AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Десятикілограмові кролі


Олександр Пендюр із села Свидівок, що за 15 км від Черкас, 35 років розводить кролів. Кілька років тому почав схрещувати породу фландер із сірим велетнем.

Акселераційне кролівництво руйнує всі стереотипи


Чимало господарів на сьогодні займається вирощуванням кролів, але багатьох із них у цій захоплюючій справі настигають невдачі. Тому мені захотілось ознайомити ваших читачів із методикою Михайлівського акселераційного кролівництва. Нехай цей матеріал стане їм у добрій нагоді. Хоча про цю технологію вже багато хто чув, але, як і раніше, вона усе ще викликає чимало запитань і навіть гарячих суперечок. І це не дивно, адже метод, можна сказати, революційний і просто перевертає загальноприйняті стандарти з ніг на голову. 

З повагою, Кузьмич Петро Володимирович, м. Ковель, Волинська обл.

Пастереллез: можно ли спасти кроликов?

Пастереллез, или геморрагическая септицемия – довольно часто встречающаяся болезнь, которая поражает кроликов. Это очень заразное заболевание, которое негативно влияет на глаза, уши и прочие органы кроликов. Инкубационный период - 5-10 часов. Заражение происходит через органы дыхания.   


Сама собі фермер, бухгалтер і ветлікар

 
Галина Олексин - єдина жінка-фермер у Тлумацькому районі, що на Івано-Франківщині. У селі Палагичі вона вирощує унікальні м’ясні породи свиней.

Кетоз или ацетонемия у коров

Через некоторое время после отела (обычно через 2-6 недель) корова, особенно довольно молочная, вдруг теряет аппетит, снижает надои, становится вялой, казалось бы, без видимых причин. Все как обычно: тот же самый рацион, и вдруг - на тебе…

Зробити правильний вибір

 
Якщо ви наважилися завести у своєму господарстві кролів, то спочатку потрібно визначитись із породою. На перший погляд, кролівник-любитель може вибирати для розведення будь-яку породу. І по великому рахунку це дійсно так. Та потрібно враховувати, що різні породи реагують по-різному на одні й ті ж умови утримання, кормову базу та клімат. Тому при виборі потрібно керуватися якістю наявних приміщень і кормів.

Вагітність кози і окіт

 Вагітність кози триває в середньому 150 днів або п’ять місяців. І з точністю визначити вагітність можна вже на шостому тижні, бо в тварини збільшується живіт і зменшуються надої.

Вирощуємо здорових кроликів

Соковиті корми потрібні кроликам у всі пори року. Найкращі з них - морква, буряк, картопля, капуста, кабачки, гарбуз. Ці овочі необхідні тваринам, але важливо знати: скільки, як і коли їх потрібно згодовувати.

Від телятка до корови


Зважаючи на те, що держава запровадила виплату дотацій за утримання ВРХ, частина селян почала лишати телят у своєму господарстві. Отож, гадаємо, актуальною буде інформація про те, як вигодувати з теляти добру корову.

Вакцинація кроликів


Від геморагічної хвороби кролів:

- вакцинують, починаючи з 45-денного віку (незалежно від пори року);

- ревакцинація через кожні 6 місяців протягом всього життя тварини;

- дозування: 0,5 мл на одну тварину (незалежно від віку).

Від міксоматозу:

- тварин вакцинують з квітня по жовтень, коли є основний переносник хвороби – комар;

- на початку квітня вакцинують усе поголів’я, починаючи з 30-денного віку;

- ревакцинацію проводять одноразово через 2 місяці;

- дозування: 1 мл на одну тварину (незалежно від віку).

Важливо

1. Температура зберігання і транспортування вакцини від +2С° до +8С° (не вище і не нижче).

2. Після розкриття флакона з вакциною слід використати її протягом 4-х годин.

3. Застосовувати тільки одновалентні вакцини, не комплексні.

4. Перерва між щепленнями не менше 14 днів.

5. Не проводити вакцинацію сукрільним самкам за 15 днів до окролу.

Лучшие меры борьбы с болезнями - это их предупреждение


Если за овцами и козами правильно ухаживать, полноценно и качественно кормить, то они практически не болеют. Заболевшее животное при тщательном осмотре и по внешним признакам легко определить.

Відгодівля овець


Вівчарство сьогодні не надто розвинена галузь. Утримувати овець у господарстві важко насамперед через потребу в пасовищі. А це, погодьтесь, не кожен може собі дозволити. Та якщо знайти постійний ринок збуту, то можна сміливо заводити невеличку отару. І самі будете з бараниною, і на продаж матимете. Тож для початку – вигодовуємо ягнят з перших днів життя.

ЧИМ ГОДУВАТИ ОВЕЦЬ?

Органи травлення у овець пристосовані до перетравлення об'ємистих кормів. За своєю природою вівці - пасовищні тварини, тому вони погано переносять тривале стійлове утримання. Отже, заводячи у своєму господарстві овець, подумайте, чи є місцина для їх випасу.

ПРАВИЛА ВАКЦИНАЦІЇ ТА МЕТОДИ ПІДГОТОВКИ ДО НЕЇ КРОЛІВ

1. Заборонено вакцинувати тваринз будь-якими ознаками захворювання, при підвищеній температурі тіла, впригніченому стані, з погіршеним апетитом. Не рекомендується такожвакцинувати кролів при температурах навколишньогосередовища +25 градусів і вище.

 2. Вакцина в більшостівипадків не має лікувальнихвластивостей. Якщо тварина уже захворіла - вакцина безсила. Виняток - вакцинипроти стригучого лишаю.

 3. Не можна вакцинувати кролів із вгодованістю нижче середньої, а тимбільше з ознаками виснаження.

 4. Не можна застосовувати декілька вакцин відразу (якщо це не передбачено інструкцією).Розрив між вакцинаціямиповинен бути не менше10 днів!

 5. За два тижні до передбачуваноїдати вакцинації бажанотваринам дати антигельмінтніпрепарати.

 6. Не можна одночасно з вакциною застосовувати антибіотики,кокцидіостатики й інші ліки, які мають імунодепресивну дію.

 7. Потрібно суворо дотримуватисятермінів вакцинацій. Практично жодна вакцина не виробляєдовічного імунітету.

 8. Тиждень-два після вакцинаціїпотрібно посилити харчування тварин, можна додавати в корм вітаміни та імуностимулятори.

 9. Жодна вакцина не вбережевід хвороби тварину, яку погано годують і яка живе в антисанітарних умовах.

 10. Буває, що різні стресовіситуації затримують реакцію імунної системи,і тварина хворіє. Але якщо були витриманівсі умови, перераховані вище, хвороба, як правило, протікає в легкій формі, і тварина видужує.

 Недотримання цих простих правилпризводить до марностізастосування вакцин!

ОТЪЕМ ПОРОСЯТ ОТ СВИНОМАТОК


Отъем от свиноматок представляет собой один из сложных периодов в жизни поросят, потому что они полностью переводятся на самостоятельное питание без материнского молока. Переход на другой тип кормления сопровождается сильным стрессом, оказывающим отрицательное воздействие на многие функции организма, и в первую очередь - на еще неокрепшую пищеварительную систему.

Назад 1 2 3 4 Вперед

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування