AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Cпеціалізована міні-техніка для картоплярства


Основна задача машинного збирання картоплі – отримання непошкоджених бульб, очищених від гички та землі. Вибір технічних засобів збирання картоплі залежить від умов сепарації ґрунту, його забур'яненості, урожайності, розміру і конфігурації полів тощо. При добрій і задовільній сепарації ґрунту, незначній забур'яненості, урожайності бульб не менше 8-10 т/га і довжині гонів понад 150-200 м доцільно застосовувати комбайни. За інших умов урожай збирають картоплекопачами.

Надійної та доступної техніки для села – обмаль


Упродовж останніх років в Україні спостерігається тенденція до відчутного зменшення випуску вітчизняної сільгосптехніки. Однією з причин цього явища є низька купівельна спроможність сільгоспвиробників. Зменшення технічного оснащення сільськогосподарських підприємств спричиняє зростання навантаження на техніку, зокрема - на енергетичні засоби.

За підрахунками науковців, для оптимального технічного забезпечення АПК України, зокрема, потрібно приблизно 5-7 тис. надпотужних тракторів (із потужністю двигунів 300-450 к. с.), 40-45 тис. потужних і середньопотужних (160-280 к. с.) та 55-70 тис. тракторів потужністю 80-140 кінських сил. Проведений протягом останнього часу аналіз використання техніки свідчить, що навантаження на основні машини в сільськогосподарських підприємствах України протягом останніх років удвічі більші проти 1990 року. Це призводить до порушення агротехнічних і технологічних строків виконання польових робіт і, як наслідок, до втрат продукції. Як приклад можна навести той факт, що зернові в 2005-2007 роках збирали понад 30 днів, замість допустимих семи-десяти, через що втрачали щороку близько 4 млн. т зерна.

Незадовільним є і технічний стан машин. Це підтверджується тим, що річний наробіток більшості з них у 3,5-4,6 рази нижчий, а трудомісткість технічного обслуговування техніки в 2,5-4,7 рази вища порівняно із зарубіжними аналогами. Приблизно 25% наявної в господарствах техніки не задіяно в польових роботах через некомплектність. Виробництво сільгосптехніки в Україні не забезпечує потреб її користувачів, а якість нової техніки доволі низька.

Вітаміни з нашого городу

    Напевне, ви знаєте, що редька зимова (Raphanus sativus L. Hybernum Al.) належить до родини капустяних (Brassicaceae). Дворічна культура у перший рiк розвиває розетку лiроподібних перистонадрiзаних листкiв i коренеплід, а на другий - квiтконосне стебло i насiння. Стебло прямостояче, розгалужене, до 100 см заввишки. Квiтки дрiбнi, двостатевi, правильнi, бiлi у китицях, оцвiтина подвiйна, чотиричленна.

    Редька цвiте у квiтнi - травнi. Її плід - веретеноподiбний товстий роздутий стручок. А період від появи масових сходів до настання технічної стиглості (повного формування коренеплоду) триває 100-120 днів.


З сучасною технікою, за новітніми технологіями

        Державна програма розвитку аграрної галузі підказує селянам найефективніші методи господарювання.

 

         Українські аграрії нарешті дочекалися прийняття чіткого документу, на який можна орієнтуватися, принаймні, упродовж наступних кількох років. Йдеться про державну цільову програму впровадження в АПК новітніх технологій виробництва сільгосппродукції, розраховану до 2016 року. Відтепер багатьом доведеться по-новому подивитися на свої господарства і методи управління в них.

         Національна акціонерна компанія «Украгролізинг» впевнено освоює головні принципи роботи за новими стратегіями, задекларованими урядовою програмою, і готова поділитися першим досвідом.

Технічна галузь: стан і перспективи

 За оперативною інформацією, в проведенні комплексу весняно-польових робіт господарства всіх форм власності планують задіяти понад 300 тис. тракторів і 350 тис. одиниць ґрунтообробних машин і посівних комплексів.

   Експерти вважають, для оновлення парку сільгосптехніки кожного року потрібно близько 35 млрд. гривень. У попередніх роках державна підтримка здійснювалася за трьома бюджетними програмами: часткова компенсація вартості техніки, пільгове кредитування та фінансовий лізинг техніки. Все це дало змогу тільки в 2008 році поставити майже 7,5 тис. од. вітчизняних технічних засобів на майже 1,8 млрд. гривень.

Надійна техніка для села

Як щонайкраще забезпечити сільгосптоваровиробників необхідною технікою і при цьому найоптимальніше скористатися державними коштами? Відповідь на це запитання дає система державного лізингу. Ним в Україні опікується Національна акціонерна компанія «Украгролізинг». До голови правління компанії Миколи Шпака ми й звертаємося із запитаннями.

Чіткий облік і контроль повернень

- Миколо Васильовичу, під час кризи доводиться непереливки банкам, котрі марно намагаються повернути деякі видані кредити. Вочевидь, і у лізинговій схемі не обходиться без такої проблеми?

- Маючи вже, на жаль, гіркий досвід спілкування із недобросовісними клієнтами, особливо намагаємося впорядкувати систему розрахунків, повернення лізингових платежів. Ще й забезпечити таку систему, яка б максимально упереджувала можливість несплат за лізинговими зобов’язаннями. Адже маємо справу із державними коштами.

Не збережеш – не поїдеш

    Минулого разу (див. «Аграрну країну» №21-22) ми нагадали вам, в яких боксах зберігати ваші технічні засоби, та основи «консервації» техніки на зиму. Сьогодні поговоримо про утримування в холодну пору року окремих деталей машин і механізмів.

Як зберігати «серця» тракторів і самохідних комбайнів? 

 Насамперед, слід було законсервувати поверхні деталей, що містяться всередині двигуна, та зовнішні нефарбовані поверхні, промити систему охолодження. Потім двигун спакувати в чохол із полімерної плівки або іншого матеріалу (за відсутності капота).
    Двигуни, як правило, консервують безпосередньо на тракторах і комбайнах. Для цього використовують робочо-консерваційну оливу, що є моторною оливою для цього двигуна, із додаванням 5% біторної присадки АКОР-1. Робочо-консерваційну оливу готують за температури моторної оливи не менше ніж 15°С, а підігрітої присадки АКОР-1 - не вище за 60°С. Використовують і ту саму оливу, що вже є у картері двигуна, якщо вона не відпрацювала встановленого терміну й не підлягає заміні... 

Готуємо техніку до зими

    Не збережеш – не поїдеш
    Щоби своєчасно і якісно посіяти, обробити посіяне, зібрати урожай - без механічних помічників не обійтися. Аби їх придбати, справжній господар добре затягує пояса, інколи віддає майже весь урожай, бере кредити. І на всі ці обмеження ви йдете в надії, що придбані машини, трактори, комбайни, навісне обладнання працюватимуть довгі роки, значно полегшуючи ваші фізичні зусилля.

    Аж раптом виявляється, що техніка навіть найавторитетніших виробників відмовляє у найпотрібнішу мить. І замість того, щоби працювати, цінуючи кожну хвилину, ви бігаєте по сервісних центрах, гаючи дорогоцінний час, зазнаючи збитків. Але ж часом ви самі винні в тім, що ваші механічні помічники не виправдовують сподівань.
Однією з причин передчасного псування технічних засобів є незадовільне їх зберігання.

Передові технології - запорука успіху

    У Лохвицькому і Лубенському районах Полтавської області пройшов День поля. Виробничники з усієї України знайомилися з досвідом роботи ЗАТ «Райз-Максимко», що працює у складі відомої агроструктури – компанії «Райз».
    Колеги-аграрії в червні нинішнього року оглядали стан сільгоспкультур на полях підприємства, а тепер – побачили отриманий результат, адже потрапили сюди вже під час збирання й переробки цукрових буряків. "Райз-Максимко" має близько 150 тис. га землі в різних частинах України. 2006 року воно придбало Лохвицький цукровий завод і почало розширювати площі на Полтавщині, щоб максимально забезпечити себе сировиною власного виробництва. На одному з полів – поблизу с. Хорішок – розпочалося знайомство з процесом виробництва цукрової сировини.

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування