AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Агротехніка » Не збережеш – не поїдеш


Не збережеш – не поїдеш

    Минулого разу (див. «Аграрну країну» №21-22) ми нагадали вам, в яких боксах зберігати ваші технічні засоби, та основи «консервації» техніки на зиму. Сьогодні поговоримо про утримування в холодну пору року окремих деталей машин і механізмів.

    Як зберігати «серця» тракторів і самохідних комбайнів? 
    Насамперед, слід було законсервувати поверхні деталей, що містяться всередині двигуна, та зовнішні нефарбовані поверхні, промити систему охолодження. Потім двигун спакувати в чохол із полімерної плівки або іншого матеріалу (за відсутності капота).
    Двигуни, як правило, консервують безпосередньо на тракторах і комбайнах. Для цього використовують робочо-консерваційну оливу, що є моторною оливою для цього двигуна, із додаванням 5% біторної присадки АКОР-1. Робочо-консерваційну оливу готують за температури моторної оливи не менше ніж 15°С, а підігрітої присадки АКОР-1 - не вище за 60°С. Використовують і ту саму оливу, що вже є у картері двигуна, якщо вона не відпрацювала встановленого терміну й не підлягає заміні. 
    Та за жодних обставин не можна заливати АКОР-1 або інші інгібіторні присадки безпосередньо в картер двигуна, оскільки вони налипатимуть на стінки й не будуть ефективні.
Паливні системи (баки, фільтри, насоси, форсунки тощо) консервують робочо-консерваційним паливом, що складається з суміші дизельного палива та 2-3% присадки АКОР-1 або інших присадок. Температура палива має бути 15-20°С, а підігрітої присадки АКОР-1 - не вище за 60°С.
    Для консервації паливної системи та всього двигуна необхідно залити у бак таку кількість робочо-консерваційного палива, якої буде достатньо для роботи двигуна протягом 5-8 хвилин. Також заповнюють картер двигуна і корпус паливного насоса до експлуатаційного рівня раніше приготованою робочо-консерваційною оливою. Після цього запускають двигун на 5-8 хв., зупиняють його і за відключеної подачі палива прокручують стартером колінчастий вал протягом 30-40 секунд.
    Якщо немає присадки АКОР-1, можна використати для приготування робочо-консерваційних олив і палива присадки КП-1, КП-2, ПМСЯ.
    Для консервації системи охолодження двигунів у воді, нагрітій до 80-90°С, розчиняють 3% антикорозійної присадки «Прана-Т». Приготовану однорідну емульсію заливають у систему охолодження двигуна і за 10-15 хв. зливають, залишаючи зливні крани відкритими.
    Робочі поверхні шківів приводу генератора і вентилятора очищують від слідів корозії і консервують. Обов’язково слід очистити та промити повітроочисник. Зберігаючи двигуни, особливо комбайнові, на відкритих майданчиках, доцільно накривати їх чохлами з брезенту, полімерної плівки або з іншого матеріалу.

    Щоб акумулятори служили довго
    Батареї, що працювали нетривалий час, перед зберіганням потрібно було зарядити, доводячи щільність електроліту до відповідної норми. Акумулятори, які знято з техніки після тривалої експлуатації, після повної їх зарядки та вирівнювання щільності електроліту треба було перевірити на справність, поставивши на «тренувальне» розряджання струмом 10-годинного режиму. Тривалість розряджання для батарей із щільністю електроліту 1,29, 1,27 і 1,25 г/см3 має бути не менше ніж 7,5, 6,5 та 5,5 годин відповідно. 
   Якщо батарея розрядилася раніше зазначеного часу, ставити її на зберігання небажано. Якщо ж батарея розряджувалася довше зазначеного часу, її необхідно повністю зарядити і поставити на зберігання. Зберігаючи такі батареї у приміщенні з плюсовою температурою, за якої активніше відбувається саморозрядження, один раз на місяць їх необхідно підзарядити. Якщо ж вони зберігаються за температури 0°С і нижче, підзаряджати їх слід лише в тому випадку, якщо щільність електроліту менше за номінальну на 0,05 г/см3 (практично кожні 3-4 місяці). 
   Про які корисні поради щодо зимового зберігання техніки ви хотіли би дізнатись? Пишіть на адресу редакції нашої газети.

Підготував Володимир ВІЛЬОВИЧ
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування