AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Необхідний елемент живлення рослин

Калій разом із азотом і фосфором належить до головних елементів живлення рослин. Функція калію в рослинах, як і інших необхідних для них елементів, специфічна. У рослинах він знаходиться в іонній формі. Міститься в основному в цитоплазмі та вакуолях клітин. Близько 80% калію знаходиться в клітинному соку і може легко вимиватися водою, особливо зі старого листя. 

Сіємо за народними прикметами

Згідно з народним прогностиком, коли зявляються проліски, розпочинають оранку городів. Поява пухнастих котиків на вербі означає, що час сіяти салат, ранню редьку та капусту. Із квітів у цей час висаджують маргаритки, люпин, однолітні флокси, запашний горошок.  

Краще збережеш – вигідніше продаси

 У кожного господаря, хто вирощує зерно чи отримує його як плату за користування паями, постає питання про належне зберігання збіжжя. Дивують цифри, які свідчать, що в останнє десятиліття щороку в Україні через нестачу зерносховищ втрачається близько 25% урожаю.


Мінеральні, бактеріальні та мікродобрива

 
Мінеральні добрива містять велику кількість поживних речовин, необхідних рослинам, і діляться на дві групи: прості й складні. До простих мінеральних добрив належать ті, до складу яких входить один який-небудь елемент. Складні містять два, три й більше елементів живлення.

Щоб сусідство було приємним

Для того, щоб організувати вирощування плодів та ягід для себе або для реалізації, іноді недостатньо просто висадити саджанці й регулярно обробляти їх. Природа більшості плодових культур така, що вони займають багато місця, створюють тінь, вимагають специфічних технологічних операцій і особливого режиму догляду. Тому розміщувати такі культури в саду потрібно, попередньо ретельно і зважено все спланувавши. Дерева висаджують в ряди так, щоб між ними було достатньо простору як в рядку, так і міжрядді: яблуні та груші розміщують на відстані 2 м в ряду та 4 м у міжрядді. Вишні, черешні, сливи, абрикоси, персики висаджують на відстані трохи більшій в рядку і з подібним міжряддям. Взагалі такі дерева навіть біля дому потрібно садити в місцях із уповільненим рухом повітря та досить великим простором навколо – інакше вони втрачатимуть зимостійкість, з ними буде складно працювати під час збору урожаю і формування крони.

Таємниці зберігання винограду


На початку осені достигає виноград. Грона для зберігання найкраще знімати за 5-6 днів до зрілості (тоді припиняється накопичення цукру та знижується кислотність).

Збирайте виноград лише погожого дня, при відсутності роси, адже мокрі ягоди швидко вражаються гниллю. Також не варто братися за цю справу у полуденну спеку, коли через шкірочку посилено випаровується волога.

Плоди також потребують обережного поводження. Зокрема, не слід пошкоджувати восковий наліт. Тому зривання варто проводити у бавовняних рукавичках.

Як і де можна визначити родючість ґрунтів

Запитували - відповідаємо
Шановна редакція! Звертаюсь до вас із проханням роз’яснити, як і де можна визначити родючість ґрунтів. Справа в тому, що я вирішив на своїй присадибній ділянці закласти сад. Але перед тим хотів би зробити аналіз ґрунту і дізнатися, які дерева можна висаджувати.
Василь Семиноженко, Полтавська область

Сидерати - зелене добриво


Зелене добриво - свіжа рослинна маса, що заорюється в ґрунт для збагачення його органічною речовиною і азотом. Використання зелених добрив називають сидерацією, а рослини, що вирощуються для цієї мети, - сидератами.

РЯТУЙМОСЯ ВІД БЕРІЗКИ ПОЛЬОВОЇ


За даними Інституту картоплярства, навіть за середнього рівня забур'яненості урожайність картоплі зменшується на 22-25%. У насадженнях картоплі найбільш злісні й поширені такі бур’яни: кореневищні (пирій повзучий, хвощ польовий); коренепаросткові (осот рожевий, осот жовтий, берізка польова, щавель); ранні ярі (свиріпа, редька дика, лобода); пізні ярі (мишій сизий і зелений, щириця). Детальніше поговоримо про берізку польову. Як позбутися від цього уїдливого бур’яну – радять наші читачі.

ПІДЖИВЛЮЄМО ОРГАНІКОЮ


Сьогодні на ринку добрив зустрічаємо безліч пропозицій. Кожен виробник обіцяє високі врожаї та наводить факти, що свідчать про ефективність того чи іншого препарату. І як розібратися, що потрібно вашому городу і рослинам? Звісно, що найкраще використовувати органічні добрива.

Виводимо пирій


Боротьба з бур’янами - чи не найвиснажливіша робота на городині. Навіть якщо трапляється посушливе літо і городні культури засихають, то бур’яни, завдяки своїй витривалості, справно ростуть за найнесприятливіших умов. І сьогодні поговоримо про найстрашнішого рослинного «окупанта» земельних ділянок – пирій.

Боротьба з хріном


На адресу редакції надходять листи від читачів з питаннями про правильні технології вирощування різних культур, догляд за садом та квітами, з проханнями розповідати про новинки насінництва чи боротьбу з шкідниками. Цього разу ми вибрали дуже актуальну проблему для городників – засилля хріну на земельних ділянках. Звісно, хрін – рослина корисна, але якщо її занадто багато і вона росте в небажаних місцях, то це призводить до певних труднощів. Тож ми поцікавилися в досвідчених господарів - наших читачів, як можна позбутися хріну. Дякуємо всім, хто поділився своїм досвідом.

 

Бути першим не лише почесно, але й складно

Не одному аграрію подільського краю доводилося чути: «Хочеш ефективно й вдумливо господарювати? Неодмінно побувай і подивися на верещаківські поля, що на Лановеччині». Господарює тут Іван Гусар, людина, яка вкладає всю душу в свою справу.

Хочеш щедрий урожай? до «аптеки» завітай!


Найсмачніші та найкорисніші фрукти й овочі – з власних саду й городу. Це своєрідний знак якості. Але чомусь у одного господаря врожай хоч на сільськогосподарську виставку подавай, а у іншого – зіпсований та поїдений жуками...

Весняне обрізання плодових дерев


Правильна обрізка плодових дерев і чагарників має велике значення для розвитку саду. Деякі невмілі садівники кожен сезон обрізають і відпилюють весь приріст минулого року. Через це яблуні не вступають у плодоношення або дають мізерні врожаї, хоча дерева бувають у висоту за
5 метрів.

Назад 1 2 3 Вперед

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування