AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Виводимо пирій


Виводимо пирій


Пирій є однією з найбільш шкідливих і обтяжливих смітних рослин. Розростається коренями у верхній частині землі (5-10 см) в горизонтальному напрямі, як би повзе. Ця особливість дозволяє йому швидше за багато інших рослин «захопити» ділянки землі.

Для боротьби з пирієм категорично не рекомендується використовувати перекопування ґрунту. Це не лише неефективно, але і навіть може сприяти його швидкому розростанню, оскільки перекопування розпушує ґрунт і довше зберігає вологу. Також слід враховувати, що пирій має підвищену стійкість до багатьох видів гербіцидів, тому для його обробки вимагається використовувати розчини з підвищеною концентрацією. Загалом, пирій важко вивести, і якщо він з'явився на вашій ділянці, то слід почати з ним боротьбу якнайскоріше.

Є хімічні препарати, від яких пирій згорає й більше не росте, але вони труять ґрунт, вибивають із нього мікроорганізми. Викопувати, витрушувати й виносити з ділянки — це довго, важко та малоефективно. Пирій можна усунути, перетворивши його на добриво. Навесні, коли бур'ян добре проросте, варто накрити його старою клейонкою. Що грубіша, то краще. Щоб накриття не зносило вітром, по краях його присипають землею. Краще робити це після дощу, або ж слід добре полити бур'ян. Він швидше почне паритися й перегнивати. За літо пирій пропаде, удобрить і розпушить землю.

Щоб земля не «гуляла», в клейонці роблять дірку і садять гарбузи, капусту чи інші широколисті овочі. Такі рослини не треба сапати.

Олена Почтарьова (керівник школи дачників при Київському клубі органічного землеробства)

 

Я пропоную не використовувати шкідливих хімікатів у боротьбі з бурянами, а спробувати позбутися їх, висаджуючи інші рослини. Від пирію допоможуть... жоржини. Цей бур’ян просто не терпить таких сусідів. Якщо ж вам слід звільнити від пирію велику ділянку, засійте її сумішшю пшениці й вівса. У міру підростання зелені її слід підрізати. А восени переорати – це буде чудове добриво.
Щоби перегородити дорогу багаторічним бур’янам від сусідів, вкопайте по периметру ділянки листки старого шиферу, руберойду, заліза. Вони зупинять повзуче коріння рослин.

Катерина Паламарчук (Полтавська обл.)

 

У пырея очень мощная корневая система, глубоко уходящая в землю. Полностью выкопать пырей никак не удается, он быстро разрастается вновь из маленького корешка. В порядок нужно начать приводить землю по частям. Для начала отделите один участок, чтобы на чистую территорию не лез корень сорняка.

Весной следует выкопать неширокую траншейку глубиной чуть більше, чем корень сорняка может опускаться, и вставить щиты из досок или других материалов. После этого отделенный участок перекопать и посеять рожь. Зазеленевшую рожь скосить и перекопать. Осенью в третий раз проделать то же самое. Весной уже сорняков не будет - рожь их «съедает» А земля на очищенном участке станет рыхлой, легкой. И хорошо удобренной, ведь скошенная рожь – отличное удобрение, не хуже навоза.

Таким образом можно привести участок в порядок. А все дело в том, что рожь вытесняет сорняки (и не только пырей): на поле, где она засеяна, они просто не растут.

Можно еще попробовать бороться с пыреем с помощью картона. Часть участка по весне выкладываем картонками (не копать!), сверху насыпаем небольшой слой земли и сеем там, например, зелень с небольшой корневой системой. Картон затенит пырей, и его корни перегниют в глубине.

Очень запущенные края огорода сначала можно побрызгать уксусом. На это уйдет пара бутылок. При обработке уксусом наземная зеленая часть пырея «сгорает». Потом положить картон (бумагу), а сверху - траву. Сорняки не пробьются! А осенью еще раз посеять рожь. Наконец-то вы избавились от пырея полностью!

Вениамин Борисович (Харьковская обл.)

 

Є гербіциди, які знищують вегетуючі однорічні та багаторічні злакові бур’яни. Можна обробити ділянку вже зі сходами навіть городніх культур одним з нижчевказаних препаратів: Антипирій, к.е. – 20 мл на 1 сотку; Оберіг к.е. - 10-15 мл. на 5 л води на 1 сотку; Селект к.е. – 35-40 мл на 10 л води на 2,5 сотки обприскування за висоти бур’янів 15-20 см незалежно від фази розвитку культури.

Руслан Шарпило (Черкаська обл.)

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування