AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Боротьба з хріном


Боротьба з хріном


На адресу редакції надходять листи від читачів з питаннями про правильні технології вирощування різних культур, догляд за садом та квітами, з проханнями розповідати про новинки насінництва чи боротьбу з шкідниками. Цього разу ми вибрали дуже актуальну проблему для городників – засилля хріну на земельних ділянках. Звісно, хрін – рослина корисна, але якщо її занадто багато і вона росте в небажаних місцях, то це призводить до певних труднощів. Тож ми поцікавилися в досвідчених господарів - наших читачів, як можна позбутися хріну. Дякуємо всім, хто поділився своїм досвідом.

 

Шановна редакція!

При можливості прошу надати мені консультацію щодо боротьби з хріном. Справа в тому, що у мене на присадибній ділянці дуже багато розвелося цієї рослини і нічого не можна вдіяти. Порадьте, як можна позбутися хріну, як його вивести? Дякую.

Юрій (Житомирська обл.)

Поради

Я пам’ятаю, як вела боротьбу проти хріну моя бабця. Вона робила міцний розчин сечовини, приблизно 200-250 г на 1 л, і обприскувала раз на тиждень хрін. Таку процедуру потрібно робити протягом усього літа. Наскільки я пам’ятаю, це допомогло.  

Леся Івахненко (Черкаська обл.)

Спробуйте дістати такі препарати як «Раундап» чи «Ураган». На етикетках вказані пропорції використання, для хріну потрібно застосовувати призначення «для багаторічних рослин».

Інший спосіб – зріжте листя хріну і на корінь насипте аміачної селітри, а потім прикопайте. Та все ж таки раджу виводити хрін народними методами, без застосування гербіцидів і хімії. Знаю таких способів два. Перший – починаючи з ранньої весни потрібно знищувати зелену частину рослини цілий рік; можна сподіватися, що рослина без фотосинтезу не виживе. Другий – за допомогою мотоблоку, просто фрезами глибоко перекопати місце, де росте хрін.

Володимир (Кіровоградська обл.)

Отримати добрий результат у боротьбі з хріном можна, витягуючи із землі коріння цієї рослини. А на рештки коріння, яке лишатиметься в землі, надівати невеликі шматочки поліетиленової трубки (довжиною 2-3 см) і засипати в них чайну ложку звичайної кухонної солі. Все це потрібно прикидати землею. Звісно, цей спосіб занадто трудомісткий, але дієвий.

Можна ще спробувати після весіннього вибирання коріння хріну посадити на ділянці кабачки чи гарбузи.

Олександр Тесленко (Вінницька обл.)

Хрін вивести з ділянки дуже важко, знаю це з власного досвіду. Коріння цієї рослини досягає завдовжки до 7 м, і викопати просто так хрін не вдасться. При веденні боротьби з цією рослиною потрібно знати три головних і дуже важливих правила, які не можна порушувати. По-перше – в жодному разі не дробіть корінь хріну лопатою чи ножем, адже в такому разі ви змушуєте рослину пускати ще більше коріння. По-друге – не залишайте навіть найдрібніших частин коріння хріну на землі, бо через тиждень вони пустять відростки і вкореняться в землю. По-третє - приготуйтеся до того, що з першого разу ви не позбудетесь цієї рослини. Вам доведеться хоча б раз на тиждень протягом тривалого часу обходити всю ділянку і перевіряти наявність нових відростків та знищувати їх.

Для головних процедур по знищенню хріну потрібно: гербіциди «Раундап» чи «Ураган», медичний шприц (10-20 мл), тонкий дріт. Потрібно набрати в шприц один з обраних вами гербіцидів (не розбавляти водою, як це зазначено в інструкції!). Зріжте листя, щоб було видне коріння рослини. В ньому зробіть дротом дірки, чимглибше проколюючи корінь. А потім у ці дірки випустіть зі шприца гербіцид. А зверху корінь посипте сіллю.

Через певний час огляньте місця, де раніше ріс хрін. При появі нових відростків повторіть процедуру.

Валерій Кузьменчук (Київська обл.)

Особисто я вивела хрін з свого саду, використовуючи виключно дві операції: максимальне визбирування коріння хрону після оранки; постійне знищення листової поверхні рослини протягом вегетації. Процес тривалий і трудомісткий, але ефективний. Можна також використати чорну плівку, але за умови, якщо у вас є можливість вилучити з обороту на деякий час, хоча б на сезон, земельну ділянку.

Ніна Митрович (Черкаська обл.)

 

 

 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування