AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Зробити правильний вибір


Зробити правильний вибір

Якщо ви наважилися завести у своєму господарстві кролів, то спочатку потрібно визначитись із породою. На перший погляд, кролівник-любитель може вибирати для розведення будь-яку породу. І по великому рахунку це дійсно так. Та потрібно враховувати, що різні породи реагують по-різному на одні й ті ж умови утримання, кормову базу та клімат. Тому при виборі потрібно керуватися якістю наявних приміщень і кормів.

 Насамперед поцікавтесь, яку породу розводять у вашій місцевості. Якщо переважає якась певна порода, приміром каліфорнійська, то це не випадково. Як правило, в основі такого загального уподобання лежать зазвичай економічні причини. Це не означає, що нових порід не можна розводити, але потрібно подумати на майбутнє про складність ремонту стада. Вам потрібно буде шукати «свіжу кров» у інших регіонах.

 Великою помилкою в кролівників, навіть у тих, які вирощують кролів для власного споживання, є те, що чистопородному розведенню не приділялося належної уваги. Умови розведення без послідовного цілеспрямованого відбору та підбору нівелюють породні відмінності. А чиста порода має велике значення в кролівництві. Значення породи велике хоча б тому, що по живій масі кролики великих м'ясних порід перевершують безпородних в 4-5 разів.

 Поширеною помилкою є гонитва за рідкісними породами. Однак багаторічний досвід говорить про те, що економічно найвигіднішими є поширені місцеві породи.

 Деякі кролівники мріють про кролів породи фландр. Але забувають при цьому, що ця порода бельгійська, на основі якої виведена наша цінніша порода - сірий велетень. До речі, якщо мова зайшла за породи велетнів, то до них, крім фландерів, відносяться: білий і сірий велетень, французький баран, іспанський велетень.

 Ці породи приваблюють кролівників великою живою масою - нерідко до 8 кілограмів. Але треба знати, що занадто велика маса кролів обумовлена не тільки високими приростами ваги, але і значно більшою тривалістю зростання. Велетні довше ростуть, менш плодовиті, у них частіше хворіють ноги (пододерматит). І в нашій країні, і за кордоном велетнів розводять тільки кролівники-аматори на невеликих фермах. На промислових комплексах вони не поширені тому, що не пристосовані до утримання на сітчастих підлогах та потребують багато підтримуючого корму.

 І все ж великі породи кролів для розведення в присадибному кролівництві мають і перевагу. Справа в тому, що для отримання високоякісної шкурки кролівнику нерідко доводиться перетримувати тварин до 6-7 місяців. У кроликів великих порід більша маса тіла досягається повільніше, тобто така перетримка приносить менший економічний збиток і може бути навіть виправданою при дуже дешевих кормах і високій ціні за шкурку.

 Вибір породи найчастіше залежить від наявності племінної бази, умов для гарантованого і вигідного збуту продукції і, звичайно, від особистих симпатій кролівника. У світі відомо понад 60 порід і 100 їх кольорових варіацій. При цьому економічно вигідні всього 10-15 порід.

 Порада починаючому кролівнику - краще купувати чистопородних тварин і триматися цього методу розведення. Купувати поголів'я треба в племінних господарствах або в стадах-репродукторах у досвідчених кролівників. Краще купувати кроленят із багатоплідних гнізд від кролиць 2-3 року використання, що дають не менше 4 окролів на рік по 8-10 кроленят у кожному.

 Купуючи кролів у племінному господарстві, ви менше ризикуєте, оскільки там має бути лише здорове поголів'я. Не забувайте, що успіх розведення багато в чому залежить від тварин, які сформують початкове стадо. Всі заходи щодо поліпшення годівлі, утримання та гігієни будуть недостатньо ефективні без строгого відбору ремонтного молодняка.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування