AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Вирощуємо здорових кроликів


Вирощуємо здорових кроликів

 Соковиті корми потрібні кроликам у всі пори року. Найкращі з них - морква, буряк, картопля, капуста, кабачки, гарбуз. Ці овочі необхідні тваринам, але важливо знати: скільки, як і коли їх потрібно згодовувати.

 Особливо корисна кроликам морква. Її обов’язково потрібно давати у першу чергу самкам і самцям у період злучки. Свіжу капусту й червоний буряк дають обережно, потроху, щоб не викликати розладу травлення. Як соковитий корм узимку можна давати й квашену капусту: по 150-200 г у день дорослому кроликові й не більше 100 г - молодняку. Для кращого споживання квашену капусту посипають борошнистим кормом. Якщо в присадибному господарстві заготовляють силос, його можна згодовувати і кроликам у тих же кількостях, що й квашену капусту. Але введення в раціон подібних кормів проводиться поступово, починаючи з малих кількостей.

 Для кроликів добре заготовляти, так само як і для свиней, комбінований силос із моркви з бадиллям, бобових трав і вареної картоплі, узятих приблизно в рівних кількостях. Перед згодовуванням соковиті корми очищають від землі та добре промивають. Дають їх сирими, але промерзлі коренеплоди варто варити. До речі, картоплю корисніше згодовувати у вареному вигляді (так цей овоч краще перетравлюється). Загалом, щоб картопля й овочі краще поїдалися тваринами, перед роздачею їх нарізають.

 Зернові в раціоні

 Зернові корми - найпоживніші, тому їх називають концентратами. Згодовувати їх треба обов'язково після попередньої підготовки, щоб вони краще перетравлювалися. Рекомендується зернові корми згодовувати у подрібненому вигляді, так їх зручніше підмішувати до вареної картоплі, використати для посипання сінної запарки, квашеної капусти, силосу. Якщо дроблене зерно дають окремо від інших кормів, його злегка зволожують підсоленою водою. Кращий зерновий корм для кроликів - овес. Найчастіше його згодовують у сухому вигляді, але для розмаїтості раціону, особливо в період відгодівлі, овес краще запарювати в злегка підсоленій воді або присмажувати. Охоче їдять кролики і ячмінь.

 Тверді зерна - горох, кукурудзу, вику, сочевицю за 2-3 години до згодовування замочують. Зерно кукурудзи краще давати із зернобобовими культурами. Найбільш повноцінним комбікормом вважається суміш із зерна декількох видів і необхідних мінеральних і вітамінних добавок. При покупці комбікорму треба дізнаватися, для яких тварин він приготований. Не можна годувати кроликів пташиним комбікормом, тому що він для них шкідливий: у нього додають дроблену черепашку, дрібні камінчики й інші домішки. Проте можна згодовувати кролям комбікорм, приготований для великої рогатої худоби, свиней.

 З нашого столу - кролику

 Харчові відходи можуть становити значну частину раціону кроликів. У складі вологих мішанок їм дають залишки каш, картоплі, макаронів, на нежирних супах роблять вологі мішанки. Харчові відходи згодовують тільки свіжими до 200 г у день одному кроликові.

 При виrористанні залишків їжі дуже зручно перемішати їх з комбікормом, висівками, додавши туди подрібненого сіна, сформувати цю суміш у брикети величиною від дрібної до великої картоплини залежно від віку кроликів, підсушити у духовці або в печі протягом 20-30 хвилин і давати один брикет на одну годівлю. Робити такі брикети треба на один день або ж зберігати до наступної годівлі в холодильнику. Приготовані таким способом кормові мішанки не тільки добре поїдаються кроликами, але й сприяють ощадливій витраті кормів.

 Можна ще кроликам давати підсушені хлібні скоринки. Такий корм вони їдять добре. Свіжий хліб давати тваринам не рекомендується, він може викликати здуття кишечнику.

 Кролики охоче їдять яблука, ріпу й інші овочі й фрукти. До мінеральних кормів відносяться поварена сіль, крейда, кісткове борошно. Сіль згодовують із концентратами, крейду або кісткове борошно додають у м'які корми, крейдою посипають бадилля буряку.

 Пам’ятайте, що чим краще якість основних кормів і чим вони різноманітніші, тим менше треба давати кроликам мінеральних кормів.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування