AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

На Черкащині презентували проект програми розвитку біоенергетичних технологій15 грудня в Черкаській ОДА відбулась робоча нарада щодо обговорення проекту Програми розвитку ООН (ПРООН) та Глобального екологічного фонду (ГЕФ) “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні” під головуванням заступника голови ОДА – Ярослава Березаня.

В обговоренні взяли участь представники Управління агропромислового розвитку, Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства, Управління екології та природних ресурсів, Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА та Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги.

Головний Координатор Проекту – Олександр Ігнатенко розповів, що проект “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні” спрямований на розробку політики, технічну допомогу і надання фінансових стимулів для заохочення інвестицій у муніципальні проекти з використання біомаси.

 За словами Олександра Павловича, Черкащина має гарний потенціал використання відходів сільськогосподарської біомаси та всі умови для вирощування енергетичних культур, які доцільно використовувати як тверде паливо. Це дозволить виготовляти чималу кількість біопалива, та економити значні об’єми використання природного газу, а реалізація подібних проектів викликає інтерес міжнародних енергетичних компаній, що покращує інвестиційну привабливість регіону.

– Енергозбереження та енергоефективність зараз виходять на принципово новий рівень, – зауважив заступник очільника області Ярослав Березань. – Нині на часі максимальне використання усіх тих ресурсів, якими володіємо. Багато підприємств, особливо сільськогосподарських, вже самостійно переробляють свої відходи, солому чи соняшник. Але ця практика, на жаль, поодинока та безсистемна. Тож і того очікуваного ефекту підприємствам не дає. Втілення ж біоенергетичних проектів на теренах Черкащини для нас перспективне.

Довідково:

«Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» – спільний проект Програми розвитку ООН (ПРООН) та Глобального екологічного фонду (ГЕФ). Основний наголос у проекті робиться на муніципальному тепло- та гарячому водопостачанні на основі використання сільськогосподарської біомаси. Мета проекту – створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища розбудови інституційної, адміністративної та технічної спроможності задля використання потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло- та гарячого водопостачання, що дозволить зменшити обсяг викидів парникових газів. Проект передбачає виконання пілотних мікро-проектів.

SAM_9177SAM_9164SAM_9196SAM_9200SAM_9171

SAM_9169


Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування