AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Аграрні новини на 2015 рік.



З надією на експорт: як пройшов рік для виробників молока


Більшість проблем сільського господарства припало на м'ясомолочну галузь. Що трапилось з нею у 2015 році, розповідає аналітик консалтингової компанії Dykun Яна Музиченко.

Про основні тенденції:

падіння зовнішнього попиту
Як відомо, на кінець 2014-го та весь 2015 рік кон’юнктура світового молочного ринку була несприятливою. На це вплинули три основних фактори. По-перше, відмова від квот на виробництво молока в Європі обернулася для співдружності справжнім «колапсом», що наклало негативний відбиток на ціноутворення в усьому світі. По-друге, Росія ввела торговельне ембарго на імпорт з ряду провідних країн-виробників молока (основний вплив це мало на торгівлю з ЄС). По-третє, Китай, найбільший імпортер молочної продукції, активно скорочував закупівлю та переключився на власне виробництво. КНР почала скуповувати молочні кооперативи в Океанії і виробляти молоко для власного споживання. Всі ці фактори спричинили дестабілізацію на світовому ринку. Пропозиція молочних продуктів «зашкалювала», як наслідок, ціни впали до десятирічного мінімуму.
Зважаючи на те, що Україна є нетто-експортером, тенденції світового ринку мали прямий вплив на молочну галузь в середині країни. Відносне полегшення було лише в період девальвації національної валюти, що давало змогу експортно-орієнтованим компаніям вигідніше продавати продукт.

Докладніше...
30.12.2015

 

10 українських молочних заводів з 10 січня 2016 почнуть експорт до ЄС


Європейська комісія оприлюднила рішення про включення 10 українських виробників молочної продукції до переліку затверджених експортерів у Європейський Союз.
Про це з посиланням на заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владиславу Рутицьку, повідомляють «Українські Новини».
«Оновлений список набуває чинності з 10 січня 2016 року», — написала вона.
Ця інформація також міститься в офіційному документі.
Відповідно до нього, у перелік внесено компанії «Люстдорф» (Вінницька область), «Молочний дім» (Дніпропетровська область), «Лакталіс — Миколаїв», «Гадячсир» (Полтавська область), Львівський холодокомбінат, а також підприємства НП КФ «Прометей» філія «Менський сир» (Чернігівська область), що входять до «Мілкіленд-Україна», і філія «Роменський молочний комбінат» НП «Рось», також його філія у Недригайлові (обидва — Сумська область), підприємства «Золотоніський маслоробний комбінат» (Черкаська область) і філія Яготинського маслозаводу «Яготинське для дітей» (Київська область), що входять у групу «Молочний альянс».


29.12.2015

 

Ціни на молоко б’ють рекорди


З початку грудня сировинний молочний ринок України вийшов на нові рекордні цінові рівні.
Про це повідомляє «Інфагро».
Брак запасів біржових молочних товарів став відчуватися в традиційно дефіцитному періоді року — наприкінці листопада - початку грудня. Ситуація загострилася також у зв'язку із загальним зниженням виробництва сирого молока.
Згідно з офіційними даними Держстату, за 11 місяців поточного року в Україні вироблено 10026 тис. тонн молока, що на 4,3% менше, ніж в аналогічний період 2014 року. Характерно для поточного року, статистична служба показує серйозне скорочення випуску молока в господарствах населення (-5,8%), у той час як сільськогосподарські підприємства демонструють позитивну динаміку (+ 0,7%).
Розрахункові показники виробництва фермерського молока за листопад свідчать навіть про більш істотне зростання в даній категорії — збільшення на 1,3%. В принципі, зростання надоїв на великотоварних комплексах міг нівелювати сезонність і дати такий результат, але також не можна не враховувати ймовірність збільшення випадків приписки фермерського молока за рахунок населення. На жаль, такий варіант вельми вірогідний і «традиційний» в нашій країні.
На перше грудня в Україні нараховано 2221 тис. корів в усіх категоріях господарств — це на 5,2% нижче, ніж на аналогічну дату минулого року. Поголів'я скорочується за рахунок зменшення корів в основному в господарствах населення, за рахунок чого росте і середньостатистичний надій у всіх категоріях.
Тим часом, ціна в 7,00 грн за базовий кілограм молока, яка, здавалося, вже неминуче буде фігурувати у деяких виробничих холдингах, ще не зафіксована. Переробники поки не зважилися йти на поводу виробників — адже більшість заводів вже сьогодні змушені працювати «в мінус».
Вартість фермерського молока в Україні в листопаді в основному становить 5,80-6,80 грн/кг і, як завжди, залежить від обсягу і якості.
До кінця року закупівельні ціни на молоко будуть залишатися на поточному рівні, а ось спотові вже впадуть через тиждень — за 10 днів до Нового року в Україні традиційно спостерігається сировинний профіцит. А ось чого очікувати в січні, схоже, не знає ніхто. Переробники однозначно хочуть понизити ціни на сировину, адже працювати в таких умовах не вигідно. Те ж саме можуть сказати і виробники молока — без збільшення вартості на них лягають додаткові витрати з відшкодування ПДВ на закупівлю кормів, ПММ та ін.
Так що компромісним варіантом для першої половини січня може залишатися поточний рівень закупівельних цін в Україні.


29.12.2015

 

ДПЗКУ в 15-20 разів збільшить фінансування форвардної програми


«Державна продовольчо-зернова корпорація України» збільшить фінансування форвардної програми 2016 року в 15-20 разів.
Про це розповів директор департаменту закупівель і логістики Дмитро Єрмоленко, повідомляється на сайті ДПЗКУ.
«Оскільки ДПЗКУ з теперішнім менеджментом вперше пройшли цей етап контролю, фінансування, постачання продукції на наші підприємства, то, на мою думку, наступного року нам буде набагато легше проводити новий форвард. Тому було ухвалено рішення збільшити фінансування форварду-2016 у 15–20 разів», — сказав він.
За словами Єрмоленка, цього року форвардну програму реалізовували в два етапи. Перший тривав з травня по липень, а другий — з серпня по грудень. Програму виконали на 100%, проте поставили не так багато зерна, як це було раніше. Причина — відбір постачальників проводили дуже ретельно.


29.12.2015

 

Україна залучить 400 млн євро кредиту від ЄІБ для підтримки АПК


Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав фінансову угоду (Проект «Основний кредит для аграрної галузі — Україна») між Україною та Європейським інвестиційним банком.
Про це повідомляє прес-служба Кабміну.
«Реалізація Угоди дасть можливість залучити 400 млн євро на 12 років з 4-річним пільговим періодом для підтримки аграрного сектору України. Кошти планується спрямувати на реалізацію проектів в сфері вирощування зернових та олійних культур, модернізації рибного господарства і аквакультури в Україні», — йдеться в повідомленні.
За інформацією, кредитором у рамках Проекту виступатиме Європейський інвестиційний банк. Позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів, яке за участю Міністерства аграрної політики та продовольства та у взаємодії з ПАТ «Укрексімбанк» здійснюватиме відбір проектів та моніторинг їхньої практичної реалізації.
«За рахунок кредитних коштів ЄІБ може бути покрито до 50% вартості визначених проектів. Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або кошти кінцевих бенефіціарів. Тому реалізація Проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі, принаймні еквівалентному 800 млн євро», — повідомляє прес-служба.


28.12.2015

 

Спеціальні сировинні зони для виробництва дитячого харчування можуть відмінити


Для виготовлення продуктів харчування визначаються жорсткі вимоги до якості та безпеки продукції, з якою вони виготовляються, тому статус «спеціальних сировинних зон» для виготовлення дитячого харчування — просто непотрібне обмеження.
Про це повідомили в ГО Agro.ReformsUA, передає AgroNews.
За словами експертів, Закон України «Про дитяче харчування» має досить суперечливу норму, яка дає можливість виробляти продукцію для дітей поза спеціальними сировинними зонами.
«У Законі передбачено, що для виробництва дитячого харчування застосовується сировина, яка виробляється переважно у спеціальних сировинних зонах, — відзначає експерт по аграрному і земельному праву Дмитро Симашко. — Саме теза "переважно в спеціальних сировинних зонах" дає законну можливість виробникам використовувати будь-яку сировину для виготовлення дитячого харчування. Тому можна стверджувати, що існування норм, що визначають статус спеціальних сировинних зон, не є жорсткою регулятивною нормою».
Як підкреслюють експерти, зараз надання статусу спеціальної сировинної зони є безпідставним дублюванням всіх попередніх рівнів контролю державних органів, представниками цих органів, створює ризики виникнення корупційних відносин.
Приміром, сьогодні в Україні існує тільки одна офіційно зареєстрована «сировинна зона» для вирощування фруктів, все інше продовольство для дитячого харчування вирощується без отримання такого статусу.
«Так, існування подібних норм суперечить загальноєвропейській практиці, згідно з якою ми гармонізуємо українське законодавство, — зазначає проектний менеджер реформ в аграрному секторі Національної ради реформ Олег Проценко. — Так, у Європейському Союзі відсутні сировинні зони для виготовлення дитячого харчування, оскільки вся продукція і так проходить контроль на якість і безпеку, а також контролюється на кожному етапі її виготовлення згідно з нормами HACCP».


25.12.2015

 

ПАТ «Аграрний фонд» збільшив обсяги закупівель зерна до 500 тис.т


 ПАТ «Аграрний фонд» збільшив обсяги закупівель зернових за осінньою форвардною програмою 2016 року з запланованих 300 тис. тонн до 500 тис. тонн. Про це повідомила прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».
 «Необхідність у збільшенні закупівель виникла через значну потребу сільгоспвиробників в додатковому фінансуванні. Аграрний фонд отримав велику кількість заявок від виробників, тому було прийнято рішення піти назустріч аграріям і закупити за осінньою форвардною програмою на 200 тис. тонн зерна більше, ніж планувалось раніше», - зазначив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко. Голова правління також додав, що станом на 21 грудня ПАТ «Аграрний фонд» вже уклав більше 100 форвардних контрактів на придбання 330 тис. тонн зерна пшениці 2 та 3 класу на загальну суму понад 750 млн грн. (agro-business.com.ua)


23.12.2015

 

На сьогодні у  центрі уваги стоїть боротьба з таким видом бур’яном як амброзія полиниста.

На сьогодні у центрі уваги стоїть боротьба з таким видом бур’яном як амброзія полиниста.


 Амброзія полинолиста (лат. Ambrósia artemisiifólia). При згадуванні цієї рослини кожен третій український аграрій нахмурить брови. І зрозуміло чому: ця рослина є успішним бур’яном, який швидко поширюється та адаптується до умов навколишнього середовища. При цьому шкоду, яку він приносить, складно недооцінити: від повного знищення врожаю до таких хвороб, як астма та кон’юнктивіт у людей. Боротьба з ним вимагає знань    і розуміння того, що вона не буде простою.

Докладніше...
23.12.2015

 

Короткий звіт про запровадження пілотного проекту з аграрних розписок у Черкаській області жовтень - грудень 2015 року


 Згідно спільного наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України №332/1627/5 від 1.09.2015 пілотний проект з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок поширюється окрім Полтавської області ще й на Вінницьку, Харківську та Черкаську області. Запровадження пілотного проекту відбувається з урахуванням досвіду, отриманого в Полтавській області, де аграрні розписки були вперше використані на початку цього року. Мета запровадження аграрних розписок в Україні - збільшення доступу сільськогосподарських товаровиробників до фінансових та матеріально-технічних ресурсів.
 15 жовтня 2015 р. відбулось офіційне відкриття пілотного проекту з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок у Черкаській області. Активну участь в організації та проведенні даного заходу взяла Міжнародна фінансова корпорація (IFC, Група Світового банку) за підтримки голови Черкаської ОДА, Ткаченка Юрія Олеговича, а також Департаменту АПР та Управління юстиції у Черкаській області. У заході також взяли участь представники банків, постачальників матеріально-технічних ресурсів, зернотрейдерів, сільськогосподарських товаровиробників та місцевих ЗМІ. Під час круглого столу учасники обговорювали перспективи впровадження аграрних розписок на Черкащині та їх переваги для всіх учасників цього процесу. Також відбулась презентація укладання першої аграрної розписки у Черкаській області.

Докладніше...
23.12.2015

 

Тепла погода в більшості областей України зумовила продовження ростових процесів посівів озимих - Укргідрометеоцентр

Тепла погода в більшості областей України зумовила продовження ростових процесів посівів озимих - Укргідрометеоцентр


У другій декаді грудня повітряні маси з заходу і південного заходу зумовили в Україні дуже теплу для даної пори року погоду з невеликими опадами переважно у вигляді дощу.
 Внаслідок теплої погоди в ряді західних, центральних та південних областей у другій половині декади на посівах озимих культур спостерігалися ростові процеси, рослини перебували у фазі кущення, 3-го листка.
 При цьому на решті території країни озимі культури протягом декади перебували в стані неглибокого зимового спокою.
 За даними агрометеорологів, загрозливих агрометеорологічних явищ не відзначалося. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур нижче мінус 1-5 ° не опускалася.
 Схожий і навіть більш високий температурний фон в середині грудня спостерігався в 1982, 1989, 2000, 2003, 2006, 2011, 2014 рр. Найтеплішою декадою до цього часу залишається друга декада грудня 1982 р коли середня декадна температура сягала + 2-7 °.

Докладніше...
23.12.2015

 

Чигиринська філія «Нібулону» встановлює зернові рекорди

Чигиринська філія «Нібулону» встановлює зернові рекорди


 Нещодавно в компанії «Нібулон» було підведено підсумки аграрного сезону 2015 року. За його результатами хліборобами чигиринської філії було досягнуто низку особистих рекордів, які також стали і загальнонібулонівськими досягненнями, інформуютьу прес-службі компанії.
Перш за все, чигиринцями було продемонстровано максимальні показники продуктивності кукурудзи за минулий сезон. Врожайність та валовий збір культури склали відповідно 86,5 ц/га та 28,6 тис. тонн.
 У сезоні 2015 року було оброблено 54 поля із цією культурою-рекордсменом загальною площею 3,3 тис. га, що дорівнює площі 4 444 середніх футбольних полів!

Докладніше...
23.12.2015

 

Наближення новорічних свят пожвавило ринок живця свиней

Наближення новорічних свят пожвавило ринок живця свиней


 Упродовж 51-го тижня переробні підприємства закупляли свиней першої категорії по 27-28,5 грн/кг, тоді як ціна «двійки» варіювала в межах 26-27,5 грн/кг.
  Тож м’ясна свинина живою вагою додала у середньому 0,35 грн/кг, а середня цінова позначка живця другої категорії — 0,8 грн/кг.
  Кінець поточного тижня вказує на те, що у третій декаді виробники реалізуватимуть товарне поголів’я дорожче. Подейкують, що передноворічний стрибок цін деяких свинарів досягне 2 грн/кг, хоча ближчим до реальності видається приріст на 1-1,5 грн/кг. При цьому дехто із переробників відзначає пожвавлення попиту у пору корпоративних святкувань, проте більшість наполягають на тому, що реалізація іде рівно і без сплесків купівельної активності.
  За словами переробників свиногосподарства зацікавлені реалізувати максимально можливі обсяги живця до Різдва, аби зменшити швидкість падіння цін у «мертвий сезон» після свят. Що стосується подальшої перспективи, то ніхто не поспішає давати попередніх оцінок, оскільки вже з другої декади січня на ринок живця в більшій мірі впливатиме відкриття кордонів з одного боку, і закриття — з іншого. Одностайні переробники в одному: ціни зростуть, якщо буде активний експорт. У зворотньому випадку, тренд внутрішньої ціни на свинину може синхронізуватися із тенденціями європейського ринку свинини. А за прогозами Єврокомісії, ціна на живець свиней у країнах співдружності спадатиме і у першому кварталі 2016-го.( agro-business.com.ua)


23.12.2015

 

Україна має перспективи стати одним із провідних європейських експортерів насіння, - Володимир Топчій


Гарний урожай, великий потенціал для нарощування експорту зернових, дерегуляція та вихід українського насіння на ринок ЄС – основні результати роботи Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики за 2015 рік. Про це повідомив директор Департаменту Володимир Топчій презентуючи результати річної роботи.
Він наголосив, що Україна виробляє у рази більше продукції, аніж споживає внутрішній ринок. «У 2015/16 маркетинговому році експорт зернових може скласти понад 36 млн тонн. Крім того, за рахунок вжитих Урядом заходів сільгосптоваровиробникам значно спрощено умови реалізації зерна. Відповідно до постанови КМУ№ 42 «Деякі питання дерегуляції  господарської діяльності» скасовано карантинний сертифікат для переміщення зернових культур в межах України. Також скорочено із 5 діб до 1 доби термін надання висновку фітосанітарної експертизи щодо шкідливих організмів», - підкреслив Володимир Топчій.
Він поінформував, що влітку поточного року експертами Європейської Комісії «Охорона здоров’я та права споживачів» («САНКО») проведено аудит з метою оцінки системи офіційного контролю та сертифікації насіння зернових в Україні та його відповідності вимогам ЄС. «Вперше в сучасній історії українське насіння вийде на ринок ЄС. Вітчизняні виробники насіння зернових колосових культур, кукурудзи та сорго отримали можливість виходу із своєю продукцією на міжнародні ринки. За офіційними даними Європейської Комісії, українська система контролю за виробництвом та сертифікацією насіння організована належним чином», - наголосив Володимир Топчій.
За його словами, насіння, вироблене та сертифіковане в Україні відповідає європейським нормам, визнається еквівалентним виробленому та сертифікованому у країнах ЄС. Це підтверджено відповідним звітом Європейської комісії. Україна має стати одним із провідних європейських і світових виробників, експортерів насіння.

Прес-служба Мінагрополітики


22.12.2015

 

Збільшення виробництва та дерегуляція - результати роботи Департаменту тваринництва Мінагрополітики за рік


Збільшення реалізації худоби та птиці на м'ясо у сільськогосподарських підприємствах, зростання продуктивності великої рогатої худоби та свиней, скасування низки ліцензій та дерегуляція, - такі результати роботи Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України за 2015 рік відзначив директор Департаменту Микола Кваша.
За його словами, у 2015 році у сільськогосподарських підприємствах збільшено реалізацію худоби та птиці на 0,5%, виробництво молока – на 0,7%, поголів'я свиней – на 0,6%, середні надої зросли на 4,3%; середньодобовий приріст ВРХ збільшився на 2,3%, свиней – на 1,2%.
Микола Кваша зазначив, що за поточний рік за участі департаменту розроблено 2 законопроекти, по 26 нормативно-правовим документам надано висновків, 38 проектів рішень та 43 накази.
У рамках дерегуляції, Міністерством скасовані ліцензії, зокрема щодо торгівлі племінними (генетичними) ресурсами. «Такий крок розширює ринок племінних ресурсів. У результаті збільшиться кількість юридичних осіб, які можуть здійснювати торгівлю генетичними ресурсами, підвищиться інвестиційна привабливість цього напряму», - зазначив Микола Кваша.
Крім того, розроблений та затверджений наказ Мінагрополітики про порядок проведення державної атестації (переатестації) та присвоєння відповідного статусу тваринницьких господарств. «На регіони тепер покладено більшу частину функцій та повноважень з реалізації державної політики в селекційно-племінній справі. Спрощено процедуру переатестації суб’єктів племінної справи у тваринництві та зменшено кількість документів, які додаються до заяви про проведення переатестації», - розповів директор Департаменту тваринництва.
У Департаменті також були створені три робочі групи, які впродовж року працювали над удосконаленням політики розвитку м'ясної галузі та формування ринку м'яса, розвитку молочної галузі та формування ринку молока, а також з питань підготовки необхідних нормативно-правових актів щодо законодавчого врегулювання виробництва медових напоїв в Україні.
Микола Кваша зазначив, що серед завдань Департаменту на 2016 рік, першочерговим є: розроблення стратегії розвитку галузі тваринництва, у рамках схваленої Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки.


22.12.2015

 

Для малого і середнього бізнесу залишать спрощену систему оподаткування — Гройсман


Робоча група Кабміну і Ради домовилась про продовження бюджетної децентралізації, зниження єдиного соцвнеску та збереження спрощеної системи оподаткування.
Про це на погоджувальній раді у понеділок розповів спікер парламенту Володимир Гройсман, передає «Українська правда».
Він повідомив, що після представлення бюджету у парламенті він створив робочу групу Кабміну і Ради.
«Я утворив робочу групу, у яку увійшов прем'єр, представники і керівництво Мінфіну. З боку парламенту — представники усіх фракцій та представники податкового і бюджетного комітетів», — розповів Гройсман.
«Уже є певні узгоджені позиції. Перше, ми відстояли фінансову децентралізацію. Місцеві бюджети, як і в цьому році, матимуть ту ж саму фінансову систему. Наступна позиція, ми узгодили, що єдиний соцвнесок, тобто податок на зарплату, буде знижений до 22%», — повідомив спікер.
За його словами, вдалось домовитись і про збереження «для малого і середнього бізнесу спрощену систему оподаткування».


21.12.2015

 

Стан посівів озимих культур у Черкаській області


Аграрії Черкаської області під урожай 2016 року посіяли 238,2 тис.га озимих культур, з яких 236,2 тис.га на зерно. Озимої пшениці посіяно на площі 215,6 тис. га, в тому числі на зерно 214,2 тис. га.
Внаслідок несприятливих погодних умов на посівах озимих зернових культур спостерігається нерівномірність та зрідженість сходів, лише на окремих полях відмічається утворення 3-го листка. Стан посівів по області характеризувався переважно  як задовільний.
За попередніми даними в області нараховується 91% сходів озимини (215 тис. га), з яких в доброму стані 22%, задовільному – 53%, в слабкому та зрідженому – 24%. Загинуло 2,0 тис. га (5%) посівів озимого ріпаку.
На 2015 рік до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, було внесено 292 сорти пшениці м'якої озимої. Серед них української селекції домінують 80%. Такий асортимент може задовольнити найвибагливішого виробника і споживача. Підбір сортів здійснюється відповідно до матеріально-технічного забезпечення товаровиробника.
Під урожай 2016 року в Черкаській області висіяно близько 110 сортів озимої пшениці вітчизняної селекції та 40 – зарубіжної.
Із всієї кількості сортів зернових культур представлених в Черкаській області 25% займають сорти селекції  Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла спільно з Інститутом фізіології рослин і генетики Національної академії аграрних наук України.
Слід відмітити, що 60% посівів озимої пшениці проведено сортами вітчизняної селекції, серед яких найбільший попит мають сорти: Золотоколоса, Фаворитка, Наталка, Миронівська, Колос Миронівщини та інші. Із зарубіжної селекції можемо відмітити такі сорти, як Мулан, Скаген, Сейлор, Торрілд та інші.


16.12.2015

 

КМУ затвердив порядок верифікації сертифікатів і декларацій про походження товару з України


За кілька днів постанова Кабміну №1029 від 9 грудня, за підписом прем’єр-міністра набирає чинності.
Про це йдеться на офіційному сайті уряду
Зокрема як зазначено у документі Кабінет Міністрів затвердив порядок верифікації (перевірки імовірності) сертифікатів і декларацій про походження товару з України.
Документом визначено процедуру здійснення органами доходів і зборів верифікації сертифікатів про походження товару з України, виданих уповноваженим на це органом, і декларацій про походження товару з України, оформлених підприємством-виробником та/або експортером товару.
Відповідно до постанови, верифікацію будуть здійснювати органи доходів і зборів на підставі запиту митного органу країни ввезення товару.
Також у додатку зазначено, що у разі якщо в запиті митного органу країни ввезення товару недостатньо відомостей для здійснення верифікації, ДФС надсилає такому органу повідомлення про необхідність надання додаткової інформації.
Верифікація буде проводитися з доручення ДФС митницею, у зоні діяльності якої перебуває уповноважений орган, що видав сертифікат, або підприємство-виробник та/або експортер товару, що оформив декларацію.
У разі якщо експортер не є виробником товару, до верифікації залучається митниця, у зоні діяльності якої розміщене виробництво товару.
Запити митних органів країни ввезення товару й інші матеріали з верифікації сертифікату і декларації зберігаються у справах митниці протягом 3 років від дня, коли було надіслано запит.


15.12.2015

 

Мінагрополітики запрошує аграрний бізнес долучатись до участі у міжнародних виставках


11 грудня в Мінагрополітики відбулася зустріч керівництва відомства з представниками аграрного бізнесу щодо участі у міжнародних аграрних виставках, конференціях та інших заходах. Участь у зустрічі взяли Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський та заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.
Обговорювались питання щодо максимального залучення української аграрної спільноти та представників аграрних компаній до виставкової діяльності та репрезентації сільськогосподарського потенціалу України на міжнародній арені.
Так, зокрема, піднімались питання участі бізнесу у міжнародній виставці «Зелений тиждень» (Grune Woche), яка традиційно відбувається на початку січня у Німеччині. Мінагрополітики на рівні офіційної делегації щороку бере участь у різних ділових заходах в рамках виставки (конференціях, панельних дискусіях, круглих столах та міжнародних перемовинах).  
Цього року Міністерство запрошує український аграрний бізнес долучитися до найбільшої міжнародної виставки продовольства і сільського господарства «Зелений тиждень» (Grune Woche) та представити вітчизняну продукцію.

Прес-служба Мінагрополітики


15.12.2015

 

На ринку кукурудзи пониження цін


В Україні ринок кукурудзи продовжує залишатися найбільш активним — комерсанти максимально покривають зовнішньоекономічні контракти на грудень і січень. Внутрішні ціни на дану зернову культуру знизилися через курсу НБУ на зміцнення національної валюти, за підсумками тижня 2-9 грудня.
Про це повідомляє «Інфоіндустрія».
Галузеві видання повідомляють, що за підсумками 11 місяців 2015 Китай очолив рейтинг країн-імпортерів української кукурудзи. Всього в січні-жовтні в Піднебесну Україна поставила зернових на 543,7 млн дол. У трійку лідерів увійшли також Єгипет (396,2 млн дол., 14,9%) та Іспанія (339,4 млн дол., 12,8%). Всього в січні-листопаді 2015 року Україна експортувала кукурудзу на 2,652 млн дол.

 


15.12.2015

 

Уряд виділить 50 млн грн на компенсацію тваринникам вартості закупівлі молодняку


Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді в 2016 році виділити з державного бюджету 50 млн гривень на часткову компенсацію тваринникам вартості закупівлі молодняку для подальшого вирощування.
Про це сказано в законопроекті №3000.
У проекті Державного бюджету України на 2016 рік за рахунок коштів загального фонду державного бюджету за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» передбачається виділення 50 млн грн.
«Кошти будуть спрямовані на часткове відшкодування суб’єктам господарювання агропромислового комплексу вартості закуплених для подальшого відтворення телиць, нетелей, корів вітчизняного походження та племінних телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності, племінних свинок та кнурців, племінних вівцематок, баранів та ярок», — йдеться в пояснювальність записці.


14.12.2015

 

 В Україні підвищується якість молока екстракласу, яке відповідає міжнародним стандартам, - Микола Кваша

В Україні підвищується якість молока екстракласу, яке відповідає міжнародним стандартам, - Микола Кваша


 За 11 місяців в цілому продуктивність молочного стада в сільгосппідприємствах в порівнянні з минулим роком збільшилась на 219 літрів на одну корову. В Україні підвищується якість молока екстракласу, яке відповідає міжнародним стандартам та вищого гатунку. Частка якісного молока в структурі виробництва складає більш як 55%. Це позитивні тенденції. Про це запевнив директор Департаменту тваринництва Микола Кваша, представляючи основні показники галузі тваринництва на круглому столі щодо підсумків роботи Мінагрополітики за рік. За його словами, Мінагрополітики доклало максимум зусиль задля відкриття нових зовнішніх ринків для молочної продукції. «Адже у РФ закрився збут молочної продукції. Відповідно тепер наша молочна продукція експортується  в більше ніж 40 країн світу. Економічна ситуація спонукає власників тваринницьких ферм підвищувати ефективність виробництва та закупати кращу племінну худобу і мати відповідно кращий результат», - підкреслив Микола Кваша. «В Україні 24% молока виробляється у сільгосппідприємствах і 76% - в особистих селянських господарствах. Продовольча безпека країни формується в двох сегментах виробництва: особисті селянські господарства та сільгосппідприємствах. В порівнянні з минулим роком поголів’я ВРХ, в цілому зменшилося на 2,9%, при цьому виробництво молока в сільгосппідприємствах збільшилося на 1% за рахунок збільшення продуктивності», – наголосив директор Департаменту тваринництва.

Прес-служба Мінагрополітики

 


11.12.2015

 

Національна рада реформ схвалила введення перехідного періоду для аграріїв


Перехідний період для аграріїв становитиме 1 рік у пропорції 75:25. Де 75% ПДВ буде сплачуватися в бюджет, а 25% залишатися на спеціальних інвестиційних рахунках для користування платниками податків.
Про це йдеться у презентації Міністерства фінансів, оприлюдненій на сайті Нацради реформ.
Зокрема, Національною радою реформ схвалено введення перехідного періоду для аграріїв.
Передбачається, що перехідний період для аграріїв становитиме 1 рік у пропорції 75:25.
75% ПДВ буде сплачуватися в бюджет, а 25% залишатися на спеціальних інвестиційних рахунках для користування платниками податків.
Раніше, Мінфін у своєму варіанті податкової реформи пропонував усунути всі спецрежими.
Нагадаємо, погоджений меморандум між Кабінетом Міністрів і МВФ передбачає переведення агропромислового комплексу на загальну систему оподаткування з 1 січня 2016 року.
Профільні аграрні асоціації й Мінагрополітики неодноразово виступали проти скасування пільгового оподаткування аграріїв.


9.12.2015

 

Павленко: Нацрада реформ ухвалила Стратегію розвитку сільського господарства на 2015-2020 роки


«Під час 15-го засідання Нацради реформ було затверджено Єдину комплексну Стратегію та План дій розвитку сільського господарства та сільських територій, розроблену Мінагрополітики спільно з міжнародними та вітчизняними громадськими організаціями», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.
Олексій Павленко зазначив, що Стратегія є дорожньою картою реформування аграрного сектору України та визначає план розвитку аграрної галузі України та сільських територій на період 2015-2020 рр. Стратегія спрямована на посилення конкурентоспроможності сільськогосподарського сектору, покращення ділового клімату, збільшення експорту, а також на стимулювання інвестицій в аграрний сектор. Крім того, вона передбачає створення сприятливих умов для розвитку сільських територій і покращення якості життя у регіонах України.
За словами Міністра, чинна Стратегія визначає десять пріоритетів реформування агросектору, а також порядок впровадження реформ і докладний план дій.
«Стратегія є результатом колективної роботи Мінагрополітики, Європейської комісії, донорів та міжнародних фінансових інституцій. Також у процесі розробки Стратегії проводилися інтенсивні консультації з бізнесом, неурядовими організаціями, науковими установами та суспільством загалом», - наголосив Міністр Олексій Павленко.

 


9.12.2015

 

Із початку року від АЧС оздоровлено 23 неблагополучних пункти у семи областях — Дерветфітослужба


Із початку року завдяки проведенню комплексу заходів із ліквідації африканської чуми свиней (АЧС) від цієї хвороби оздоровлено 23 пункти.
Про це повідомляє Держветфітослужба.
На сьогодні карантин продовжує діяти у 14 неблагополучних пунктах у семи областях (Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська, Одеська, Миколаївська та Черкаська). Очікується, що найближчими днями карантин буде знято із неблагополучного пункту в Гребінківському районі Полтавської області.
Загалом із початку 2015 року виявлено 37 випадків захворювання на АЧС у дев’яти областях нашої держави: Чернігівська (13), Київська (6), Сумська (6), Рівненська (2), Полтавська (2), Одеська (2), Миколаївська (4), Житомирська (1), Черкаська (1) області, у тому числі п’ять випадків серед диких кабанів, 31 — серед домашніх тварин та один інфікований об’єкт. 14 із вказаних випадків зареєстровано впродовж жовтня-листопада поточного року.
При цьому АЧС вперше зареєстровано в Одеській, Миколаївській і Черкаській областях. Останній випадок АЧС зареєстровано 7 грудня поточного року у с. Берізки Кривоозерського району Миколаївської області.
У кожному випадку підтвердження АЧС проводяться заходи, передбачені Інструкцією з профілактики та боротьби з АЧС. Насамперед визначаються межі неблагополучного пункту, межі зони захисту (від 3 до 20 км) і зони спостереження (від 20 до 150 км) та вводяться карантинні обмеження, ветеринарно-міліцейські карантинні пости (контроль за недопущенням переміщення підконтрольних вантажів, дезінфекція автотранспорту при в’їзді/виїзді). Крім того, здійснюються подвірні обходи в неблагополучному пункті та зони захисту для виявлення хворих тварин, проводиться знищення сприйнятливого поголів’я в епізоотичному вогнищі, дезінфекція та дератизація, депопуляція диких кабанів тощо.
Щоб не допустити виникнення нових спалахів цієї хвороби на території України Мінагрополітики України, Держветфітослужба України разом з територіальними органами продовжують вживати комплекс заходів.
Зокрема, регіональні служби державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті в областях загрозливої зони щодо можливого занесення збудника АЧС перевіряють та дезінфікують транспортні засоби, які перетинають держкордон, а також вилучають із ручної поклажі громадян продукти тваринного походження, що заборонені до ввезення.
Також проводяться клінічні обстеження свиней у приватних господарствах, перевірки свиногосподарств, підприємств із переробки та зберігання продукції зі свинини щодо дотримання вимог вітчизняного ветеринарного законодавства. Ведеться постійний моніторинг у дикій фауні та серед поголів’я свиней сільськогосподарських підприємств і господарств населення приватного сектору. Не менш важливу роль відіграє роз’яснювальна та інформаційно-просвітницька робота серед населення про необхідність дотримуватися простих, але важливих правил.


7.12.2015

 

У вівторок у Верховній Раді відбудеться аграрний день


У вівторок 8 грудня українському парламенті відбудеться Агродень, на якому будуть розглянуті найважливіші законопроекти для аграрної галузі.
Про це повідомляє сайт ВРУ.
Згідно з проектом порядку денного, опублікованого на офіційному сайті ВР, депутатам належить розглянути 11 законопроектів, винесених аграрним комітетом Ради, включаючи законопроекти №2279 (про земельні аукціони) і №2558а (про дерегуляцію в АПК), прийняті на попередньому пленарному тижні у першому читанні.
Голова Комітету Верховної Ради питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий зазначив: «Проведення аграрного дня у Верховній Раді – це визнання парламентом провідної ролі аграрного сектора в українській економіці. Галузь забезпечує 35% експорту, 22% зайнятості населення і більше 13% ВВП України, і обов'язок парламенту – підтримати сільгоспвиробників, спростивши законодавство в аграрній і земельній сфері. Від імені комітету звертаюся до всіх фракцій і груп за підтримкою у голосуванні законопроектів, внесених до порядку денного».
Нагадаємо, раніше Міністерство аграрної політики та продовольства України закликало Верховну Раду прийняти у другому читанні законопроект №2558а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» про скасування 22 дозвільних процедур в аграрній галузі, а також ряд інших законопроектів. Як заявила на брифінгу заступник голови Мінагропроду з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька: «Сукупний економічний ефект від цього законопроекту, за попередніми розрахунками, становить понад $ 300 млн. економії для бізнесу щорічно».
Раніше, 18 листопада 2015 г. сім громадських організацій звернулися до голови українського парламенту Володимира Гройсмана з проханням провести в Раді «аграрний день»: «Враховуючи значний внесок галузі в розвиток України, ми очікуємо відповідної уваги з боку Верховної Ради до проблем, які турбують аграріїв і потребують невідкладного вирішення, адже від оперативності реагування на них залежить розвиток держави. Громадські професійні організації АПК дуже стурбовані і незадоволені неефективною законотворчої політики у сфері АПК », – йдеться у листі-зверненні, підписаному керівниками семи аграрних асоціацій: УКАБ, «Української аграрної асоціації», ВГО «Української аграрної конфедерації», «Союзу птахівників України», «Союзу кормовиробників України», «Аграрного союзу України», «Української асоціації виробників і переробників сої», а також корпорації «Тваринпром».


7.12.2015

 

Президент погодив дію мораторію на відчуження сільськогосподарських земель до 2017 року


Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким передбачається продовження мораторію на відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року з урахуванням обов'язкової розробки законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2016 року.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Даний закон зобов'язує парламентаріїв розробити й винести на розгляд Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2016 року.
Нагадаємо, раніше мораторій на продаж сільськогосподарських земель діяв до 1 січня 2016 року.


7.12.2015

 

ДПЗКУ планує спрямувати на авансові платежі з форварду-2016 2 млрд гривень


Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) має намір спрямувати на авансові платежі за форвардною програмою закупівлі зерна врожаю 2016 року 2 млрд гривень.
Про це на прес-конференції повідомив в.о. голови правління Борис Приходько, передають Українські Новини.
«Зараз іде процес бюджетування. Ми думаємо, що це буде цифра в районі 2 млрд гривень», — сказав він.
З його слів, у 2016 році корпорація має намір задіяти всі наявні в розпорядженні елеватори, а також розширити програму порівняно з попереднім періодом.
Крім того, за прогнозами ДПЗКУ, виходячи з поточних біржових цін, вартість зерна може зрости на 200-300 гривень на тонні.
Приблизно, авансовий платіж за тонну зерна в наступному році, зі слів Приходька, буде становити 1 800-2 200 гривень/тонна.
Корпорація в 2016 році планує орієнтуватися на закупівлю в основному ячменю й кукурудзи.
Приходько уточнив, що із закуплених за минулою форвардною програмою 70 тис. тонн 80% становила кукурудза.
Як повідомляли Українські Новини, за форвардною програмою 2015 року ДПЗКУ закупила 70 тис. тонн зерна з метою подальшого експорту переважно в Китай.


7.12.2015

 

«Наша мета – максимально спростити умови для ефективної роботи бізнесу», - Владислава Рутицька


Про це зазначила  заступник Міністра з питань європейської інтеграції, коментуючи проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» (2558а) під час прес-конференції в ІА «Укрінформ».
Нагадаємо, документ був прийнятий у першому читанні за основу і зараз готується до другого читання.
«Ідея законопроекту виникла у результаті розробки під егідою Мінагрополітики Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки. В разі прийняття Закону ми скасовуємо або обмежуємо дії 22 дозвільних процедур у сфері рослинництва, агрохімікатів, тваринництва, харчових продуктів, рибного господарства та водокористування. Ми відміняємо застарілі регуляторні механізми в агросекторі, а також знищуємо ті, що дублюють один-одного або не відповідають міжнародним зобов’язанням України», - наголосила заступник Міністра.
У разі прийняття законопроекту очікується досягнення таких результатів:
1. Суттєве скорочення адміністративних витрат для аграріїв.
2. Зниження цін на добрива та відповідно підвищення рентабельності рослинництва.
3. Спрощення виходу нових суб’єктів господарювання на ринок за рахунок скорочення дозвільних процедур, як наслідок – підвищення конкуренції та зниження цін на харчові продукти.
4. Зниження ризиків корупції в агросекторі, пов’язаних із видачею дозвільних документів.
5. Підвищення інвестиційної привабливості АПК та позиції України в міжнародних рейтингах економічної свободи.
«Законопроект є результатом напрацювань робочої групи МінАПК з питань дерегуляції, створеної за сприяння Єврокомісії. Наша мета – максимально спростити умови для ефективної роботи бізнесу та допомогти вітчизняним агроекспортерам вийти на нові ринки», - додала Владислава Рутицька.

Прес-служба Мінагрополітики


3.12.2015

 

В Україні запрацювала інформаційна довідка щодо рибогосподарського комплексу України


Держрибагентство розробило та представило у відкритому доступі інформаційну довідку щодо рибогосподарського комплексу  України.
Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
База охоплює 24 області нашої держави  та  містить інформацію щодо 7 850 водойм, задіяних у аквакультурі загальною площею більше 108  689  га;  513 водойм, що працюють в режимі СТРГ, загальною площею 134 378 га; дані щодо місцезнаходження та площі цих водойм, об’ємів вилову та потенціалу для  вирощування біоресурсів, переліку користувачів, кількості суден, знарядь лову та рибалок, що задіяні на промислі.
Також інформаційна довідка містить інформацію щодо промислового лову, а саме – кількості користувачів (432), рибалок (7162 чол.), плавзасобів (2879 шт.) та задіяних знарядь лову.
Документ доступний до скачування за посиланням: http://darg.gov.ua/files/1/infodovidka_ribcomplecs.pdf.
«Інформаційна довідка допоможе потенційним інвесторам отримати інформацію про стан та потенціал рибного господарства України або її окремого регіону.  Наступним етапом буде створення Державного електронного реєстру рибогосподарських водних об'єктів України. Його впровадження дозволить створити нову систему дистанційного моніторингу використання водойм та їх частин для рибогосподарських цілей», — йдеться в повідомленні.


3.12.2015

 

Високі ціни на малину спричинили ажіотаж на ринку саджанців


Аграрії масово закладають нові малинники, які вже в 2016 дадуть перші врожаї.
Про це кореспонденту ІА «Agravery» розповів директор ТОВ «ФруТек» Сергій Змічук.
За його словами, в 2015 ціни на малину, попит на яку залишається високим у світі, зросли. Причиною стала несприятлива погода в Європі.
«Україна небагато вирощувала малини, проте сьогодні помітний сплеск популярності на цю культуру, особливо ремонтантних сортів, які вже в перший рік дають урожай. В основному це спровоковано дефіцитом ягоди на європейському ринку. Головна причина — посуха в Польщі і Сербії. Зокрема, в Сербії — країні номер два після США у світі в постачанні малини на переробку —  в 2015 році були повені навесні і посуха влітку. А враховуючи, що Сербія переважно вирощує літні сорти, відновити одразу їх буде непросто. Тому ми очікуємо, що в найближчі кілька років буде спостерігатися дефіцит ягоди в світі», — пояснив Змійчук.
З його слів, українські виробники вирішили скористатися цим.
«У поточному році через девальвацію гривні наші виробники отримали істотну конкурентну перевагу на світовому ринку. Заморожену малину першого сорту закуповували по 4-4,5 євро/кг, подрібнену ягоду — по 2-2,5 євро/кг, що майже вдвічі дорожче, ніж було 2014-го. І саме це дозволило українським переробникам пропонувати під кінець сезону ціни на рівні 50-54 грн/кг», — зауважив директор «ФруТек».
Як прогнозує експерт, ажіотаж на українському ринку малини буде актуальний ще мінімум два роки.
«Саджанці малини, які, зазвичай, максимально реалізовували в лютому, вже в грудні замовлені та наперед оплачені», — додав експерт ягідного ринку Олег Босий.


3.12.2015

 

 



1 2 3 4 5 6 8



Наші друзі


Теплиці з полікарбонату