AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Аграрні новини на 2017 рік.Сьогодні КМУ затвердив для ПАТ "Аграрний фонд" фінплан на поточний рік


Кабінет Міністрів України затвердив фінансовий план ПАТ «Аграрний фонд» на 2017 рік. Відповідне рішення прийняте на засіданні Уряду сьогодні. Про це повідомляє прес-служба товариства.

Докладніше...
21.6.2017

 

ПрАТ "Черкасирибгосп" отримав дозвіл на експорт продукції до Молдови


ПрАТ "Черкасирибгосп" (Жашківський р-н, с. Бузівка) надано право експорту продуктів тваринного походження до Республіки Молдова.  Про це йдеться у повідомленні Національного агентства з безпечності харчових продуктів Республіки Молдова від 26.04.2017 № 01-6/857.

 

Докладніше...
19.6.2017

 

Повідомлення про конкурсну закупівлю поголів’я чистопородного ремонтного молодняку кролів (продовжено термін прийому пропозицій)


З метою впровадження проекту “Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів”, фінансованого Європейським Союзом у рамках грантової програми ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”, управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації оголошує конкурс щодо закупівлі та приймає пропозиції від зацікавлених осіб на постачання  поголів'я чистопородного ремонтного молодняку кролів.

Докладніше...
19.6.2017

 

Мінагрополітики запускає допоміжний інформаційний ресурс для широкого кола користувачів


Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з представниками Офісу підтримки реформ (RST) та за сприянням Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) створили допоміжний інформаційний ресурс для всіх стейкхолдерів агросектору. Про це інформує прес-служба відомства.

Докладніше...
13.6.2017

 

Продається екоферма (інформація для ознайомлення)


В с. Шевченкове Звенигородського р-ну, Черкаської обл. лише в хороші руки продається екоферма для самодостатнього життя в екологічному місці та сімейного бізнесу. Ми орієнтуємося на вирощення органічної продукції та виготовлення сухофруктів і залишаємо тобі плодючу землю, яку не труїли хімікатами, та готовий бізнес.
 

Докладніше...
13.6.2017

 

Комісія при Мінекономрозвитку затвердила перелік техніки з 20% компенсацією


Комісія при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі Укрїни затвердила перелік сільськогосподарської техніки українського виробництва, 20% вартості якої компенсується за рахунок коштів державного бюджету. Про це інформує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Докладніше...
12.6.2017

 

Аграрії Черкащини завершили посів основних сільськогосподарських культур


Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації інформує про хід польових робіт на Черкащині.

Докладніше...
6.6.2017

 

Єдина в Україні школа пасічників у Гадячі запрошує на навчання


Дирекція державного навчального закладу "Гадяцьке аграрне училище" запрошує до своєї школи всіх бажаючих отримати професію - бджоляр, садівник, овочівник, квітникар, грибовод, лісник, єгер та столяр у 2017-2018 навчальному році.

Докладніше...
31.5.2017

 

Термінове інформаційне повідомлення Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Черкаської області


Проходить літ і яйцекладка цибулевої мухи. Шкідник пошкоджує різні види цибулі, а іноді часник.  Відроджені личинки впроваджуються в тканини цибулин   в приземній частині або  з боку денця.  На пошкоджених рослинах жовтіють і засихають листки, а цибулини загнивають.

Докладніше...
30.5.2017

 

Термінове інформаційне повідомлення ГУ Держпродспоживслужби Черкаської області


Розпочалося відродження личинок клопа шкідливої черепашки. Масове відродження   проходитиме  у І  декаді  червня.  Відроджуватимуться  і виходитимуть на колос також  личинки маврського, австрійського, гостроголового клопів.

Докладніше...
30.5.2017

 

ВНАУ запрошує абітурієнтів на навчання


Вінницький Національний аграрний університет оголошує прийом студентів на навчання для здобуття ОКР “Бакалавр” та ОКР “Магістр” денної та заочної форми навчання у 2017-2018 навчальному році.

Докладніше...
15.5.2017

 

Аграрії області продовжують посів ярих зернових культур


  За оперативною інформацією в сільськогосподарських підприємствах області підходить до завершення  комплекс весняно-польових робіт. Станом на 10 травня  посіяно 366 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Зокрема кукурудзи на зерно 299,0 тис. га, що (становить 83,0% від плану), гречки -   0,9 тис.га, проса -  0,2 тис.га, ярого ячменю  -  42 тис. га, ярої пшениці -  6,0 тис. га, вівса – 1,4 тис, крім того на 3,4 тисяч гектарів збільшилися посіви  гороху, які на сьогодні становлять 14,7 тис. га. 
   Лідерами по темпах посіву ярих зернових культур є господарства Жашківського, Корсунь-Шевченківського, Звенигородського та Кам’янського районів. 
  Технічних культур посіяно на площі майже 284,0 тис. га, що (становить 74,5 % до плану), в тому числі: соняшнику посіяно 188,4 тис.га (95,1%), ярого ріпаку 2,6 тис.га (108,0%) що на 200 гектарів більше чим заплановано, сої 75,0 тис. га  (57,0%). Посіяно цукрових буряків на площі 17,4 тис.га  що становить (117,3%) на 2,6 тисячі гектар більше ніж було заплановано.
  Крім того посаджено 45,4 тис.га картоплі та посіяно 14,0 тис.га овочів.
           На даний час проводяться обробітки посівів проти шкідників, хвороб та бур’янів. 
        Управління агропромислового розвитку нагадує про дотримання чинного законодавства під час використання пестицидів та агрохімікатів при обробці посівів сільськогосподарських рослин.
      Відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
     Відповідно до пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі   7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.


10.5.2017

 

Аграрії області завершили посів ранніх та продовжують посів ярих зернових та зернобобових культур.


   За оперативною інформацією станом на 27 квітня сільгосппідприємства області посіяли майже 173 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Зокрема кукурудзи на зерно посіяно 109 тис. га, що (становить 30,3% від плану), ярого ячменю посіяно – 42 тис. га, ярої пшениці 6,0 тис. га, вівса – 1,3 тис, на 3,6 тисяч гектарів збільшили посіви  гороху які на сьогодні становлять 14,6 тис. га. 
   Лідерами по темпах  посіву є господарства Маньківського, Жашківського, Смілянського та Звенигородського  районів. 
   Технічних культур посіяно на площі 170,4 тис. га, що (становить 44,8 % до плану), в тому числі : соняшнику посіяно 143,9 тис.га (72,7%), ярого ріпаку 2,5 тис.га (86,2%), сої 6,1 тис. га  (4,7%). Посіяно цукрових буряків на площі 16,8 тис.га  що становить (113,0%) на 2 тисячі гектар більше ніж було заплановано.
   Крім того посаджено 36,2 тис.га картоплі та посіяно 6,8 тис.га овочів.
В господарствах продовжується  закупка мінеральних добрив на комплекс весняно-літніх польових робіт. Станом на 26.04.17 року, при науково - обґрунтованій потребі у добривах в діючій речовині 48,5 тис. тонн, наявно 60,7 тис. тонн, що становить 125 відсотків.

 


27.4.2017

 

31-а річниця Чорнобильської катастрофи


  26 квітня 2017 року виповнюється рівно 31 рік, з моменту наймасштабнішої техногенної катастрофи за весь час використання атомної енергетики - аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
 Згідно з архівними даними, 26 квітня 1986 року, вночі о 1:23 на четвертому енергоблоці ЧАЕС в результаті серії теплових вибухів був повністю зруйнований реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. Радіоактивна хмара від аварії пронеслася над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Аварія розцінюється, як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих та постраждалих від її наслідків людей, так і за економічними збитками. Після аварії на Чорнобильській АЕС з постраждалих районів евакуювали 116 тисяч осіб, ще 230 тисяч було переселено із зараженої зони. З числа постраждалих унаслідок аварії померло близько 167 тис. людей, серед них майже 3000 ліквідаторів. 83% потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 92%. 
   Із загальної площі сільськогосподарських угідь Черкаської області – 1 420 тис. гектарів, радіологічного забруднення зазнала територія близько 170 тис. гектарів. За цією забрудненою територією та за продукцією, яка на ній вирощується, постійно проводиться радіологічний моніторинг. Вжиті контрзаходи та процеси самоочищення природного середовища призвели до зменшення вмісту радіонуклідів в об’єктах навколишнього середовища, та в продукції сільського господарства. Радіаційний аварійний фон порівняно із 1986 роком зменшився у сотні разів. А це, в свою чергу, зумовило зменшення доз зовнішнього та внутрішнього опромінення населення. За 20 років після аварії площі території України, що зазнали радіоактивного забруднення суттєво скоротилися.

 


26.4.2017

 

Кабмін визначив Порядок використання коштів держбюджету для часткової компенсації вартості сільгосптехніки


Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 1 березня 2017 р. № 130 визначив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у 2017 році .

Докладніше...
27.3.2017

 

Підсумки роботи обласної Комісії з питань надання в оренду водних об’єктів у 2016 році


Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації інформує про результати роботи у 2016 році комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.

Докладніше...
23.3.2017

 

До відома суб’єктів насінництва та розсадництва!


В зв’язку з кібер-атакою сайт державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» заблоковано та змінено адресу (http://dpcenter.org.ua/).

На сьогодні проводяться роботи по відновленню сайту.

Вибачте за тимчасові незручності.

Докладніше...
21.3.2017

 

Інформація про Профспілку працівників АПК


В розділ "Громадські організації" додана інформація про Черкаську обласну профспілкову організацію працівників агропромислового комплексу України


17.3.2017

 

Аграрії Черкащини продовжують підживлення озимих культур


Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації інформує про хід весняно-польових робіт у Черкаській області.

Докладніше...
16.3.2017

 

Інформаційна довідка по запобіганню отруєння та загибелі бджіл при використанні пестицидів


Управління агропромислового розвитку нагадує про дотримання чинного законодавства під час використання пестицидів та агрохімікатів при обробці посівів сільськогосподарських рослин.

Докладніше...
14.3.2017

 

ДПЗКУ знизила фінансове навантаження на сільгоспвиробників


Одним із кроків розширення співпраці ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) з дрібними та середніми сільгоспвиробниками став перегляд умов форвардної програми з метою зниження фінансового навантаження на сільгоспвиробників. Про це повідомила начальник відділу форвардних закупівель корпорації Наталія Головань, передає прес-служба корпорації.

Докладніше...
13.3.2017

 

Україна просуває свою харчову продукцію на ринки Ізраїлю


5-7 березня 2017 року відбулась офіційна торгова місія України у Тель-Авіві, Ізраїль. Українську місію, що складалася як з урядовців, так і представників бізнесу, очолювала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська. Про це інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Докладніше...
10.3.2017

 

Запроваджено нові правила ввезення певних категорій продовольчих товарів до Катару


Міністерством охорони здоров’я Держави Катар прийнято рішення, відповідно до якого з 1-го березня 2017 р. у країні вводяться нові правила здійснення імпорту окремих категорій продовольчих товарів, зокрема продукції птахівництва (м'ясо свійської птиці та супутні продукти, курячі яйця), а також червоного м'яса (баранина, яловичина). Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Докладніше...
10.3.2017

 

ПАТ "Аграрний фонд" розпочав весняну кампанію форвардної програми 2017


ПАТ «Аграрний форд» оголосив про початок весняної кампанії форвардної програми закупівель зерна врожаю 2017 року. Про це проінформувала прес-служба товариства.

Докладніше...
9.3.2017

 

На Черкащині розпочали підживлення озимих культур


Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації інформує про початок весняно-польових робіт у Черкаській області

Докладніше...
1.3.2017

 

Держпродспоживслужба розпочала реєстрацію сільгосптехніки


Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розпочала виконання нових функцій. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Докладніше...
16.2.2017

 

UKRAVIT будує лабораторний комплекс і нове виробництво


Корпорація UKRAVIT, вітчизняний виробник засобів захисту рослин, у 2017 році планує відкрити нове виробництво і лабораторний комплекс. Про це розповів генеральний директор корпорації UKRAVIT Віталій Ільченко, пише Українська аграрна конфедерація.

Докладніше...
15.2.2017

 

Мінагрополітики підтримає виробництво органіки та виноградарство через механізм земельних аукціонів

Мінагрополітики підтримає виробництво органіки та виноградарство через механізм земельних аукціонів


Міністерство аграрної політики та продовольства України і Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру розробляють механізм підтримки виноградарства і стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів. Про це інформує прес-служба Мінагрополітики.

Докладніше...
24.1.2017

 

Ефективні та раціональні джерела енергії – наше майбутнє

Ефективні та раціональні джерела енергії – наше майбутнє


ПАТ «Полтавамаш» спільно з Компанією «Тішена Литва» на базі "Полтавського Машинобудівного заводу" в 2016 році почали виробництво інноваційних котлів на соломі в Україні. Перейнявши безцінний досвід своїх зарубіжних партнерів, команда професіоналів розширила рамки вітчизняно­го ринку, пропонуючи новітні високоефективні технології, та розробила комплекс заходів із залученням аграріїв України, як спонсорів.

Докладніше...
12.1.2017

 

Аграрні розписки дозволили залучити сільгоспвиробникам України близько 428 млн. гривен

Аграрні розписки дозволили залучити сільгоспвиробникам України близько 428 млн. гривен


За період реалізації пілотного проекту з впровадження аграрних розписок видано 72 таких документи, що дозволило аграріям залучити у сільськогосподарське виробництво близько 428 млн. грн. Понад половину з цих коштів залучено в 2016/2017 маркетинговому сезоні, станом на 5 січня цього року видано 12 розписок на загальну суму близько 239 млн грн. Про це інформує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Докладніше...
11.1.2017

 

 1 2 3Наші друзі