AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Високі ціни на малину спричинили ажіотаж на ринку саджанцівАграрії масово закладають нові малинники, які вже в 2016 дадуть перші врожаї.
Про це кореспонденту ІА «Agravery» розповів директор ТОВ «ФруТек» Сергій Змічук.
За його словами, в 2015 ціни на малину, попит на яку залишається високим у світі, зросли. Причиною стала несприятлива погода в Європі.
«Україна небагато вирощувала малини, проте сьогодні помітний сплеск популярності на цю культуру, особливо ремонтантних сортів, які вже в перший рік дають урожай. В основному це спровоковано дефіцитом ягоди на європейському ринку. Головна причина — посуха в Польщі і Сербії. Зокрема, в Сербії — країні номер два після США у світі в постачанні малини на переробку —  в 2015 році були повені навесні і посуха влітку. А враховуючи, що Сербія переважно вирощує літні сорти, відновити одразу їх буде непросто. Тому ми очікуємо, що в найближчі кілька років буде спостерігатися дефіцит ягоди в світі», — пояснив Змійчук.
З його слів, українські виробники вирішили скористатися цим.
«У поточному році через девальвацію гривні наші виробники отримали істотну конкурентну перевагу на світовому ринку. Заморожену малину першого сорту закуповували по 4-4,5 євро/кг, подрібнену ягоду — по 2-2,5 євро/кг, що майже вдвічі дорожче, ніж було 2014-го. І саме це дозволило українським переробникам пропонувати під кінець сезону ціни на рівні 50-54 грн/кг», — зауважив директор «ФруТек».
Як прогнозує експерт, ажіотаж на українському ринку малини буде актуальний ще мінімум два роки.
«Саджанці малини, які, зазвичай, максимально реалізовували в лютому, вже в грудні замовлені та наперед оплачені», — додав експерт ягідного ринку Олег Босий.


Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування