AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Як правильно посадити капусту


Більшість городників вирощує на своїй ділянці капусту. Ця культура досить невибаглива, але гарний врожай можна отримати тільки при дотриманні агротехніки. Правильна посадка - половина успіху.

Незамінний овоч у нашому раціоні

Увесь вирощуваний в Україні часник поділяють на два підвиди: стрілкуючий, що викидає квіткову стрілку, і нестрілкуючий, який стрілок і суцвіть не утворює. Стрілкуючий часник добре зимує у відкритому ґрунті, його висаджують восени під зиму й називають озимим. Основна частина нестрілкуючого часнику (75-85%) доволі чутлива до понижених температур і погано зимує за осіннього садіння. Такий часник висаджують тільки навесні й називають ярим.

Українець створив унікальні умови для рекордних врожаїв

Дощ, сніг чи мороз - у сонячному вегетарії без опалення завжди плюсова температура. Нині з відкритими вікнами та дверима тут постійно плюс 40. Завдяки особливій конструкції цієї геліотеплиці, рослини вбирають не 5-6% сонячної енергії, а до 30%. І рясні врожаї достигають на місяць раніше.


Бур'ян кроплять двічі на рік


54-річна Тамара Іщук із райцентру Сміла на Черкащині вивела портулак гербіцидами. Двічі на рік кропила ними земельну ділянку.

Вороги та компаньйони


Ми неодноразово писали про важливість сівозміни, підбору попередників і правильного поєднання городніх культур. Навіть якщо у вас невелика земельна ділянка, можна підібрати і розмістити грядки так, що і рослинам буде комфортно, і ви не втратите врожай. Адже й на обмеженій території можна досягти гармонійного співіснування культур, головне - знати кілька важливих факторів.

10 найважливіших робіт на городі у квітні


Щойно підсохне на городі і можна буде розпочинати городні роботи. Добре якщо ви виорали землю з осені, тому що  поки техніка не в змозі  працювати, забагато в грунті вологи. Але погода обовязково надолужить втрачене відтак розраховуйте, що терміни посадкових робіт значно скоротяться.

Дбаємо про розсаду

Найголовніше у дотриманні основних умов висіву та вирощування розсади – правильно визначити дату передбачуваної висадки розсади на постійне місце. Якщо висаджувати розсаду у захищений ґрунт, то потрібно, щоб вона була готова до 10-20 травня, якщо у відкритий - до 10 червня.


Картопля поступилася цибулі: що вирощуватимуть цього року?

 
2012 рік став рекордним за відвантаженнями цибулі з України на зовнішні ринки, а з початком 2013 р. експорт тільки зростає. Так стверджують в агенції AgriSurvey асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Українська «віагра»

 
Останні маркетингові дослідження вказують на те, що попит населення на селеру з року в рік зростає, оскільки це пов’язано з її високими смаковими дієтичними та лікувальними властивостями. А українці останнім часом почали зважати на своє здоровя і відповідно у фаворі - корисна їжа.

Cтроки зберігання і сходи насіння

 
Для кожної рослини у природі визначено власні терміни зберігання зернин, їх висіву, сходів. У культурних сортів, як правило, період схожості та зберігання насіння невеликий. А ось дикі рослини можуть зберігати схожість десятки років. Більше того, насіння, для прикладу, лободи, роману, щириці не втрачає схожості й після того, як пройде через травний апарат тварини чи птиці.

Cвітовий шедевр селекції рослин

 
Дайкон - далекий родич редьки і редиски, який все-таки дещо відрізняється від цих культур хоча б тим, що належить до іншого підвиду - родини капустяних або хрестоцвітих. А ще відмінність полягає у вирощуванні та догляді за цією рослиною. До речі, в усьому світі починає збільшуватися попит на японську редьку, а саме так називають дайкон. Не будемо відставати і ми, познайомимося з цією культурою ближче.

Плануємо грядки

Якщо врожаї на вашому городі з кожним роком стають усе меншими навіть при належному догляді за рослинами, це свідчить про виснаження ґрунту. Найперше, щоб виправити цю ситуацію, потрібно протягом трьох-чотирьох років робити правильну сівозміну культур, і земля відновить свої сили. Крім того, таке чергування допоможе уникнути багатьох хвороб і шкідників, відновить живильний баланс ґрунту.

Перевіряємо якість насіння


Дуже важливе значення мають схожість, чистота і енергія, або дружність проростання насіння овочевих культур та квітів. Насіння  з низькою схожістю не дасть нам необхідної густоти сходів - найважливішої умови високого врожаю.

Ліки проти фітофторозу


Всі знають, що найбільш небезпечною хворобою томатів є фітофтороз. Появі та розвитку захворювання сприяє висока вологість і помірна температура повітря, тумани, значні перепади нічних і денних температур, близьке розташування з посадками картоплі. Вважається, що фітофтороз спочатку з’являється на листках картоплі, а через 10-15 днів – на томатах. Хоча при загущених посадках та частому поливі хвороба може самостійно розвиватись на томатах.

Особливі помідори черрі


Помідори черрі за всіх часів вважалися делікатесом. Хоча принцип посадки та догляду за ними майже нічим не відрізняється від звичайних томатів. Відмінність черрі полягає в гарному і дружному урожаї дрібних плодів та їх одночасному дозріванні.

 

Назад 1 2 3 Вперед

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування