AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Дбаємо про розсаду


Дбаємо про розсаду


Найголовніше у дотриманні основних умов висіву та вирощування розсади – правильно визначити дату передбачуваної висадки розсади на постійне місце. Якщо висаджувати розсаду у захищений ґрунт, то потрібно, щоб вона була готова до 10-20 травня, якщо у відкритий - до 10 червня.

Середні строки схожості розсади після висіву - від 3 до 15 днів, залежно від культури. Дуже важливо врахувати вік, до якого потрібно доростити її перед тим, як висаджувати на постійне місце. У середньому це 50 днів. Зокрема, розсаду солодкого перцю вирощують 50-55, капусти і баклажанів - 55-60 днів. Якщо хочете отримати перший урожай до певної дати, потрібно враховувати ще й тривалість вегетації рослини від посадки до перших плодів (зазвичай вона вказана на пакетику з насінням).

Приміром, у ранніх сортів помідорів і гібридів строк вегетації до перших плодів складає близько 100 днів. Оптимальний вік розсади для висадки - 45-50 днів. Середній строк від посіву до сходів - 7-8 днів. Оптимальний строк висадки підготовленої розсади у відкритий ґрунт - близько 1 червня. Тому, щоб отримати перший врожай помідорів до 20 липня, висівати насіння треба за 100 днів до цієї дати плюс тиждень від посіву до сходів і 5 днів на адаптацію. Приблизна дата висівання - 1-5 квітня.

За таким же принципом розраховують строки посіву насіння всіх овочів. Сіяти помідори, перець та баклажани на розсаду у березні варто лише за наявності теплиць з підігрівом і можливості висадити розсаду на постійне місце у кінці квітня.

Корисні поради

● Найкращий склад ґрунтової суміші для посіву й пікірування більшості овочевих культур - 2 частини компосту, 1 частина тирси, 1 частина піску. Свіжу тирсу слід зволожити слабким розчином аміачної селітри або сечовини.

● Не забувайте підтримувати оптимальний температурний режим. Загальне правило таке: до появи сходів температура вища, після появи сходів - нижча на 5-7°С вдень і на 10°С вночі.

● Застій води у посудині з поганим дренажем призводить до загибелі насіння і сходів у початковій стадії.

● Світло і тепло - основні складові успішного вирощування розсади. Додаткове освітлення збільшує шанси на успіх.

● Не запізнюйтеся з пікіруванням розсади. Для більшості овочевих культур це необхідно зробити після появи 2-3 справжніх листків.

● Через 4-5 днів після пікірування проводять перше підживлення рослин. Найкраще для цього використовувати розчини мінеральних та органічних речовин. Підживлюють рослини раз на 10 днів, чергуючи мінеральні та органічні добрива.

● Перед висаджуванням розсади на постійне місце її треба обовязково загартовувати. За 10 днів до висадки рослин на постійне місце місткості з розсадою виносять на 2-3 години на веранду. Час перебування розсади на відкритому повітрі поступово збільшують.

● Садять розсаду ввечері або в похмуру погоду. Горщики з рослинами і ямки перед висаджуванням рясно поливають.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування