AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Перші дні курчат: вирощуємо без втрат

Звісно, переважна більшість наших читачів вже не один рік утримує в домашньому господарстві курей. Тому ця стаття більше принесе користі і корисної інформації початківцям в птахівництві, хоча і досвідченим господарям завжди є чому повчитися. 

Чи варто застосовувати комплексні вітамінно-амінокислотно-мінеральні добавки птиці?


Відомо, що птиця є найбільш чутливою до нестачі вітамінів у кормах, що пов’язано з її біологічними особливостями (швидке пересування корму по шлунково-кишковому тракту, недостатній синтез і обмежене всмоктування ендогенних вітамінів у травному тракті, швидкій ріст). Тому в сучасному промисловому птахівництві до комбікормів додають 14 вітамінів у вигляді гарантованих добавок.

 

Чим узимку годувати індиків?

 
Багато хто помилково вважає, що індиків потрібно годувати так само, як і курей. Але ця свійська птиця потребує дещо іншого раціону. Годувати індиків потрібно сухими кормами (зерно і комбікорм) і вологими мішанками (попередньо замочені зерна жита).


Ветеринарно-санітарні заходи в перепелівництві


Невибагливість перепелів - одна з переваг цієї птиці. Здорові перепели завжди активні, багато рухаються, мають добрий апетит. Оперення їх гладке, блискуче, чисте, має яскраве забарвлення. У хворих птахів
пір'я скуйовджене, вони, як правило, погано стоять на ногах, сидять у клітці окремо, не підходять до годівниць, очі закриті. Отже, розглянемо найпоширеніші хвороби перепелів.

Відгодівля перепелів на м'ясо


М'ясо перепелів – цінний харчовий продукт, який за хімічним складом і смаковими якостями відносять до дієтичної продукції. Чітке додержання технологій вирощування та відгодівлі птиці дозволяє підвищити ефективність виробництва перепелиного м’яса.

РЕЦЕПТИ КОМБІКОРМІВ ДЛЯ ПЕРЕПЕЛІВ

І знову поговоримо про годівлю, адже цей аспект надзвичайно важливий в утриманні не лише перепелів, а й усієї свійської птиці. Якщо скласти правильний раціон, то можна значно знизити витрати на утримання перепелів. Саме завдяки кормам можна впливати на інтенсивність росту перепелят, несучість птиці та й взагалі отримати здорове стадо. 

Чому індики?


Індики - найкрупніші свійські птахи: жива маса відомих світових кросів (В.U.Т., Nikolas, Hybrid,) досягає при відгодівлі самців до 168-денного віку
22 кг, самок при відгодівлі до 140-денного віку – 12  кг при витратах корму на 1 кг живої маси близько 3 кілограмів. За рівнем засвоєння кормів індики поступаються тільки бройлерам, проте за біологічною цінністю м'ясо індиків стоїть на першому місці.

Годівля молодняка перепелів


При вирощуванні й утриманні перепелів особливе значення має їх повноцінна годівля. Добові перепелята дуже малі, але інтенсивно ростуть, і за місяць їх маса збільшується більше ніж у 15 разів, а до двохмісячного віку вони досягають живої маси дорослих птахів.

Інтенсивний ріст перепелят і висока яєчна продуктивність самок можливі лише в разі забезпечення їх повноцінними кормами, що містять в собі всі необхідні поживні речовини: білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мікроелементи. Раз на тиждень перепелам, старшим чотирьох тижнів, дають дрібний гравій об'ємом 0,5 від маси корму. Розмір гравію для птиці 4-6 тижневого віку — 1-1,5 мм, а для старших — не більше 2-2,5 міліметрів.

Болезнь ньюкасла


На сегодняшний день ньюкаслская болезнь является одной из самых опасных инфекций птицы и представляет серьёзную угрозу для птицеводческих хозяйств. Этому вирусному заболеванию подвержены не только птицы, но и человек, который чаще всего выступает пассивным переносчиком болезни. Инфекции наиболее подвержены куры, индейки и цесарки. Ее могут подхватить и попугаи, фазаны, воробьи, другие виды сельскохозяйственных и свободноживущих птиц.

Любителям екзотики та дичини

Здебільшого цю птицю вирощують у мисливських господарствах. В домашніх умовах її утримують лише справжні любителі м’ясних делікатесів. Таку непопулярність можна легко пояснити - ця птиця має дієтичне м'ясо, але зовсім невеличка і при цьому вже занадто вибаглива в утриманні. Здогадалися, про кого це? Так, йдеться про фазана.

Вирощування перепелят на підлозі

Відсутність спеціального кліткового обладнання іноді змушує вирощувати на підлозі. Це характерно для невеликих домашніх господарств, а також для господарств, які тільки-но почали займатися перепільництвом і ще не готові вкладати кошти в обладнання. Та не хвилюйтеся, перепелів можна виростити і без спеціалізованого устаткування.

Кліткове вирощування перепелят


У промислових умовах використовують як клітковий, так і підлоговий способи утримання птиці. Через особливості перепелят – дрібні розміри, теплолюбність, надзвичайну рухливість та намагання сховатися у затемнених місцях - їх краще вирощувати в клітках.

Розведення цесарок


На адресу редакції надходять листи від читачів із проханням розповісти детальніше про утримання в домашніх умовах такої птиці як цесарка. Ця птиця родом із Західної Африки успішно пристосовується до різних природно-кліматичних і господарських умов. М'ясо цесарок нагадує за смаком дичину (тетеруків, куріпок, фазанів).

Cекреты инкубатора


Март
- апрель - лучшее время для вывода цыплят, утят, гусят и птенцов других пород. Для одновременного выведения большо
го количества птенцов многие хозяева используют инкубатор.

Догляд за перепелятами з перших днів життя


Ось ми й дочекалися, що в інкубаторі
з'явилися
перші пташенята. Тепер головне знати що, як і коли робити, аби не допуститися помилки і не понести втрат. Адже перепелята дуже кволі і тендітні. І окрім необхідних для перепелів умов утримання, про що ми говорили в минулому номері, важливо також дотримуватися правил годівлі та напування.

Назад 1 2 Вперед

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування