AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Птахівництво » Догляд за перепелятами з перших днів життя


Догляд за перепелятами з перших днів життя


Ось ми й дочекалися, що в інкубаторі
з'явилися перші пташенята. Тепер головне знати що, як і коли робити, аби не допуститися помилки і не понести втрат. Адже перепелята дуже кволі і тендітні. І окрім необхідних для перепелів умов утримання, про що ми говорили в минулому номері, важливо також дотримуватися правил годівлі та напування.

Для перепелят віком 1-8 тижнів встановлено фронт годівлі 1 см/гол., а фронт напування - 0,3 см/гол. Проте на практиці не завжди суворо дотримуються цих норм і вибирають параметри в залежності від обставин — конструктивні особливості годівниць і напувалок, порода та ступінь розвитку птиці. Дані про фронт годівлі і напування не менш суперечливі, ніж дані про щільність посадки, оскільки ці показники щільно пов'язані (табл. 1).

Таблиця 1. Фронт годівлі й напування

Мета вирощування

Вік, дні

Фронт годівлі й напування, см/гол.

 

Яєчні перепілки

 

Лабораторні цілі

Молодняк і дорослі

1,3 -2,5

Виробництво яєць

Молодняк і дорослі

1,7-2

Виробництво яєць і м'яса

1-21

2,5

 

22 і старші

3,8

Ремонтний молодняк

1-21

1,4-1,5

 

22-49

1,7-1,9

Незалежно від мети вирощування

1-20

1-1,1

 

21-55

1,7-2,6

М'ясні перепелята (бункерна годівниця)

1-21

до 1

 

М'ясні перепілки

 

Лабораторні цілі

1-21

1,5

 

22-56

2,2-2,7

Важливе значення величини кормового фронту для перепелят полягає в тому, що через їх малий розмір неможливо використати глибокі годівниці з достатнім запасом корму. Тому, в разі потреби, для забезпечення постійного доступу до корму збільшують довжину годівниць і частоту годівлі. Таких недоліків позбавлені бункерні годівниці, при наявності яких фронт годівлі в перші три тижні життя може не перевищувати 1 см на голову.

Фронт напування перепелятам установлюють рівним фронту годівлі або дещо меншим, оскільки вода в напувалках знаходиться, як правило, постійно, і пташенята можуть вільно її споживати. Однієї вакуумної напувалки достатньо для 100 перепелят. З другого тижня життя можна використовувати жолобкові проточні напувалки або ніпельні. Норматив довжини фронту напування при використанні жолобкових напувалок складає 3-10 мм на голову, а однієї ніпельної напувалки достатньо на 30 перепелят. Мікрочашечкові напувалки, які можна використовувати з першого дня життя, встановлюють із розрахунку 1 напувалка на 50 перепелят.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування