AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Птахівництво » Чим узимку годувати індиків?


Чим узимку годувати індиків?

 Багато хто помилково вважає, що індиків потрібно годувати так само, як і курей. Але ця свійська птиця потребує дещо іншого раціону. Годувати індиків потрібно сухими кормами (зерно і комбікорм) і вологими мішанками (попередньо замочені зерна жита).

 У холодну пору року (восени і взимку) індиків годують тричі на день, в теплу (навесні та влітку) - 4-5 разів. З ранку і на ніч птиці давайте зерно, а вдень - вологу мішанку. Влітку до борошнистих кормів додавайте зелень і траву, а восени і взимку - подрібнене сіно і трав'яне борошно. Особливо корисно взимку давати сушену кропиву, яка містить багато вітаміну С. Позв'язуйте її в пучки і сушіть в підсобних приміщеннях під дахом.

 Найцінніший компонент зимового раціону індиків - це силос, приготований з кукурудзи. Його варто заготовлювати ще восени, а взимку додавати в мішанку. Взимку обов'язково давайте індикам моркву в будь-якому вигляді - кращий дієтичний корм. Крім моркви, пропонуйте птахам ягоди горобини або хвою сосни, ялини, ялиці, багату на каротин та вітамін С.

 У літній період індиків неодмінно випускайте на пасовище, щоб птахи мали можливість їсти комах, личинок, насіння рослин. Якщо пасовища немає, то навішуєте зелений корм пучками або просто складайте його в ясельні годівниці, щоб індики могли вільно його поїдати.

 На добу дорослі птахи (масою 4 кг і продуктивністю 18-20 яєць) повинні отримувати 120 г зерна, 120 г вареної картоплі, 50 г борошняної суміші, 30 г сінного борошна, 70 г соковитих кормів або зелені, 15 г макухи, 10 г черепашок або крейди, 0,6 г солі, 5 г кісткового борошна.

 Пташенятам у перші дні після народження давайте яйця, зварені круто і обвалені в манці. На третій день життя можна дати подрібнену зелень, наприклад, зелену цибулю, однак давати варто тільки вранці, оскільки вона викликає сильну спрагу. З двотижневого віку індичатами давайте сухі повноцінні комбікорми один раз на добу. Перші два тижні індичат годуйте 8 разів на день, намагайтеся робити це через рівні проміжки часу. У віці одного місяця пташенята повинні їсти 6 разів на день, а потім 5 разів.

 Ніколи не давайте птиці запліснявілий корм, тому готуйте мішанки за 20 хвилин до годування.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування