AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Як правильно посадити капусту


Як правильно посадити капусту

Більшість городників вирощує на своїй ділянці капусту. Ця культура досить невибаглива, але гарний врожай можна отримати тільки при дотриманні агротехніки. Правильна посадка - половина успіху.
Починають підготовку ділянки під посадку капусти восени. Ретельно перекопують землю на глибину штикової лопати, звільняють від коренів бур’янистих рослин. Навесні вносять добрива. На кожний квадратний метр буде потрібне 1 відро свіжого гною або компосту, 2 склянки деревного попелу. Після внесення добрив перекопують ґрунт повторно на глибину 15 сантиметрів.
Ділянку для посадки капусти підбирають сонячну, рівну. Для одержання гарного врожаю підходить ґрунт з нейтральною або слабокислою реакцією. Кращі попередники для капусти - це зернові, бобові культури, картопля, цибуля або коренеплоди. На одному місці можна вирощувати врожай капусти не більше двох років. Потім ділянку потрібно перемінити, вирощувати на ній капусту можна не раніше, ніж через 4 роки.
При вирощуванні капусти розсадним способом використовують теплий парник або теплицю. Для посіву використовують родючу землю, що не заражена шкідниками та хворобами.
Насіння зашпаровують у ґрунт на 2 сантиметри. До появи перших сходів капусті потрібен щоденний полив. З появою першого справжнього листочка виконують проріджування. В одній лунці залишають 3 рослини. Через 15 днів виконують повторне проріджування, залишивши в лунці найдужчу рослину.
Шістдесятиденну розсаду висаджують у відкритий ґрунт. У другій половині дня потрібно підготувати лунки, рясно полити їх водою. Як тільки вода всотається, починають розсаджування капусти. Заглиблюють рослини до першого листа, ретельно обжимаючи ґрунтом. Відстань між рослинами в ряді повинна бути 50 см, у міжряддях 1 метр. Такий спосіб посадки допоможе одержати багатий урожай з великими качанами.
Перші три дні після посадки поливають рослини вранці і ввечері. З четвертого дня полив можна виконувати 1 раз на день. Як тільки рослини приживуться та зміцніють, поливають через день. У спекотну погоду виконують щоденне дощування. При цьому потрібно стежити, щоб вода в лунках не застоювалася.
У період зав'язування качанів капусті потрібен особливо рясний полив. На одну рослину щодня потрібно виливати 10-15 літрів води.

(http://)

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування