AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Перевіряємо якість насіння


Перевіряємо якість насіння


Дуже важливе значення мають схожість, чистота і енергія, або дружність проростання насіння овочевих культур та квітів. Насіння  з низькою схожістю не дасть нам необхідної густоти сходів - найважливішої умови високого врожаю.

 Насіння може втратити якість при зберігання в приміщенні, де коливається вологість. Але випробувати на схожість насіння під силу кожному городнику. Простим приладом для подібної перевірки є звичайна тарілка з покладеною на її дно добре намоченою мішковиною. На неї розкладають рядами 20 чи 30 насінин, які зверху прикривають мішковиною, а потім накривають тарілкою або склом. При цьому мішковину час від часу потрібно змочувати водою, щоб насіння мало необхідну для проростання вологу. Робити цей експеримент потрібно в кімнаті при температурі повітря 20-25 градусів.

 Щодня потрібно оглядати, підраховувати кількість пророслого насіння, дані записувати у зошит, і в результаті складається картина проростання. Якщо протягом перших трьох днів проростуть 75-80% насіння капусти, редису, гороху, огірків, квасолі, протягом перших п'яти днів така ж кількість насіння цибулі та шпинату, протягом шести днів - моркви, протягом перших семи днів - насіння томату і петрушки, то можна говорити про хорошу енергію проростання.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування