AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Бур'ян кроплять двічі на рік


Бур'ян кроплять двічі на рік


54-річна Тамара Іщук із райцентру Сміла на Черкащині вивела портулак гербіцидами. Двічі на рік кропила ними земельну ділянку.

— Чотири роки тому в мене на городі серед літа появилися м'ясисті кущики, — розповідає. — Зсапала їх разом з усіма бур'янами, склала на купку біля межі. За кілька днів спеки бачу, що лобода, щириця посохли, а ті м'ясисті листочки лежать, наче й не сапані. Після дощів знов у городі проросло трохи. Більше було між помідорами, де тіні мало. Навіть не збагнула, що то пішов портулак плодиться, як кума бідкалася, шо в неї то на ділянці щіткою росте.

За рік город укрив бур'ян. П'ять разів висапувала, але до осені знову все було в портулаку. Наступної весни Тамарі Іщук порадили придбати гербіцид і покропити ділянку.

— Сказали, що треба обробити землю там, де ростиме картопля й помідори. То такий гербіцид, що знищить усе, крім овочів. Покропила після оранки з пульверизатора. До середини літа декілька бур'янин виросли. Трохи більше появилося у вересні. Було багатенько там, де садила перець і моркву. То висапала й викинула на гноярку.

Наступного року також окропила город гербіцидом. Бур'янів та портулаку майже не залишилося.

Черкаський агроном 61-річний Володимир Тараненко радить виводити бур'ян регулярно.

— Якщо обробити гербіцидом лише навесні, вбиватиме сходи протягом кількох місяців. У землі залишиться насіння, що проросте восени. Якщо город дуже вражений портулаком, його варто обробити ще й після збору картоплі. За 20 днів, коли зберете врожай, бур'ян почне сходити. Тоді час накрити всю ділянку препаратом.

Гербіцидом слід знищити бур'ян до цвітіння. Стебла, що вціліли, висапують.

— Якщо встигне викинути цвіт, то й висапане завдяки волозі в листках і стеблі зможе дати насіння.

Радить кропити щонайменше за 6 год. до дощу, за температури вище +6°С.


Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування