Олександр Пендюр із села Свидівок, що за 15 км від Черкас, 35 років розводить кролів. Кілька років тому почав схрещувати породу фландер із сірим велетнем.
— Кролями займаюся ще зі школи. Були у мене радянські шиншили, бабочка й сірий велетень. Зараз перевагу віддаю останній породі. Дорослий кріль важить близько 10 кіло. Кролиця приводить від восьми до 12 кроленят. За місяць набирають по кілограму.
У клітках живуть близько 70 кролів. Самця на розплід тримає до 2 років, кролицю — до 3. Парує тричі на рік.
— Більше не треба, щоб не виснажити тварину. Самиць парую одночасно по три. З різницею доба-дві. Для цього відбираю хороших мамок, які добре виходжують і вигодовують кроленят. У мене є кролиці, які приводять і по 16 малих. Зайвих відсаджую до тієї, що привела менше. Інакше загинуть, молока не хватить. Спочатку з клітки забираю прийомну матір. Новонароджених кроленят переношу в гніздо помитими руками. Потім знову мию руки й підпускаю кролицю. Якщо відчує чужий запах, відмовиться годувати, але в мене такого не було.
Кроленят біля кролиць тримає два місяці.
— Коли відсаджую, роблю перші щеплення. Раціон не міняю, щоб не хворіли. Дорослих кролів годую двічі, а молодняку даю по три рази на день. У поїлках обов'язково повинна бути свіжа вода. Для профілактики кокцидіозу, від паразитів у жовчних протоках і тонкому кишечнику у воду додаю йод. З розрахунку крапля на літр. Годую ячменем, вівсом, кукурудзою і пшеницею. Свіжу траву даю прив'ялу, бо хворітимуть. Улітку ще рву листя з винограду. Взимку даю сіно з люцерни та конюшини. Заготовлюю дуже багато кропиви, чорнобривців, даю свіжу хвою.
Молодняк метисів від фландера і сірого велетня швидко набирає вагу. Дитинчата стійкіші до хвороб. Потребують менше корму.
— 2-місячних кроленят продаю вже прищеплених, прошу 60-80 гривень. Спарована 7-кілограмова кролиця коштує 450 гривень.