AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Птахівництво » Проведення інкубаціії перепелиних яєць


Проведення інкубаціії перепелиних яєць


Дезінфекція яєць та інкубатора

Для профілактики захворювань перед інкубацією проводять дезінфекцію інкубаційних яєць парами фармальдегіду з використанням загальноприйнятої у птахівництві методики. Дезінфекують яйця в герметичній камері об’ємом не менше 6 м3, обладнаній витяжними і припливними вентиляторами і сітчастими полицями вздовж стін. Яйця на полиці розміщують у прокладках або лотках в один ряд. Аерозолі для дезінфекції в камерах одержують шляхом хімічної реакції з хлористим вапном, що містить не менше 25% активного хлору, або з марганцевокислим калієм. На 1 м3 камери витрачають 30 мл формаліну, 20 г марганцевокислого калію і 15 мл води. Експозиція дезінфекції - 30 хвилин при температурі повітря в камері 25-30°С і відносній вологості 90-95% (ДСТУ 2022-91).

Для реакції використовують глиняний, фарфоровий або емальований посуд. Увага! Неприпустимо використовувати посуд з ушкодженою емаллю чи металевий, оскільки в результаті окислення металу утворюється мурашина кислота, яка діє негативно на ембріони.

Після дезінфекції пару фармальдегіду нейтралізують оббризкуванням підлоги камери нашатирним спиртом, взятому в кількості, рівній половині обсягу використаного формаліну.

Допускається також обробка інкубаційних яєць шляхом випарювання формаліну або його розпилення у вигляді аерозоля з наступною нейтралізацією аміаком. Пропонується також перед кожною закладкою яєць на інкубацію проводити дезінфекцію інкубатора парами фармальдегіда за вищеописаною методикою для яєць, кварцевими лампами ПРК-2 або розчином естостирилу в аерозольній формі. Крім перерахованих методів пропонують також проводити дезінфекцію інкубаторів і інкубаційних яєць аерозолем 5% розчину гексахлорофена в триетиленгліколі.

 

Закладка яєць

Яйця в шафу закладають або крупною партією із завантаженням всього обсягу або партіями за два чи три рази з інтервалом 7,5 і 5 діб відповідно.

При виведенні перепелята (жива маса 6-8 г) дуже рухливі і здатні проникати через маленкі отвори, тому інкубаційні лотки необхідно робити із сітки з розміром отворів не більше 0,8х0,8 сантиметрів. Вивідні лотки також накривають кришками з такої ж сітки.

Яйця в лотки укладають гострим кінцем вниз. Рекомендований режим інкубації наведений в таблиці.

Таблиця. Режим інкубації перепелиних яєць

Строк інкубації, днів

Температура в шафі, С, на термометрі

Відносна вологість, %

 

Сухого                            Зволоженого

 

До 12

37,6-37,7                            30,5

57-59

13-15

37,3-37,5                            29,5

53-54

16 (перенесення на вивід)

37,2                                    28

47,5

16,5-18

37,2                                    32

68

 

При використанні такого режиму інкубації одержували виведення перепелят на рівні 87-95%. Закладають яйця в інкубатор після його прогрівання і встановлення необхідних показників температури та вологості.

Повертання лотків з яйцями за даними наведеного режиму здійснюється автоматично кожні дві години. Інші автори рекомендують поворот яєць здійснювати 1-5 разів на добу.

Процес інкубації перепелиних яєць можна контролювати за допомогою овоскопування. Перше овоскопування, яке проводиться перед інкубацією, дає змогу відбракувати яйця, непридатні для інкубації. Друге просвічування рекомендується проводити на 5-6 добу інкубації. Середня маса ембріона на цей час 0,08 грамів.

Вибірково проглядають перепелині яйця на 9,5-10 добу інкубації. Середня маса ембріону - 1,53 грами. Останнє овоскопування проводять при переносі яєць на виведення, на 15 добу. Добре розвинутий ембріон займає приблизно 3/4 яйця.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування