AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Птахівництво » Любителям екзотики та дичини


Любителям екзотики та дичини


Здебільшого цю птицю вирощують у мисливських господарствах. В домашніх умовах її утримують лише справжні любителі м’ясних делікатесів. Таку непопулярність можна легко пояснити - ця птиця має дієтичне м'ясо, але зовсім невеличка і при цьому вже занадто вибаглива в утриманні. Здогадалися, про кого це? Так, йдеться про фазана.

Переважно на фермах розводять у промислових обсягах фазана мисливського і реалізують приватним мисливським угіддям для полювання, а також ресторанам. Сьогодні, коли все більше уваги приділяється здоровому способу життя, зростає попит на м’ясо фазанів, яке відрізняється високою поживністю і низьким вмістом холестерину. Деякі експерти навіть переконують, що незабаром фазанятина зможе замінити традиційні види м’яса.

Розведення фазанів

Промислове розведення фазанів вимагає великих інвестиційних вкладень, використання новітніх технологій та постійного догляду за птахами. Наприклад, фазан звичайний вимагає спеціального корму, який чітко розподілений для кожного періоду підростання птаха. Корм для свійських птахів, таких як курка чи качка, для фазанів не годиться.

Але якщо взяти цю птицю в господарство в невеликій кількості, так би мовити, на пробу, то дуже морочитись з нею не доведеться. Для цього потрібно купити декілька молодих здорових птахів: самок у віці 8-18 місяців, самців – 1-2,5 років. Бажано вибирати фазанів великого розміру та гарної статури. Термін експлуатації батьківського стада мисливського фазана обмежується 2-3-ма роками, потім птахів замінюють більш молодими.

Фазанів розміщають у вольєри зазвичай при співвідношенні: 1 самець і 2-3 самки. Зі збільшенням числа самок у гнізді їх несучість знижується. Бажано формувати сім’ї з фазанів-неродичів, щоб уникнути подальшої слабкості потомства.

Несучість самок з початку кладки швидко підвищується і до кінця травня - початку червня досягає максимуму, а потім починає поступово знижуватися. Закінчується яйцекладка у різних видів фазанів у червні - липні. За весь період самка фазана може знести лише 50-60 яєць, тобто вона не несеться, як свійська курка, цілий рік, а лише протягом трьох місяців.

Інкубаційний період та вивід фазанят

Яйця фазанів значно дрібніші за курячі й відрізняються від них однотонним забарвленням різних кольорів: темно-сірим, сірим, світло-сірим, зеленувато-сірим, зеленим, світло-зеленим. При інкубації хорошу виводимість дають яйця світло-сірого забарвлення. Перед закладкою в інкубатор всі яйця бажано переглядати на овоскопі. Це дозволяє виявити їх зовнішні та внутрішні дефекти. При просвічуванні на овоскопі звертають увагу на цілісність шкаралупи, розмір повітряної камери, колір і розміщення жовтка, структуру білка. Овоскоп можна виготовити в домашніх умовах. Для цього з картону або жерсті роблять циліндр, всередині прикріплюють електричну лампочку, яку вмикають у мережу. Внутрішню поверхню циліндра обклеюють білим папером, а зовнішню – чорним. У стінці циліндра навпроти лампочки вирізують овальний отвір по діаметру яйця. Якщо в затемненому приміщенні яйце прикласти до отвору овоскопа, воно просвітиться. У повноцінному яйці повітряна камера нерухома і перебуває в його тупому кінці. Жовток таких яєць малопомітний, малорухливий і займає центральне місце, білок прозорий, щільний.

При розміщенні яєць в інкубатор температура повинна бути в межах 38,3-38,4°С. Вологість при цьому має складати 54%. На 21-ий день від початку інкубації (перед вилупленням молодняку) температура в камері поступово зменшується по півградуса (до 37,8°С), а вологість збільшується на 20%.

Фазанята виводяться з яєць протягом 1-6 годин. Після цього вони або перебувають в інкубаторі ще декілька годин, поки не обсохнуть, або їх відразу після вилуплення переносять у приміщення з штучним обігрівом. Температура повинна бути 34-35°С.

При закладці на інкубацію яєць масою 30-35 г виведене фазаня повинно важити від 16 до 25 грамів. Здорові, щойно вилуплені пташенята рухливі, з вираженим рефлексом до пошуку корму, точно і швидко орієнтуються в навколишньому середовищі. Годівлю і напування фазанів здійснюють не раніше ніж через 8-12 годин після виведення. Слабких пташенят відправляють на дорощування окремою групою.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування