AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Щоби було комфортно


Щоби було комфортно

Вибираємо насос 

Не знаю, як для вас, дорогий читачу, а для мене поїздка на дачу - суцільна жертва. Причому жертвувати доводиться практично всім, до чого так звик у своїй затишній міській квартирі. Ось днями тільки включила на дачі СВЧ-пічку, як сусіди заволали, мовляв, світло у них гасне...

Ну добре, це все дрібниці життя, можна, врешті-решт, на дачі і без чудес електроніки обійтися... А ось відсутність водопроводу та каналізації всерйоз псує життя. Воду для поливання городу, та й просто для побутових потреб доводиться тягати з громадського колодязя. Благо, розташоване це цілюще джерело буквально в п'яти метрах від моєї ділянки.

Тож на порядку денному постало важливе питання: чи потрібен водяний насос. Тим більше, що стандартного 20-метрового шланга цілком вистачить, щоб дотягнутися до колодязя. «Такі питання, дорогий посол, з кондачка не вирішуються», - згадалися мені слова Жоржа Милославського, великого друга відомого нам царя Івана Васильовича. Простіше кажучи, потрібно знати, який насос краще купити.

Як ми вже писали у попередньому номері - насоси бувають різними. Я б навіть сказала - абсолютно різними, для найрізноманітніших потреб. Нас з вами, зрозуміло, цікавлять побутові насоси. Вони бувають трьох видів. Водяні насоси годяться для перекачування чистої води, без домішок піску, трави, водоростей і жаб. До речі, саме те, що мені потрібно: і город полити, і під душем ополоснутися, і посуд помити.

Дренажні насоси призначені для забрудненої води, з домішками піску, мулу, водоростей, деревних трісок і іншого дрібного сміття. В принципі, теж корисна в господарстві річ. Якщо до найближчого колодязя з чистою водою півтори години ходи, такий насос можна використовувати для поливу городу, а воду брати з найближчої канави чи ставка. Та основне призначення дренажного насоса - відкачування забрудненої води з погребів, підвалів і інших місць, де вона по весні так любить накопичуватися.

Фекальні насоси, зрозуміло, призначені для перекачування відходів людського організму, для каналізації. Такий насос легко впорається з сильно забрудненою водою з підвалу або дренажної канави.

Я просто відчуваю себе зобов'язаною сказати ось що: дренажний насос цілком може замінити водяний, а фекальний взагалі може працювати за трьох - за самого себе, за водяний і за дренажний. Але! Чим складніша конструкція насоса, тим вища ціна. Тому з усього сімейства побутових дачних насосів водяні є найдешевшими, дренажні - в півтора рази дорожче, а фекальні найдорожчі.

Отже, перш ніж купувати насос, визначтеся, для яких цілей він потрібний. 
Занурювальні проти поверхневих.

Всі перераховані насоси діляться на заглибні та поверхневі. Мотопомпи опускаються безпосередньо у воду. А поверхневі встановлюються на березі і з водоймою з'єднуються звичайним шлангом.

Поверхневий насос.

Плюси: легко монтується і демонтується, вимагає тільки чищення і змащення деталей ежектора. Мінуси: може використовуватися тільки там, де ґрунтові води підходять близько до поверхні землі. Для глибоких свердловин і колодязів непридатний.

І ще. Поверхневі насоси можуть подавати воду на висоту 30-50 м (деякі моделі - і вище), але засмоктувати воду з 15-20-метрової глибини вони не в змозі. Тим часом не є рідкістю, коли вода знаходиться саме на такій глибині. 
Що робити? Якщо вода не засмоктується, тому що насос від неї занадто далеко, давайте зменшимо цю відстань. Доки будемо зменшувати? А до нуля! Тобто кинемо насос прямо у воду. Наприклад, у мене на дачі артезіанська свердловина глибиною 18 метрів. Значить, щоб дістати воду, поверхневий насос не підходить.

З цим завданням цілком впорається занурювальний насос потужністю в 200 Ватт.

Але про них – уже наступного разу.

До речі, свої запитання надсилайте мені на адресу редакції.

 

                                                                                      Тетяна ГНІЗДИЦЬКА

Мітки: Насос

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування