AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Щоби було комфортно


Щоби було комфортно


 

    Ви купили заміський будинок або вирішили змінити умови проживання в селі на більш комфортні? Що потрібно для цього? Перший рівень комфорту у будь-якому будинку, це коли вода ллється з крана сама. Природно, без насоса не обійтись. А ось як його підібрати? Спробуємо розібратися..

Вибір насосу залежить в першу чергу від джерела води. В другу – для чого ця вода буде використовуватись.

   Почнемо з найпростішого. Привізна ємність. Такий варіант можна розглядати лише як тимчасовий або аварійний - у нього занадто багато недоліків. Або води не вистачить, або вона протухне. Та в ряді випадків (під час будівництва, наприклад) великий пластиковий бак з простим поверхневим насосом може сильно спростити життя.

   Колодязь. Один з найбільш розповсюджених джерел. Глибина колодязя зазвичай не перевищує 10 метрів. Кількості води в ньому вистачає для невеликої сім'ї, хоча таку оцінку інакше як сильно усередненою не назвеш: кому і тонни води на добу замало буде, а кому і пари відер достатньо. Є два види насосів, здатних дістати воду з криниці: заглибні, їх розташовують у товщі води, часом майже біля дна, і поверхневі, які встановлюють на землі, занурюючи у воду тільки забірний кінець шланга або труби.

   Свердловина. Для котеджів і великих заміських будинків колодязя недостатньо. Стабільне водопостачання можна налагодити тільки за допомогою власної свердловини. Наскільки вона буде глибока, залежить від того, як саме залягають у даному місці водоносні шари. Для підйому води з глибоких свердловин використовують спеціальні заглибні насоси. Вони так і називаються - свердловинні. Насос підбирають за двома основними параметрами: продуктивність (витрати) показує, скільки літрів за хвилину або кубометрів води на годину може перекачати насос; тиск - показник того, на яку висоту в метрах насос здатний підняти воду. Очевидно, що чим глибше свердловина, тим більший натиск повинен забезпечувати насос. Автоматизація водопостачання. Від простої системи "насос + труба» цей відрізняється максимальною комфортністю. Все як у міській квартирі: відкрив кран - потекла вода, закрив - струмочок вичерпався.

 

Тобто не потрібно включати насос, не доведеться перевіряти, чи заповнена резервна ємність - все це бере на себе автоматична насосна станція. До неї входить багатоступінчастий самовсмоктуючий насос, здатний подавати воду з глибини, реле тиску і напірний бак. Насосні станції підходять і для підвищення тиску в існуючій водопровідній системі.

    Ми розповіли про насоси, що постачають воду для користування у будинку. А якщо вода потрібна на городі для зрошення й поливу? Неважливо, що у вас на заміській ділянці - картопляні грядки або розбитий за всіма правилами газон, - поливу потребує і те, й інше.

Якщо вода для поливу береться з річки, озера або резервуара, кращим рішенням стане поверхневий насос. Він здатний качати воду з мінімальної, всього кілька сантиметрів, глибини. Відзначимо, що поливати «прямо» з колодязя або свердловини не можна, це небезпечно для рослин, адже вода може бути надто холодною. Якщо ж доводиться брати воду саме з таких джерел, доцільно задіяти проміжну місткість (наприклад, бочку), в якій вода нагрівалася би сонячними променями і насичувалася киснем.

   Ваша будівля розташована біля водоймища. Або під горою. Великою проблемою для вас стало відкачування ґрунтових, дощових і стічних вод. Є насоси, пристосовані і для цього. У брудної води - свої особливості: вона містить частинки різного розміру і твердості. Звичайним насосом таку рідину не відкачати, він або засмітиться, або зламається. Для подібних робіт призначені дренажні насоси. Вони застосовуються для найрізноманітніших завдань:

- дренаж і осушення підвальних приміщень;

- відведення стоків від пральної і посудомийної машин, з душової кабіни, туалету;

 

- осушення басейнів і ставків;

- перекачування брудної води в стічний колодязь і з нього.

Розповідь про насоси ми продовжимо у наступному номері. У вас є запитання? Їх можна надсилати на адресу редакції.

Олександра МАМАЄВА

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування