AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Щоби було комфортно


Щоби було комфортно


 

    У попередніх номерах нашої газети ми говорили з вами про те, як створити в сільському чи заміському домі комфорт, забезпечивши його водою, за допомогою насосів. Сьгодні завершимо розмову.

 

    Отже, ми визначились, як вибрати наснос. Тепер розберемося в деяких характеристиках.

   Занурювальний насос. Плюси: може використовуватися в будь-яких колодязях і свердловинах глибиною до 40-50 метрів. Не потребує спеціального монтажу, не займає багато місця, у воді працює практично безшумно.
    Мінуси: незручний в обслуговуванні, тому що необхідно виймати його з свердловини чи колодязя. Складно розбирається через герметичний корпус. Але робити це доведеться, якщо буде потрібно змащення та чищення рухомих частин.

    Основна галузь застосування занурювальних насосів – глибокі та вузькі свердловини. Такі насоси мають циліндричну форму і невеликий - від 8 см - діаметр.
    Але, повторюю, занурювальний насос незамінний при глибокій свердловині. Якщо ж до води близько 2-х метрів, є сенс використовувати поверхневий насос. Його можна встановити під навісом, в сараї чи ще де-небудь (міцно прикрутити до підлоги), замикаючи приміщення на ніч на ключ. У іншому випадку насос просто можуть вкрасти. В цьому сенсі занурювальний насос спричинить деякі незручності.

 

   Звичайно, і криницю, і свердловину, де насос занурений, можна закрити кришкою і знову ж таки замкнути. Але залишається ще одна проблема. Щоб насос було зручно в будь-який момент дістати, він прив'язується до якогось нерухомого предмету на поверхні землі капроновою чи синтетичною мотузкою. І та, і інша не гниють від довгого контакту з водою, але можуть перетертися, лопнути чи просто вислизнути з рук. У цьому випадку насос зануриться остаточно. Витягти його за шланг або мережевий шнур практично неможливо: їх розташування не розраховане на такий поворот подій. І спроби витягнути за них насос призведуть до того, що він просто заклинить в свердловині. Загалом, занурювати насос потрібно обережно, але рішуче.

 

    Технічні характеристики

    Важливий пункт у характеристиці побутових насосів - кількість води, яка перекачується за одиницю часу.

    Продуктивність насоса показує, скільки знадобиться часу, щоб наповнити, скажімо, 200-літрову бочку. Наприклад, при продуктивності 5 м³ на годину насос наповнить таку бочку за 2,5 хвилини. Всім добре відомий вітчизняний занурювальний насос «Малюк» (до речі, дуже непоганий) має продуктивність 1,5 м³ на годину, отже бочку наповнить за 8 хвилин.
    Продуктивність насоса прямо пов'язана з висотою, на яку доводиться піднімати воду.

    Тож підіб'ємо підсумки. Для наочності пропоную розглянути кілька найпоширеніших проблем «видобутку води». І, відповідно, їх рішення.
    Проблема. Як дістати воду з колодязя або свердловини для побутових потреб і поливу городу?

    Рішення. Потрібен водяний насос для неглибоких (до 5 метрів) колодязів і свердловин. Для глибокої свердловини потрібен занурювальний насос.

    Проблема. Як відвести брудну воду з колодязів, канави, підвалів, погребів, басейнів?

    Рішення. Потрібен дренажний занурювальний або напівзанурювальний насос (у воду опускається тільки його нижня частина) зі ручним або автоматичним включенням. При автоматичному включенні насос сам вмикатиметься кожного разу, коли рівень води підніметься до максимально допустимої відмітки (так званий поплавковий вимикач).

    Проблема. Як відвести каналізаційні стоки і дуже забруднену воду?
    Рішення. Потрібен фекальний насос із автоматичним або ручним включенням. Автоматичний вмикач забезпечить запуск насоса, коли вода досягне певного рівня або кожен раз, коли ви будете зливати воду в унітазі або раковині. Можливі й інші варіанти автоматичного включення, які необхідно узгодити з продавцем і установником насосного обладнання.

І останнє. Робити каналізацію самостійно не рекомендую - справа складна, вимагає спеціальних знань і навичок. Можна потонути... ну, скажімо, у проблемах.

 

                                                                             Тетяна ГНІЗДИЦЬКА
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування