AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » РЯТУЙМОСЯ ВІД БЕРІЗКИ ПОЛЬОВОЇ


РЯТУЙМОСЯ ВІД БЕРІЗКИ ПОЛЬОВОЇ


За даними Інституту картоплярства, навіть за середнього рівня забур'яненості урожайність картоплі зменшується на 22-25%. У насадженнях картоплі найбільш злісні й поширені такі бур’яни: кореневищні (пирій повзучий, хвощ польовий); коренепаросткові (осот рожевий, осот жовтий, берізка польова, щавель); ранні ярі (свиріпа, редька дика, лобода); пізні ярі (мишій сизий і зелений, щириця). Детальніше поговоримо про берізку польову. Як позбутися від цього уїдливого бур’яну – радять наші читачі.

Насамперед потрібно ще ранньою весною зайнятися активною прополкою. І хоча берізку ви не виведете, проте трошки ослабите її. З власного досвіду можу сказати, що найефективнішим способом проти цього виду буряну є гербіциди. Препарати суцільної дії, наприклад, Раундап, використовують після збирання попередника, коли бур'яни інтенсивно ростуть. Строк і норму внесення препаратів необхідно остаточно встановлювати, враховуючи рекомендації на упаковці чи тарі.

Людмила Задорожна (Полтавська обл.)

З берізкою польовою боротися треба по мінімуму, а краще взагалі не боротися – сама відійде. Берізка випускає стебла з кореневих бруньок після виполювання, і після підрізання стебла нічого, крім тимчасового ефекту з нею зробити не вдається. Берізку можна просто ігнорувати або виганяти, але не знищувати. Всі заходи гербіцидного впливу знижують органічну активність, а це гірше, ніж забур’яненість берізкою, тож не варто застосовувати хімію. Берізка виганяє себе сама – якщо навесні культурні рослини мають стартову перевагу в часі над берізкою, то вона в більшості випадків їм не страшна. Подивіться уважно на свою городину, адже берізка пригнічує велетенську кількість усіх інших бур’янів, зберігає вологу в ґрунті. Єдине, що можу порадити – використати сидерати перед висівом чи посадкою культур та після збору. Найкраще підходять для цього горох, вика, фацелія, люпин, олійна редька. А ще ефективно запобігає поширенню берізки товстий шар мульчі.

Володимир Черкашин (Київська обл.) 

Прекрасно підійде для знищення майже всіх бур’янів, в тому числі і берізки, звичайна кухонна сіль. Потрібно підготувати концентрований розчин солі і, вибравши спекотний сонячний день, залити цим розчином місця, де бур’яни проросли. Більшість злісних бур’янів при цьому гине. У цьому випадку потрібно стежити, щоб соляний розчин, знищуючи бур’яни, не завдав шкоди городині.

Катерина Остапенко (Чернігівська обл.) 

Одним з ефективних способів видалення бур’янів є випалювання. Для цього потрібен газовий пальник, закріплений на довгому металевому штифті. Якщо для боротьби з берізкою польовою ви обрали хімічні засоби, то дотримуйтесь правил роботи з ними. Ніколи не перевищуйте рекомендовані пропорції хімікатів для боротьби з бур’янами. Щоб не отруїтися гербіцидами, при роботі з ними завжди надягайте респіратор, щільний одяг з довгими рукавами і рукавички. А після закінчення переодягніться і ретельно вимийте руки.

Олександр (Вінницька обл.)

Берізка польова є дуже проблемним багаторічним бур’яном і в деяких частинах свого городу я так і не змогла її вивести. Помітила, що берізка якась навіть більш стійка до гербіцидів. Прочитала, що через свою здатність запасати енергію у стеблах та кореневій системі, багаторічні бур’яни погано піддаються винищенню. Але все ж таки можна спробувати. Науковими дослідженнями та багаторічною практикою доведено, що найбільш ефективно проводити боротьбу з багаторічними бур’янами з осені. Місце з берізкою повзучою можна обробити такими препаратами як Домінатор, Райдон, Аргумент, Гліфосатін, Раундап, Гліфоган. При нормі витрати препарату 3-6 л/га загибель зазначеного бур'яну складає близько 100%. При цьому, завдяки повній загибелі кореневої системи очищення городу чи саду від берізки відбувається на строк до 2-х і більше років.

Галина Олександрівна (Черкаська обл.)

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування