AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Агротехніка » Cпеціалізована міні-техніка для картоплярства


Cпеціалізована міні-техніка для картоплярства

Добрий день, шановна редакція!

Я приватний підприємець, маю в обробітку невелику кількість землі і займаюсь вирощуванням картоплі. Хочу дізнатися, чи є спеціалізована міні-техніка для картоплярства? Цікавлять також порівняльні характеристики цього сегменту техніки.

Юрій Шарпило (Черкаська обл.) 

 


Основна задача машинного збирання картоплі – отримання непошкоджених бульб, очищених від гички та землі. Вибір технічних засобів збирання картоплі залежить від умов сепарації ґрунту, його забур'яненості, урожайності, розміру і конфігурації полів тощо. При добрій і задовільній сепарації ґрунту, незначній забур'яненості, урожайності бульб не менше 8-10 т/га і довжині гонів понад 150-200 м доцільно застосовувати комбайни. За інших умов урожай збирають картоплекопачами.
Картоплекопач викопує бульби, відділяє від них ґрунт і скидає бульби, гичку і грудки на поверхню поля. Потім бульби збирають вручну. В підсобних і фермерських господарствах з невеликим обсягом виробництва картоплі можна використати начіпні однорядні копачі грохотного і роторного типів.
Варіанти комбайнового збирання: однофазне або пряме комбайнування, двофазне (роздільне) і комбіноване. При однофазному збиранні всі операції (викопування бульб, відділення від них гички, ґрунту, каменів і завантаження бульб у транспортний засіб) картоплезбиральний комбайн виконує за один прохід по полю.

Роздільне збирання застосовують на ґрунтах підвищеної вологості. При цьому використовують картоплекопачі - валкоукладачі й картоплезбиральні комбайни. Картоплекопач викопує бульби з двох, чотирьох чи шести рядків, просіює ґрунт, відділяє гичку від бульб і збирає їх в один валок. У ньому бульби просихають протягом 2-4 годин, потім їх підбирають комбайном.

Комбінованим способом збирають картоплю, оброблювану на відсепарованих ґрунтах. В цьому випадку картоплекопач – валкоукладач викопує бульби з двох чи чотирьох суміжних рядків, відділяє гичку і скидає на зібране поле. Потім укладає бульби в міжряддя двох рядків, які в подальшому підкопує комбайн. Отже, комбайн одночасно збирає бульби з валка і підкопує рядки, що підвищує його продуктивність і знижує засміченість бульб ґрунтом.

Великим господарствам виробники техніки пропонують високопродуктивні самохідні картоплезбиральні комбайни з бортовим комп’ютером та електронною системою контролю роботи і оцінки якості технологічного процесу.

Картоплекопач однорядний, начіпний ККН-0,7 (Виробник: ВАТ "Ковельсільмаш") призначений для викопування картоплі, часткового відділення бульб від землі, укладання їх на поверхню для подальшого підбору, агрегатується з тракторами Т-25, Т-40.

Технічні характеристики

 Продуктивність

 0,1 га/год. 

 Робоча швидкість

 4-8 км/год.

 Транспортна швидкість, не більше

 25 км/год.

 Ширина захвату

 0,5 м

 Глибина підкопування

 20 см

 Габаритні розміри

 2260x1120x1360 мм 

 Термін служби, років

 6

 

Картоплекопач дворядний навісний ККН-1,4 (Виробник: ВАТ «Завод «Львівсільмаш») застосовують для підкопування двох рядків картоплі, руйнування, подрібнення піднятої скиби ґрунту, сепарації його та виділення бульб. Картоплекопач забезпечує швидке та зручне викопування коренеплодів картоплі, а також він може використовуватися для збирання цибулі, моркви та столових буряків. Агрегатують з тракторами класу 1,4.

Технічні характеристики

Найменування

Показник

Продуктивність

0,25-0,47 га/год.

Ширина захвату

1,4 м

Робоча швидкість

1,8-3,4 км/год.

Транспортна швидкість, не більше

16 км/год.

Глибина підкопування

22 см

Габаритні розміри

3220*1725*1250 мм

 

Також на ринку техніки пропонуються картоплекопачі виробництва Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування