AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Агротехніка » Передові технології - запорука успіху


Передові технології - запорука успіху

    У Лохвицькому і Лубенському районах Полтавської області пройшов День поля. Виробничники з усієї України знайомилися з досвідом роботи ЗАТ «Райз-Максимко», що працює у складі відомої агроструктури – компанії «Райз».
    Колеги-аграрії в червні нинішнього року оглядали стан сільгоспкультур на полях підприємства, а тепер – побачили отриманий результат, адже потрапили сюди вже під час збирання й переробки цукрових буряків. "Райз-Максимко" має близько 150 тис. га землі в різних частинах України. 2006 року воно придбало Лохвицький цукровий завод і почало розширювати площі на Полтавщині, щоб максимально забезпечити себе сировиною власного виробництва. На одному з полів – поблизу с. Хорішок – розпочалося знайомство з процесом виробництва цукрової сировини. 
    Напередодні плани господарів дещо зіпсувала погода: майже весь день лив дощ, тому техніка, яку збиралися показати в роботі, нерухомо застигла на полях. Працювали тільки два бурякозбиральних комбайни. Різноманітні машини найкращих виробників («John Deere», «Kverneland Group», «Bauer», «Blu-Jet») цікавили всіх найбільше, бо давно зарекомендували себе в усьому світі, хоча і коштують чималі гроші. 
    Поділилися господарі й іншими своїми напрацюваннями. Так, у тісній співпраці з представниками аграрної науки тут розроблені цікаві схеми використання мінеральних добрив. Гостям у подробицях, не по-книжному, а на основі власного досвіду розповіли про особливості застосування цих добрив. 
    Побували учасники заходу й на цукрозаводі, який на початку жовтня відзначив 80 років з того дня, коли тут отримали перший мішок солодкого продукту. Зараз це найпотужніший завод галузі в Україні, який переробляє 8,5 тис т цукрового буряку щодоби. І тут не створюють великих запасів сировини, а віддають перевагу роботі «з коліс». Безпосередньо на заводі постійно є запас буряків, розрахований лише на дві доби роботи. Така схема дозволяє добитися більш ритмічного збирання сировини, зменшити її втрати під час зберігання. 
    Звісно, підприємство не обмежується вирощуванням самого лише цукрового буряку. ЗАТ «Райз-Максимко» також спеціалізується на виробництві високоякісного насіння зернових культур кращих світових брендів. Гостям показали поля, на яких достигає кукурудза, власний елеватор, побудований торік в місті Червонозаводському Лохвицького району. Це – один із найбільших у світі елеваторів баночного типу, його проектна потужність – 420 тис. т одночасного зберігання зерна. Аграрії побачили процес приймання зерна, лабораторію і будівництво нових потужностей підприємства. 
    Про великий інтерес до заходу говорить те, що на Полтавщину приїхало кілька сотень людей – керівники й спеціалісти агропідприємств, науковці, представники Мінагрополітики, галузевих управлінь, фірм-лідерів з виробництва сільгосптехніки, насіння, добрив, засобів захисту рослин.
З важливістю проведення подібних заходів для виробників погодився і заступник міністра аграрної політики України Анатолій Скорченко. «Сьогодні є господарства, які можуть показати справжню роботу. Їх небагато в Україні, але вони є. І перспектива зараз саме за великотоварним виробництвом, яке ми бачимо зокрема у компанії «Райз»”. 
Олена Середа
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування