AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Cадок на підвіконні


Cадок на підвіконні


Оскільки взимку садово-городні роботи
ми не проводимо, то давайте спробуємо створити мініатюрний плодовий садок на підвіконні. Інжир, кавове дерево, лимон, апельсин, мандарин – всі ці рослини можуть порадувати вас плодами просто у житловому приміщенні.

Найчастіше квітникарі-любителі вирощують лимон. Якщо його старанно доглядати (головне - зимою забезпечити необхідну для рослини низьку температуру 8-12°С), то через кілька років сформується красиве, струнке деревце з темно-зеленими блискучими листочками, і на 10-12 році воно може дати перші плоди. Лимон квітне ніжними, духмяними білими квітами, утворюючи ароматні плоди.

У світлій теплій кімнаті з вікнами, що виходять на південь або на південний схід, добре росте кавове дерево, потрібно лише попіклуватись про достатню вологість повітря.

Більш вибагливого догляду потребує гранат - листопадний кущ родом із північно-західної Індії. Оскільки насіння погано проростає, навіть у оранжереях його в основному розмножують живцями, взятими з молодих однорічних пагонів. Живці укорінюються в тепличці при +20-25°С. Гранат любить світло, йому потрібна поживна глинисто-перегнійна земля і регулярний, але помірний полив. Зимою потрібно утримувати його у прохолодному приміщенні та інколи трішки поливати, щоб земля не пересохла. Квіти і плоди розвиваються на сильних однорічних пагонах на третій рік.

Можна вирощувати на підвіконні також інжир - звичайну плодову рослину Чорноморського узбережжя, тільки час до початку плодоношення збільшується вдвічі. Інжир росте швидко, тому його потрібно щороку пересаджувати в свіжу поживну землю, а восени - обрізати крону. Взимку інжир скидає листя і потребує пониженої температури повітря (+6-12°С).

Порівняно рідко зустрічається в кімнатах томатне дерево, або цефомандра. Це швидкоростуче вічнозелене дерево з крупними серцеподібними листками, декоративне і своєрідне. Помаранчево-червоні плоди нагадують помідори. Цефомандру варто тримати на світлому місці при температурі +15-17°С. При належному догляді рослини починають цвісти і плодоносити на 3-4 рік.

Як бачите, і в будинку можна вирощувати багато рослин, які радуватимуть вас зеленим листям, квітами і яскравими плодами.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування