AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Зимові роботи у квітнику


Зимові роботи у квітнику

Зимою в нас немає городніх робіт, але маємо інші клопоти – перевірка збереження овочів, вирощування овочів у теплицях або на підвіконнях. Також у грудні можна попрацювати і в квітнику. Ось кілька порад, чим найкраще зайнятися на початку зими.

 1. Здійснювати вигонку цибулинних для зимового цвітіння. Для цього використовують рослини, що пройшли період укорінення в умовах пониженої температури. Якщо цибулини ви висаджуєте самі, то горщики потрібно поставити у світле і тепле місце з температурою +15-20°С. Через три-чотири тижні тюльпани і нарциси можуть зацвісти.

 2. Можна висадити гіацинти у вази. Великі цибулини гіацинтів потрібно покласти у спеціальну вазу із широким горлом, вузенькою «талією» та стійкою основою. Воду наливають до «талії». Цибулину потрібно накрити паперовим ковпачком і поставити на 8-10 тижнів у прохолодне місце. Після того, як з'являться корінчики і квітконос підніметься над цибулиною на 5 см, потрібно перенести її у тепле приміщення. Коли квітконос підніме ковпачок, його знімають. Рослину переносять у світле, але не дуже тепле місце.

 3. Якщо цього місяця випаде сніг, то, розчищаючи доріжки на присадибній ділянці, потрібно перекинути його на квітники, попередньо розклавши під снігом (щоб не скльовували птахи) протруєні приманки від гризунів. При морозах (вночі до -10°С) також не забудьте закрити щілини в укриттях троянд і рододендронів, які були залишені для провітрювання.

4. Не забувайте обприскувати кімнатні рослини. Взимку вони потерпають від надмірного тепла і сухого повітря в опалюваних приміщеннях. Можна серед рослин розставити тарілки з водою для постійного підвищення вологості.

5. Необхідно підсвічувати кімнатні рослини, оскільки у короткі й похмурі дні їм не вистачає світла. При цьому рослини поливають помірно, а ті, які знаходяться в стані спокою, - рідко, лише б не пересихала земля.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування