AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Про попелицю, кліща і білокрилку


Про попелицю, кліща і білокрилку

Попелиця - маленька, різноманітно забарвлена комаха - зустрічається на листі, стеблах і коріннях рослин, часто утворює цілі колонії. Солодкі екскременти, що виділяє попелиця, називають медвяною росою. Попелиця висмоктує сік із рослин, призводячи до деформації пагонів, скручування листків. Може переносити вірусні хвороби.

 В домашніх умовах для боротьби зі шкідниками використовують відповідні хімічні препарати або старовинні рецепти - такі як обмивання і обприскування рослин зеленим калійним милом, настоєм тютюну, полину або іншими отруйними рослинами. Проте ефективніше використовувати відповідні пестициди, які радять у квіткових магазинах.

 Оранжерейна білокрилка - маленька (до 2 мм) біла комаха. Зазвичай живе і харчується на нижній стороні листків багатьох кімнатних рослин. Якщо поворушити уражену рослину, то білокрилка злітає з неї. При сильному розмноженні білокрилка завдає великої шкоди рослинам, викликаючи пожовтіння і обпадання листя.

 Добрий ефект у боротьбі з білокрилкою дає використання кольорових пасток. Шматочки пластику або поліетиленової плівки яскравого жовто-оранжевого кольору покривають шаром клею, що довго сохне, і розвішують серед рослин. Від личинок і яєць, а також від сажкового гриба позбавляються, промиваючи листя мильним розчином. Проти білокрилки можна використовувати ті самі пестициди, що і проти попелиці.

 Павутинний кліщ дуже малий, тож першими ознаками його присутності є бурі або жовті точкові плями на листках рослин, що утворюють характерний мармуровий узор. Лише при сильному зараженні пагони покриваються павутиною, листя починає обпадати.

 Для боротьби із шкідником використовують відповідні пестициди, проте в популяції кліща швидко виробляються форми, стійкі до пестицидів, тому не рекомендується проводити більше трьох обробок одним і тим самим препаратом. В якості профілактики можна обмивати крони рослин холодною водою.

 І найголовніше. Якщо у вас на якійсь із рослин з’явилися ознаки хвороб чи шкідників, її потрібно негайно ізолювати від інших, а вже потім приступати до боротьби із хворобою. Інші рослини рекомендується теж обробити для профілактики.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування