AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Щоб сусідство було приємним


Щоб сусідство було приємним

Для того, щоб організувати вирощування плодів та ягід для себе або для реалізації, іноді недостатньо просто висадити саджанці й регулярно обробляти їх. Природа більшості плодових культур така, що вони займають багато місця, створюють тінь, вимагають специфічних технологічних операцій і особливого режиму догляду. Тому розміщувати такі культури в саду потрібно, попередньо ретельно і зважено все спланувавши. Дерева висаджують в ряди так, щоб між ними було достатньо простору як в рядку, так і міжрядді: яблуні та груші розміщують на відстані 2 м в ряду та 4 м у міжрядді. Вишні, черешні, сливи, абрикоси, персики висаджують на відстані трохи більшій в рядку і з подібним міжряддям. Взагалі такі дерева навіть біля дому потрібно садити в місцях із уповільненим рухом повітря та досить великим простором навколо – інакше вони втрачатимуть зимостійкість, з ними буде складно працювати під час збору урожаю і формування крони.

Ягідні культури, такі як малина, ожина, виноград, висаджують в ряди та вирощують за допомогою шпалери. Окремі ділянки засаджувати малиною в суцільному режимі не варто, адже тоді проводити обприскування та збір урожаю дуже складно. Аналогічно із ожиною та виноградом.

Суниці садові висаджують на сонячних ділянках. Вони можуть плодоносити і в затінку, однак їх смак в такому випадку гірший. Те ж саме стосується і ожини.

Виноград обов’язково повинен отримувати багато світла, тому його потрібно розташовувати з південної сторони відносно дерев чи будівель. Таким чином, принцип амфітеатру потрібно зберігати не лише на грядках в овочівництві, а й в саду. Найнижчий рівень становить суниця садова, потім можна висаджувати чорницю, аґрус, смородину, далі на північ – малину, ожину, виноград і фруктові дерева. Смородина може вдало рости в напівтіні, якщо ця тінь існує в першій половині дня. Для смородини, як і для малини, важливо, щоб сонячне проміння потрапляло на ягоди. Всі рядки найкраще розміщувати у напрямку північ-південь, тоді рослини в рядках отримують найбільше світла і тепла.

Помічено, що яблуня і груша нейтрально реагують на сусідство з ягідними кущами малини та смородини. Найкраще розміщувати рослини так, щоб можливо було поєднувати їх обприскування – це дуже зручно, економить час і зусилля. Тому сусідство суниці садової та яблуні буде виправданим лише тоді, коли суниця рання і цвіте одночасно з яблунею.

Малина практично ідеально поєднується із яблунею та грушею за періодом обробок. Абрикос, виноград та персик часто вирощують з орієнтацією на відсутність руху північного вітру, який завдає багато шкоди взимку та навесні.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування