AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Весняне обрізання плодових дерев


Весняне обрізання плодових дерев


Правильна обрізка плодових дерев і чагарників має велике значення для розвитку саду. Деякі невмілі садівники кожен сезон обрізають і відпилюють весь приріст минулого року. Через це яблуні не вступають у плодоношення або дають мізерні врожаї, хоча дерева бувають у висоту за 5 метрів.

Найбільшою помилкою є те, що обрізають все, що заманеться: гілки, пагони, кільчатки, причому однаково на всіх плодових деревах. При цьому повністю ігноруються способи обрізки плодових дерев і кущів - робляться просто «сліпі» спили. Від цього плодові дерева стоять всі в сучках, відмирає деревина, з'являються дупла і розводяться короїди. Молоді яблуні пізно вступають у плодоношення, старі - швидко гинуть, оскільки крону нічим відновити.

Деякі садівники ігнорують також правила посадки плодових дерев - садять їх на відстані 2,5-3 м одне від іншого як у ряді, так і в міжряддях. Крони дерев з часом швидко змикаються, утворюючи суцільні зарості, і починають боротьбу за сонце - всі гілки тягнуться вгору. Через кілька років найбільш сильні плодові дерева займають все місце під сонцем, а слабкі - гинуть.

До речі, сади, в яких не роблять обрізку плодових дерев і чагарників, виглядають і почувають себе набагато краще, ніж ті, в яких проводять невміле обрізання.

Треба зауважити, що правила обрізки плодових дерев і кущів - це непроста наука. Тож для початку такого навчання краще виділити собі 1-2 плодових дерева і тренувати свої навички та вміння на них.

Спочатку потрібно навчитися техніці обрізки плодових дерев: як правильно робити зріз. Потім освоюйте більш складні речі - прийоми обрізки і формування крони.

Якщо в саду є старі хворі або ослаблені дерева з маленьким однорічним приростом, то їх потрібно обрізати тільки по сплячих бруньках рано навесні або в кінці зими. Пам'ятайте: правильна обрізка плодових дерев навесні - запорука хорошого врожаю. Коли плодові дерева мають дуже великий приріст минулого року, то їх обрізають по бруньки, які відходять аж до цвітіння. Це послабить їх приріст і дозволить закласти до наступного року плодові бруньки, а значить - урожай плодів буде високий.

Варто знати, що одночасно можна використовувати декілька видів обрізання. Санітарне обрізання проводиться для видалення відмерлих, сухих, уражених хворобами чи шкідливими комахами гілок. Таке обрізання проводиться щорічно кожної весни. Обрізають лише міцні, здорові дерева та кущі, бо слабкі рослини чистку переносять погано.

Декоративне обрізання, як можна назвати обрізання декоративних дерев та кущів з метою підтримки або надання їм красивої форми. Проводиться 1 раз в 3-5 років, в проміжках застосовується щорічне весняне обрізання.

Омолоджувальне обрізання життєво необхідне для старих листяних дерев і чагарників для оновлення їх крон.

Регулююче обрізання використовується з метою підтримки високого рівня активності плодоносіння плодових дерев.

Але осіннє і весняне обрізання – найважливіші заходи в житті вашого саду. І сьогодні актуально розповісти про весняне обрізання, яке є необхідним для активізації росту дерев та кущів, врівноважує баланс живлення (особливо для молодих, пошкоджених або хворих дерев), додає кроні рослин компактний або, навпаки, «розгорнутий» вигляд. Після обрізання на деревах виростають нові гілочки, при цьому значно підвищується імунітет до хвороб. Таке обрізання проводиться кожної весни.

Оптимальний час для обрізання плодових дерев

 

 

Січень

Лютий

Березень

Квітень

Травень

Червень

Липень

Серпень

Вересень

Жовтень - грудень

яблуня

 

Х

Х

 

 

 

 

Х

 

 

груша

 

Х

Х

 

 

 

 

Х

 

 

слива

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

вишня

 

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

малина

 

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

ожина

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

виноград

 

 

Х

 

 

 

Х

Х

 

 

аґрус

 

 

Х

 

 

 

 

 

Х

 

смородина

 

 

Х

 

 

 

 

 

Х

 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування