AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Ідеї дизайну садової доріжки


Ідеї дизайну садової доріжки

Про садову доріжку ми замислюємося не в першу чергу. А даремно. Вона відіграє одну з найважливіших ролей. І саме взимку, коли маємо в запасі час, можемо пофантазувати та чітко продумати, як виглядатимуть доріжки на нашому подвір’ї.  

 По-перше, доріжка повинна бути винятково функціональна. Її прокладають таким чином, щоб до щоденної траєкторії по саду не додавати зайві метри через окружний шлях. По-друге, від принципу мощення й матеріалу залежить, наскільки чисті будуть ваш ґанок і веранда. По-третє, дизайн саду. Доріжки відіграють активну роль при створенні й підтримці зовнішнього вигляду вашої ділянки. Це те ж саме, що правильно вибрати аксесуари до одягу, які можуть перетворити найпростіший костюм на стильне вбрання. Навіть скромні насадження й квітник, що не вражає буянням фарб, виглядають виграшно, якщо лінія садової доріжки, матеріал і колірна гама обрана правильно.

 По-четверте, доріжка є сполучною ланкою між огорожею й будинком. Вибравши для неї єдиний стиль, ви робите садову доріжку своєрідним каркасом, який надає цілісність всієї вашої території. 

 Якщо садова доріжка може бути суцільною, вона прокладе чіткі кордони між окремими ділянками саду й буде більш стійка до навантаження. Якщо великих навантажень на доріжку не буде, зробіть не суцільну доріжку.

 При виборі матеріалу для садових доріжок треба виходити з господарської доцільності, але при цьому не забувати і про естетику. Найдешевший варіант - земляна чи піщана доріжка. Такі садові доріжки легко вбирають дощову воду, але навесні при таненні снігу або восени під час тривалих дощів вони стають важко прохідними. Крім того, вам доведеться нерідко виполювати на цих садових доріжках бур'яни. Одним словом, піщані садові доріжки вимагають до себе постійної уваги і потребують ретельного догляду. Якщо все ж таки прийнято рішення прокласти садову доріжку з піщаним покриттям, то це роблять у такий спосіб. Спочатку кілочками позначають дві бічні сторони, а між ними викопують смугу глибиною 15-20 см, після чого основу майбутньої дороги вирівнюють і утрамбовують. Потім укладають спочатку 10-сантиметровий шар крупного гравію, щебеню, битої цегли або іншого подібного матеріалу. Цей шар добре утрамбовують, а на нього насипають ще один висотою близько 5 см з дрібного гравію, щебеню, шлаку, попелу або старої штукатурки. Таку основу поливають водою і на неї, нарешті, укладають верхнє покриття з піску або ж із суміші піску, кам'яної крихти і сухого мулу, добре розрівнюють і утрамбовують.

 Можна зробити із тротуарної плитки, каміння чи дрібної гальки. Дуже красиво виглядає садова доріжка, вимощена дерев'яними брусками, але така садова доріжка не годиться для сирих місць. Бруски повинні мати, принаймні, 15 см у висоту. Використовувати можна будь-який вид деревини, але, звичайно, тверді породи будуть міцніше. Щоб така садова доріжка служила якомога довше, перед укладанням кожен брусок потрібно занурити в спеціальну просочуючу суміш, а потім дати йому як слід висохнути. Нижню частину бруска можна також занурити в рідкий асфальт, а щоб деревина не гнила, її укладають на піщану підкладку. Для того, щоб кладка виглядала красиво, бажано рівномірно чергувати більш широкі бруски з тими, що вужче. Краї садової доріжки краще викласти бруском з більшою поверхнею. На заключному етапі готове покриття слід засипати піском і рясно полити водою - тоді пісок заповнить усі щілини.

 Садові доріжки на ділянці повинні бути не довгими і зручними. Їх ширина - від 0,5 до 1,3 м - залежить від призначення. Під'їзна дорога чи перехідна доріжка зазвичай іде від входу на ділянку до дверей будинку по найкоротшій лінії. Всі інші шляхи, що з'єднують будинок з місцем відпочинку, сараєм, літньою кухнею, городом, необов'язково повинні бути короткими і прямолінійними. І ще один важливий момент - при посадці дерев поблизу садових доріжок слід враховувати, щоб крони, які розростуться у майбутньому, не заважали ходити.

 У будь-якому випадку покриття садових доріжок повинно бути міцним і зручним для ходьби. Варіантів доріжок насправді надзвичайно багато і ваш вибір залежатиме лише від вашої фантазії та кількості грошей, які ви можете витратити на декорування подвір’я.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування