AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Ідеальний газон


Ідеальний газон


Середина літа – це найспекотніша пора, і палюче сонце не щадить рослини. У зв'язку з нестачею вологи в цей час зростання газонної трави уповільнюється, і з'являється небезпека «вигорання» ділянок газону: в'янення та засихання пагонів і листя, неминуча загибель рослин. Основний прийом догляду - зрошення газону.

Полив газону необхідно проводити з інтервалом у кілька днів (3-5) або відразу після появи перших ознак нестачі вологи (зів'янення, втрата зеленого блиску тощо).

Чи не щоденний, але регулярний полив стимулює розвиток кореневої системи і дозволяє газону зберігати свої властивості без поливу більш тривалий час.

Найбільш корисним і ефективним є вечірній полив газону. У цей час значно знижуються втрати вологи на випаровування, за ніч повністю просочується верхній шар ґрунту, забезпечуючи доступ вологи до всієї кореневої системи газонних трав.

Поливати газони слід рясно, але не допускаючи утворення калюж.

Спекотні літні дні особливо небезпечні для дачних газонів: власники з'являються на вихідні, а весь інший час галявина залишається наодинці з пекучим сонцем. У цих випадках слід проводити рясний полив у п'ятницю увечері й у неділю в другій половині дня.

Зменшити випаровування вологи з поверхні газону можна скошуванням косаркою без бункера і прибиранням скошених рослинних залишків через 2-3 дні.

У міру експлуатації газону ґрунт поступово ущільнюється, що утрудняє проникнення кисню до кореневої системи рослин і пригнічує розвиток придаткових коренів. Все це сповільнює ріст газонних трав. Для підтримки оптимального газообміну навесні та влітку обробляйте газон ріжучим аератором або використовуйте садові вила. Кількість обробок у сезон залежить від ступеня ущільнення ґрунту. Необов'язково обробляти всю ділянку, можете проробляти це в помітно ущільнених місцях.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування