AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Колодязь чи свердловина?


Колодязь чи свердловина?


Більшість людей в сільській місцевості сьогодні все частіше обирають для видобутку води свердловину. Хоч і дорого виходить, але вода, кажуть, чистіша, та й загрози браку води свердловина не має. Але давайте поговоримо детальніше про вибір між колодязем та свердловиною та зважимо всі «за» та «проти».

Для автономного водопостачання будинку, враховуючи господарські потреби і поливи (до 1-2 м3 добової потреби) підійде колодязь за наявності водоносного горизонту від 5 до 20 метрів.

Частіше у виборі «колодязь чи свердловина» вирішальне слово говорить гаманець, а не здоровий глузд, адже невеликий колодязь дешевший за свердловину. Гарантія на якісні колодязні кільця - 50 років (хоча замулитися він може вже через 3-4 роки, втім його чищення простіше аналогічної процедури зі свердловиною), та і ремонт кілець, що руйнуються, не такий складний, як ремонт свердловини. Мінусом свердловини є й те, що заїзд бурової установки на ділянку може потребувати додаткової площі й доведеться знімати забір, руйнувати клумби і газони.

Будівництво колодязя, як загалом і буріння свердловини, можливе цілий рік. Проте навесні, в період танення снігів, можна серйозно помилитися з глибиною колодязя через високий рівень ґрунтових вод: колодязь, викопаний в квітні, може виявитися сухим взимку. Тому краще копати колодязь взимку і восени, коли водний горизонт має найнижчий рівень.

Те, що колодязь - найпростіший і дешевий варіант водопостачання – теза спірна, вартість риття колодязя середньої глибини (10 кілець) — задоволення не з дешевих. Але якість води – під великим сумнівом: водозабір походить з безнапірних ґрунтових вод, які є нічим іншим, як відходами людської діяльності, злегка відфільтрованими ґрунтами. Весною і після дощів вода в колодязі каламутна. Якщо не відбирати постійно воду – вона застоюється, а колодязь замулюється. Рівень води залежить від кількості опадів і сезонних коливань, а в посушливе літо може і зовсім пересохнути.

Отож, порівнювати колодязь і свердловину, мабуть, некоректно. Адже свердловина перевершує колодязь за технологічністю: термін служби - до 50 років, об'єм води - практично будь-який, це залежить лише від потужності насоса.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування