AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Віденський блакитний кролик


Віденський блакитний кролик

Віденський блакитний - це середній за розміром кролик м’ясо-шкіркового напрямку. Ця порода була виведена в кінці 19 століття в Австрії методом схрещування фландрів з місцевими моравськими кроликами чистого блакитного забарвлення. За місце виведення і блакитне забарвлення покриву порода і дістала свою назву. У той час такі кролі важили 3,5-4 кг, відрізнялися хорошими м'ясними якостями, забійним виходом і скороспілістю.
У нас віденський блакитний піддався селекційній роботі, спрямованій на поліпшення якості хутра, пристосовність до кормових і кліматичних умов.
Розмір і форму статури кролики цієї породи успадкували в основному від фландрів: щільний, компактний, злегка подовжений тулуб досягає 57 см, міцний скелет, широка спина, прямі, широкі вуха середньої величини, але не товсті. Очі у них темно-блакитні. Голова легка, груди широкі і глибокі (обхват 37 см).
Віденські блакитні мають волосяний покрив сизо-блакитного забарвлення без зональності, однорідний по усьому тілу, без чорного волосся і сивини. Густе, пишне і м'яке хутро перевершує хутро кроликів усіх інших порід, окрім російського горностаєвого.
Кроленята цієї породи народжуються сірими. Властивого породі блакитного забарвлення вони набувають після другої вікової линьки. Влітку іноді на шерсті з'являється легкий бурий відтінок, але він зникає після линьки до зими.
Плодючість і молочність породи задовільні. У хороших умовах утримування молодняк у віці 90 днів важить 2,5-2,6 кг, в 4 місяці їх вага досягає 70% маси дорослих кроликів. Окремі представники породи досягають маси більше 7 кілограмів. Ця порода займає середнє положення серед кроликів м’ясо-шкіркового напряму, якщо враховувати такі економічні ознаки як скороспілість, забійний вихід, оплата корму. Це і є основною причиною, що розведенням цих кроликів у нашій країні займається мало господарств.
Орієнтовна ціна кролів породи віденський блакитний - від 250 грн. за 2-місячне кроленя (з усіма необхідними щепленнями) і дорожче в залежності від віку.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування