AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Окраса вашого квітника


Окраса вашого квітника


Примула (Primula) - красива багаторічна рослина, що цвіте зазвичай ранньою весною. Але якщо підібрати різні види цих квітів, то можна розраховувати на цвітіння клумби з ранньої весни до середини літа.

Особливістю цієї рослини є те, що її прикореневе листя зберігається під снігом зеленим до весни і літом або восени відмирає. Та взагалі усі первоцвіти (крім оранжерейних) зимостійкі й вимерзають дуже рідко.

Квіти в примули одинарні або в зонтикоподібних чи головчастих суцвіттях, розміщені на стрілках 20-40 см висотою. Забарвлення дуже різноманітне, багато видів мають сильний, приємний аромат.

Щоб примули добре розвивались і щорічно цвіли, садити їх потрібно в тінистих або злегка притінених куточках саду. На відкритих місцях рослини ранньою весною цвітуть як завжди, але з приходом літа листя у них в’яне і засихає. Одначе, якщо необхідно оформити сонячні ділянки примулами, то вибирають добре розвинені екземпляри і висаджують їх у кінці літа. Весною, після відцвітання, їх викопують і розміщують у напівтіні.

Велике значення для успішної культури примул має земля. Вона повинна бути перекопана на глибину 20 см, достатньо пухкою, вільною від кореневищ бур’янів. В неї вносять перепрівший гній (2 відра на 1 кв. м), компост і мінеральні добрива (150-200 г). В суглинки додають, на таку ж площу, 1 відро річкового піску. Землю підтримують помірно вологою, для цього поверхню її періодично мульчують торфом, компостом, перегноєм.

Розмножують примули діленням і насінням. Ділять незабаром після цвітіння. Перед викопуванням рослини рясно поливають, якщо не було дощу. В спекотну погоду висаджені рослини регулярно поливають протягом тижня.

Насіння збирають, коли побуріють або легенько розкриються коробочки, і на 7-10 днів, для дозрівання, розкладають на папері. Для отримання рівномірних сходів висівають в ящики або в ґрунт пізньою осінню. Заробляють на глибину 0,5 сантиметра. Весною зявляються дружні сходи.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування