AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Сіємо за народними прикметами


Сіємо за народними прикметами


Згідно з народним прогностиком, коли зявляються проліски, розпочинають оранку городів. Поява пухнастих котиків на вербі означає, що час сіяти салат, ранню редьку та капусту. Із квітів у цей час висаджують маргаритки, люпин, однолітні флокси, запашний горошок.  

Як тільки покриється пухнастими суцвіттями ліщина, можна сіяти редиску і шпинат, із квітів – нагідки, волошки і мак.  

Моркву висівають, коли зацвіте осика. 

Зацвіли нарциси – висаджують розсаду ранньої капусти, сіють горох і буряки. 

Листочки дуба розпустилися - це свідчення того, що заморозків більше не буде. Тож настав час для посіву теплолюбних культур - квасолі, кабачків, огірків та гарбузових. 

Зацвіли черемха і глід – сіють кукурудзу, соняшник, садять пізні сорти картоплі. 

Запалив свічки каштан, цвіте горобина і духмяніє бузок - можна сміливо висівати огірки і висаджувати розсаду помідорів, перцю та баклажанів у відкритий ґрунт.  

Зацвіли півонії – сіють кавуни, дині. 

Закувала зозуля – сіють льон. 

До речі, у давнину початком весни для городників вважався день, коли зацвітає мати-й-мачуха. Саме від цього дня і відраховували час для початку весняних польових робіт. На 11-ий день білили дерева, згрібали опале листя, саджали саджанці фруктових дерев. На 14-ий день починали обробляти ґрунт, готувати грядки. На 23-ий день можна було сіяти і садити ранні овочі: цибулю, буряки, ріпу, петрушку, моркву, горох, редиску, редьку. Через 30 днів саджали ранню картоплю. Якщо ж мати-й-мачуха зацвіте раніше Благовіщення (7 квітня), то посадку картоплі краще відкласти до цвітіння черемхи. Взагалі, для картоплі існує своє перевірене віками правило: її садять не раніше, ніж розпуститься листя не березі, але не пізніше, ніж зацвіте черемха.

 

 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування