AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Тому тепер – „на коні”


Тому тепер – „на коні”

«Землі – на благо, людям – на добро». З таким гаслом живе голова сільгосппідприємства „Красна Баштанка” Віктор Сербін - аграрій за духом і, схоже, за покликанням.

 

Як успішного господарника, вмілого організатора виробництва й мудрого керівника його знають, шанують і цінують не тільки у колективах, з якими працював і працює, а й у районі та області. Тож і їдуть до нього звідусіль: одні – за передовим чи елементарним досвідом виживання, інші – за порадою чи конкретною допомогою: насінням, технікою, коштами...

Попри неабияку зайнятість, Віктор Миколайович для всіх знаходить час. Знаючи не з чуток усю суворість ринкових відносин і кон’юнктуру, не сахається потенційних конкурентів. Бо від початку налаштований працювати не на задоволення власних амбіцій, а (читайте гасло) на добро. Відтак, хто би не приїхав чи не прийшов до нього – повертається не з порожніми руками. Добро ж воздається сторицею. І навіть у непростих для недолуго реформованого агропрому реаліях сьогодення очолювані Віктором Сербіним господарства не просто тримаються на плаву, а розвиваються: не виснажуючи, а нарощуючи родючу силу ґрунтів, зміцнюючи свою технічну й фінансову спроможність, отже – й потенціал територіальних громад, де базуються.

Рік від року в трудові колективи „Красної Баштанки”, „Відродження” та „Новополтавки” прибуває все більше селян, знаходячи в такий спосіб не тільки зайнятість рукам і достойну платню, а й надійний захист від соціальних негараздів та житейських потрясінь, своїм паям – дбайливого господаря.

Те, що керує нині Віктор Сербін відразу трьома агроформуваннями, аж ніяк не назвеш дарунком Неба. Скоріше то вготована долею важка місія рятівника й благодійника, з чим можна легко погодитись, коли знаєш, в якому стані потрапило це „багатство” до його дбайливих рук. Достатньо сказати, що одна лиш „Красна Баштанка” – найкрупніше й найменш занедбане з цих господарств - мала понад мільйон гривень заборгованості лише по зарплатні...

Зараз під опікою Віктора Миколайовича – 5 тис. га землі. Врожайність зернових і технічних культур тут, як правило, одна з найвищих у районі та області. З року в рік підвищується й рентабельність виробництва – переважно не завдяки, а всупереч всім тим катаклізмам, що відбуваються в природі, економіці й політиці.

ПОСП „Красна Баштанка”, крім іншого, має статус елітного насіннєвого господарства. Переконавшись у порядності та високому професіоналізмі господаря і стабільно високій якості товару, краснобаштанським насінням зернових і технічних культур уже засівають свої поля землероби не тільки Новобузького, а й багатьох інших районів Миколаївщини.

Гідні подиву і захоплення далекоглядність та наполегливість, з якими Віктор Миколайович плекає тваринницьку галузь, що потрапила у немилість більшості сучасних сільгосппідприємств через низькі закупівельні ціни на молоко та м’ясо, а отже – й низьку рентабельність. Віктор Сербін не тільки зберіг, а й розвиває галузь. За останні два роки зробив реконструкцію всіх тваринницьких ферм. Доглядають тут корів, свиней і овець. Працює і племрепродуктор великої рогатої худоби. Чітко усвідомлюючи, що село без ферм, які дають зайнятість робочим рукам, а державі - завжди потрібну продукцію, не має майбутнього, керівник не спішив позбутись тварин і у значно гірші часи. Далі саме життя показало, наскільки був правим. Тому тепер і „на коні”.

Окрім рослинництва й тваринництва в господарствах, які очолює Віктор Миколайович, розвивається переробка сільгосппродукції: працюють олійня, млин, пекарня, крупорушка. Офіційно працевлаштованих на постійну роботу в „Красній Баштанці”, „Новополтавці” та „Відродженні” – 150 осіб. Середньомісячна зарплатня – понад дві тисячі гривень. Такі ж умови Сербін пропонує ще як мінімум півсотні людей, готових працювати на полях і фермах.

Уже сьогодні. На тлі невпинного галасу про безробіття.
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування