AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Cкільки коштує побудувати будинок за містом?


Cкільки коштує побудувати будинок за містом?

Дом
Дізнатися, скільки коштує сотка землі в котеджному містечку в залежності від його місця розташування, не так важко
. На всіх сайтах компаній, що займаються будівництвом і реалізують ділянки без підряду на будівництво, можна ці цифри легко знайти. Набагато важче отримати порівняльні дані по різним типам будматеріалів і вирішити, з якого з них зводити будинок.

Собівартість заміського будинку залежить від використовуваних матеріалів і, на перший погляд, здається, що швидше і дешевше всього можна побудувати каркасний будинок. Дійсно, якщо структура ґрунту дозволяє, можна навіть обійтися без дорогого стрічкового фундаменту, заощадивши час і гроші. Вартість будівництва одного квадратного метра такого будинку складе 200-500 доларів.

Це, як виявилося, трохи дорожче, ніж вартість 1 кв. метра будинку з брусу, оскільки будівництво каркасного будинку не обходиться без застосування недешевих синтетичних матеріалів (мінеральна вата, полістирол та ін), якщо вони використовуються як утеплювач. Крім того, цей матеріал горючий, а з плином часу такий утеплювач стає непридатним і приблизно через 7 років його доведеться взагалі замінювати.

У що обійдеться ремонт, нехай заздалегідь підрахують ті, хто збирається побудувати дачу за каркасною технологією, тому що тільки вони можуть знати, чим будуть обробляти будинок зовні - дерев'яною вагонкою, сайдингом або плиткою.

Газобетон і силікатна цегла бояться вологості

Будинки, побудовані з газобетону, користуються популярністю ще з радянських часів. Зовні вони справляють дуже приємне враження, особливо якщо стіни викладені акуратно, а блоки по краях прикрашені зрізаною фаскою. 1 кв. метр будинку з газобетонних блоків обходиться в 250-350 доларів. У цю суму входять не тільки будівельні матеріали, але і підготовчі роботи, влаштування опалубки і стрічкового фундаменту для 2-поверхового будинку з мансардою.

Але є недолік. Використовувана силікатна цегла має схильність до швидкого набору вологості й дуже повільного висихання. В результаті є реальна небезпека утворення цвілі усередині будинку. При кладці стін звичайне явище - його низька адгезія з цементним розчином, тому доведеться постійно стежити за якістю будівництва та перевіряти каменярів. Погано і те, що цей матеріал теж не дуже добре переносить підвищену вологість, а його екологічні властивості до цього часу недостатньо вивчені. Показники теплопровідності будинку приблизно такі ж, як у міських "хрущовках".

Дерево - улюблений матеріал для заміського будинку

Гарний дерев'яний двоповерховий будинок з оциліндрованої колоди з мансардою (на стрічковому фундаменті) загальною площею 226 кв. метрів обійдеться в 400-600 дол./кв. метр., а будинок з такими ж характеристиками, але з 20-сантиметрового брусу коштуватиме дешевше - 300-500 дол./кв. метр. Протягом 80 років обидві споруди будуть радувати своїх господарів, хіба що років через сорок доведеться замінити перший вінець, якщо до того часу він прийде в непридатність.

Більш теплим, природно, буде будинок з оциліндрованої колоди, що пояснюється різним способом з'єднання колод між собою і брусу. Ця деталь дає значну різницю в сумі витрат на опалення.

Керамічна цегла – найвигідніша

Це в тому випадку, якщо для будівництва будинку будуть вибрані великоформатні цегло-камені. Значна вигода утворюється за рахунок скорочення термінів будівництва будинку на 40%. А простоїть такий будинок і сто років, і більше. І буде радувати не одне покоління своїх господарів.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування