AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Народний календар » Найбільше християнське свято


Найбільше християнське свято


Великдень — найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха. Слово «Пасха» походить від назви старозаповітного свята, яке відзначали іудеї в пам'ять про звільнення від єгипетського полону.

До Великодня віруючі готуються сім тижнів Великого Посту - одного з найсуворіших постів - саме стільки провів в пустелі Ісус Христос до свого розп'яття. Цi сім тижнів називаються седмицями. Останній тиждень перед Пасхою називаєтся Страстна Седмиця.

Особливе значенння має Страстний Четвер - день, коли Ісус разом зі своїми учнями на Таємній Вечері розділив святкову трапезу. Цей день ще називають Чистий Четвер, і всі православні по можливості намагаються причаститися. В Страсну П'ятницю з церкви виносять плащаницю - тканину, в яку було загорнуто тіло Христа. В цей скорботний день приписується нічого не їсти.

В ніч Воскресіння Христа проводиться святкове богослужіння (великодня Служба Божа), яка триває всю ніч. Її найурочистіший момент настає опівночі, коли священик сповіщає, що Христос воскрес, а всі присутні відповідають: «Воістину воскрес!» Після служби процесія тричі обходить навколо церкви, а потім починається процес освячення обрядових пасхальних страв.

Великодні свята закінчуються поминанням мертвих.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування