AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Картопля поступилася цибулі: що вирощуватимуть цього року?


Картопля поступилася цибулі: що вирощуватимуть цього року?


2012 рік став рекордним за відвантаженнями цибулі з України на зовнішні ринки, а з початком 2013 р. експорт тільки зростає. Так стверджують в агенції
AgriSurvey асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

 За словами Тараса Гагалюка, директора агенції AgriSurvey УКАБ, експорт цибулі з України за останні роки зріс у рази. «Якщо дивитися динаміку за останні три роки, то на відміну від інших овочів борщової групи – тих же капусти і картоплі – експорт цибулі зростав семимильними кроками і в 2012 р. склав майже 19 тис. тонн. А це в 12 разів більше, ніж позаторік, і в 7,5 разів більше, ніж торік», - стверджує експерт.

 Більше того, з початком 2013 р. аграрії не припинили нарощувати відвантаження цієї культури на зовнішні ринки. Так, у січні було експортовано понад 9 тис. т цибулі, що в 2,3 рази більше, ніж у грудні 2012 р., і в 250 разів більше, ніж у січні минулого року, тим більш, що на експорт йшла досить незначна частка загалом виробленого в країні обсягу.

 Головними причинами нарощування експорту Тарас Гагалюк вважає привабливі ціни продажу в країнах-імпортерах. «Основні зовнішні ринки збуту вітчизняної цибулі – це Російська Федерація та Молдова. В цих країнах-імпортерах ціна цибулі перебуває на рівні 2,7 грн./кг, що більш ніж вдвічі перевищує ціну в Україні», - зазначає експерт. Такі умови, на його думку, є досить привабливими, щоб вітчизняний виробник міг заробити.

 Щодо українського картоплярства, то за словами міжнародних експертів, зокрема голландців, український сектор картоплі має певні проблеми. Україна виробляє багато картоплі (20 млн. т), але значна її частина викидається (5 млн.) або використовується як корм для тварин (4,5 млн. т). «Для того, щоб зробити українське картоплярство прибутковим, необхідно не лише знизити собівартість, але й створити більшу додану вартість», − вважає радник Посольства Королівства Нідерландів в Україні Еверт Ян Краєнбринк. На його думку, завданням українських аграріїв на шляху розвитку картоплярства має стати використання кращої насіннєвої картоплі, складських приміщень, взаємодія з картоплепереробними підприємствами і представниками роздрібної торгівлі та пошук експортних ринків з тим, щоб сформувати передумови для прибуткового господарювання.

 При відносно стабільних посівних площах під картоплею на рівні майже 1,5 млн. га основними виробниками цієї продукції в Україні залишаються господарства населення. Однак посівні площі в сільгосппідприємствах поступово зростають і досягли в 2012 р. 40 тис гектарів. Це дозволило підприємствам виробити близько 750 тис. т картоплі. 

 Генеральний директор УКАБ Володимир Лапа повідомив, що низькі ціни на картоплю протягом останніх двох сезонів стримують подальше зростання інтересу до галузі. Однак взимку 2012/13 рр. оптові ціни на картоплю досягли рівня 1,1-1,3 грн./кг, що для ефективних виробників покриває затрати на виробництво і може підтримати інтерес виробників до цієї культури в 2013 році.

 «Левова частка виробленої картоплі реалізується на внутрішньому ринку. На експорт протягом 2012 р. було поставлено лише 6,9 тис. т картоплі, щоправда, понад чверть із цього обсягу було експортовано в грудні 2012 р., що може свідчити про певне пожвавлення на експортному ринку», - зауважив генеральний директор УКАБ. 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування