AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Невський – популярний сорт картоплі


Невський – популярний сорт картоплі

Значення картоплі в раціоні людини важко переоцінити, адже невипадково її називають «другим хлібом». Практично всі городники нашої країни вирощують цю культуру. Щоб підвищити врожайність картоплі, потрібні не тільки сприятливі погодні умови, правильний догляд, а й вірно підібраний сорт. 


Широкою популярністю вже більше 30 років користується сорт картоплі Невський. Був виведений схрещуванням сортів Веселовська і Кандидат. Завдяки високій екологічній пластичності та невибагливості до ґрунтово-кліматичних умов, прекрасному зовнішньому вигляду бульб, і, звичайно ж, високим смаковим якостям, цей сорт картоплі залишається улюбленцем як виробника-початківця, так і досвідченого картопляра. На сьогодні цей сорт займає близько 26% від усіх сортів, що вирощуються в Росії.

В Україні сорт картоплі Невський був занесений до Реєстру сортів рослин у 1984 році для вирощування в усіх зонах.

Сорт Невський - середньоранній (період вегетації 80-90 днів), універсального призначення, легко пристосовується до будь-яких умов вирощування. Характеризується стабільно високою врожайністю.

Кущова частина. Кущ низький, компактний, прямостоячий, з численними, добре розвиненими стеблами, віночок квітки білий. Відрізняється швидким відростанням листя після об’їдання колорадським жуком.

Бульби. Округло-овальної форми, з рожевими вічками і тупою верхівкою. Шкірка біла, м'якуш білий, не темніють при різанні та після приготування, вміст крохмалю - 10,7-14,8%, характеризуються високим вмістом вітаміну С. Маса товарної бульби 90-130 грамів. Миються і чистяться легко. При варінні не розсипаються. Не рекомендується використовувати для смаження і пюре, краще для приготування супів і салатів.

Характеристика сорту. Товарність - 90-95%, врожайність - 38-50 т/га. Потенційна продуктивність - до 1,5 кг з куща. Сорт стійкий до ризоктоніозу, середньостійкий до фітофторозу, парші звичайної. Має стійкість до раку, ризоктоніозу, альтернаріозу та чорної ніжки.

Оскільки даний сорт толерантний до зволоження і стійкий до посухи, то давно став основною картоплею південних регіонів.

Підготовка ґрунту. Найбільш придатними під картоплю ґрунтами є родючі супіщані та легкі суглинки з глибоким орним шаром. Вони забезпечують отримання високих урожаїв з хорошими смаковими якостями бульб.

Сорт має добру лежкість, але спостерігається раннє проростання бульб, що є основним недоліком сорту, оскільки після обриву паростків бульби втрачають у врожайності. Тому для сорту Невський особливо важливе холодне зберігання при температурі не вище +2-3ºС градуси. Чутливий до обламування паростків, дає хороші результати при пророщуванні та прогріванні. Стійкий до механічних пошкоджень.

Завдяки своєму ідеальному зовнішньому вигляду бульб і ніжно-білому м'якушу, сорт завоював популярність на ринку свіжої картоплі, адже, незважаючи на сортове розмаїття, в сортименті все ж переважають сорти картоплі з жовтим або кремовим м'якушем. Проте, хотілося б зауважити, що при реалізації як продовольчого, так і насіннєвого матеріалу, має місце реалізація не оригінальних бульб, а просто схожих за зовнішніми ознаками незрозумілих сортів картоплі. Незважаючи на те, що даний сорт відрізняється довголіттям, виродження все ж приходить. Тож не слід купувати навіть дуже гарну зовні насіннєву картоплю у випадкових людей. Такі бульби можуть втратити властивості свого сорту в процесі багаторічного вирощування і нести в собі ряд захворювань. Де ж тоді купити картоплю для посадки? Робити це потрібно в спеціалізованих насіннєвих господарствах, в репутації яких ви впевнені. Там вам запропонують оригінальний насіннєвий матеріал картоплі. Якщо ж у вас виникають сумніви в якості товару, перевірити його можна, попросивши пред'явити сертифікат. До того ж, чергове оновлення сорту при купівлі елітного насіннєвого матеріалу картоплі буде потрібно вам значно пізніше.

Марія Пономаренко

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування