AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Поєднали в собі найкращі якості


Поєднали в собі найкращі якості


У нашому харчуванні дуже важливе місце відводиться овочевим культурам, які вирощують як у відкритому, так і в закритому ґрунті. В овочах високий вміст води та низький - поживних речовин. Проте вони багаті на біологічно активні речовини, які позитивно впливають на самопочуття і здоров’я людини.

Однією з улюблених і широко розповсюджених культур в Україні є огірок. Він, як овочева культура, давно відомий і широко вживаний. Асортимент сортів та гібридів огірка дуже широкий і відтворює найрізноманітнішу палітру якостей і ознак, які задовольняють вимоги найвибагливіших споживачів.

Різняться огірки і своїм походженням. Хтось полюбляє голландські або російські гібриди, хтось польські чи французькі, інші віддають перевагу тепличним або парниковим огіркам, враховуючи існуючі можливості й поставлені цілі. Використовують парникові, тепличні, городні огірки, коротенькі й довгі за формою, з горбочками і без них, з шипами і гладенькі, темно- та світло-зелені, тобто різноманітні за своїми ознаками плоди. Огірки, як цінні овочі, вирощують, солять, консервують, маринують, готують салати, вживають у свіжому вигляді. Рецепти корисних, цікавих, дієтичних і смачних страв із огірків щороку поповнюються новими комбінаціями у сполученні з іншими овочами.

Останнім часом все більшої популярності набувають огірки типу Beit Alpha (BA). Ці огірки без кісточок і з тонкою шкіркою, не потребують очищення при приготуванні салатів. Одним із яскравих представників цього типу є гібрид Ефенді F1.

         Огірки можуть також лікувати. Вони здатні регулювати і розвантажувати роботу серця, печінки, нирок, стабілізувати тиск. Завдяки знайденому в цьому овочі йоду, народні цілителі пропонують вживати огірки для профілактики хвороб щитоподібної залози. Високий вміст калію, кремнію, сірки у легкозасвоюваній формі робить огірки незамінним профілактичним засобом для підтримки у здоровому стані шкіри, волосся, зубів. Цікавим є і той факт, що всіма улюблені солоні огірочки підвищують чоловічу потенцію. Клітковина, що міститься в солоних огірках, сприяє загоєнню мікротравм, поліпшує циркуляцію судин, виводить з організму людини надлишки холестерину. Щоправда, є і певні протипоказання у споживанні огірків, але в цілому вони – «жива вода», котра лікує.

         Нещодавно у полі зору овочівників-городників і фермерів з’явилися нові гібриди огірка, створені руками і талантом українських селекціонерів Кабалюка Б.С., Медведєва О.О., Ронка В.П. з чудовими поетичними назвами: Вдалий F1, Надійний F1, Щедрий F1, Рясний F1. Вони поєднали в собі найкращі якості добре відомих поцінованих в Україні сортів Фенікс, Фенікс Плюс, Ніжинський Кубані, Далекосхідний 27. Усі ці гібриди походять від однієї спільної материнської лінії, яка «насичувалась» додатковими цінними ознаками від різних батьківських форм. Кожен із названих гібридів має свої неповторні риси, корисні ознаки і свою особливу цінність.

ВДАЛИЙ F1 – ранній високоврожайний гібрид для вирощування у відкритому ґрунті. Від появи сходів до утворення першого огірка - 42-46 днів. Рослина середньоплетиста. Плід довжиною 10-12 см, видовжений, рівненький крупно-горбкуватий, світло-зелений із ледь помітними білими смугами, шипи чорні. Плоди хрумкі, без гіркоти, довго зберігають товарний вигляд, не переростають. Рекомендовані для соління, консервування, споживання у свіжому вигляді. Гібрид дуже пластичний, високоврожайний, має подовжений період плодоношення до 1,5-2 місяців, толерантний до справжньої і несправжньої борошнистої роси, альтернаріозу.

 НАДІЙНИЙ F1 – Бджолозапильний, високоврожайний гібрид для відкритого ґрунту типу Далекосхідний 27. Від появи сходів до утворення першого огірка - 42-55 днів. Рослина довгоплетиста, довжина пагонів до 2 м, мало облиствена. Плід довжиною 11-15 см, масою 100-200 г, шкірка з легким восковим нальотом, видовжений, циліндричної форми. Крупно-горбкуватий, зелений з ледь помітними розмитими світло-зеленими смугами, шипи чорні. Зеленець смачний, хрумкий, без гіркоти. Завдяки тому, що рослина мало облиствена, спрощується збір плодів. Гібрид посухостійкий і тому особливо підходить для ділянок на височинах, де часто відчувається нестача води. Стійкість гібриду до небезпечної хвороби - несправжньої борошнистої роси - дозволяє збирати високі врожаї.

ЩЕДРИЙ F1 - ранній бджолозапильний високоврожайний гібрид для вирощування у відкритому ґрунті та тимчасових плівкових укриттях, типу Фенікс. Від появи сходів до утворення першого огірка - 55-65 днів. Рослина потужна, сильноросла, середньоплетиста, змішаного типу цвітіння. Плід довжиною до 12 см, овально-циліндричної форми, крупно-горбкуватий, темно-зелений, з світлими шипами, вагою 100-120 грамів. Плід не містить гіркоти, довго зберігає товарний вигляд. Плоди призначені для соління, консервування та споживання у свіжому вигляді. Гібрид дуже пластичний, високоврожайний, має подовжений період плодоношення до 3 місяців, стійкий до справжньої і несправжньої борошнистої роси.

РЯСНИЙ F1 - бджолозапильний, високоврожайний гібрид для відкритого ґрунту та тимчасових плівкових укриттів, типу Ніжинський Кубані. Від появи сходів до початку плодоношення - 47-67 днів. Рослина довгоплетиста, довжина пагонів до 2 метрів. Плід видовжено-яйцеподібний, крупнобугорчатий, чорношипий, зелений або світло-зелений, довжиною 10-12 см, масою 90-100 грамів. М'якуш хрумкий. Відмінний смак. Стійкий до оливкової плямистості та бактеріозу. Один із кращих сортів для засолювання.  

Селекціонери потурбувались про те, щоб огірки цих гібридів були звичні для українського споживача: невеличкі, зелененькі, крупно-горбкуваті. За морфологічним описом вони видовжено-овальні, середньо-ребристі, з чорними шипиками, довжиною 9-13 сантиметрів. Шкірка тонка, зелена, з ледь помітними розмитими світло-зеленими смугами на 1/3 довжини плода. М’якуш білий, хрумкий, без гіркоти. Плоди не схильні до пожовтіння і швидкого переростання, добре зберігають товарний вигляд, мають високу транспортабельність. Дуже смачні у солінні, консервуванні, маринуванні.

Всі гібриди ранньостиглі: за умови звичайного весіннього посіву від сходів до першого збору врожаю - 40-60 днів. Більшість рослин – із переважно жіночими квітами. Продуктивне плодоношення триває 1,5-2 місяці. Головне стебло виростає довжиною 1,5-2 м, утворюючи 2-4 бокових пагони першого порядку. 

Листя рослин цих гібридів менше і повільніше уражається несправжньою борошнистою росою, ніж листя рослин відомих голландських гібридів, виявляє стійкість до бактеріозу (кутової плямистості), не уражається звичайною мозаїкою.

Урожайність гібридів - по 4,5-5 кг с 1 м2. Майже третина урожаю достигає за першу декаду плодоношення, коли ґрунтовий огірок особливо цінується на ринку.

            Всі гібриди наче схожі між собою, проте кожен залишається неповторним, особливим, створеним із урахуванням розмаїття смаків і потреб українських споживачів, їхніх уподобань і можливостей у вирощуванні.

ВОЛОДИМИР ГОПЧАК

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування