AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Чим раніше, тим корисніше і смачніше


Чим раніше, тим корисніше і смачніше


Аби мати ранній урожай солодкого перцю, вже наприкінці лютого - на початку березня беріться за вирощування розсади. Робити це слід у кімнаті чи опалюваних теплицях.

Перед сівбою проводиться підготовка насіння. Насамперед його знежирюють розчином марганцівки. Хоча для таких потреб можна використовувати і йод (20 крапель на склянку води). Потім репродуктивний матеріал слід промити водою та просушити до сипучості.

Висівають насіння на глибину 5-6 сантиметрів. Після загортання у ґрунт необхідний полив. Пророщування проводиться при температурі +25-30°С. Після появи сходів температуру слід знизити до +20°С. Важливу роль відіграє світло. Його має бути вдосталь. Тому вранці та ввечері вмикайте люмінесцентні лампи, завдяки яким рослини добре ростимуть та не витягуватимуться.

Надалі догляд полягає у видаленні бур'янів та регулярному поливі. Але надмірне зволоження призводить до такої хвороби як чорна ніжна, що знищує сіянці. Інша причина згаданої недуги - загущені посіви. Тому пам'ятайте про проріджування.
Якщо ж не вдалося уникнути хвороби, негайно вживають рятівних заходів. Зокрема, поливи доводять до мінімуму, а рослини обробляють згадуваним вище водним розчином. Перець - теплолюбна культура. Висаджуйте його лише після того, як мине загроза весняних заморозків,
і ґрунт прогріється до 10-12°С. Схема розміщення рослини на городі 50х50 сантиметрів. Обережно виймайте із тари, в якій вирощували, стежте, аби не пошкодити коріння. Перед цим ґрунт, у якому ріс перець, треба полити теплою водою. Пам’ятайте, що перець не любить загущених і глибоких посадок.

Після перенесення рослин на «літню квартиру» полийте і добре замульчуйте ґрунт перегноєм чи компостом. Це корисно для перцю. Через тиждень після посадки можна підживити рослини сечовиною (столова ложка на 10 л води). Це позитивно вплине на приживлюваність рослин і зніме посадковий стрес.

Уберегти рослини від сонячних опіків допоможе кукурудза, якою обсаджують грядки. Ще непогано розміщувати перець у одному рядку з помідорами (через 3-4 рослини), що також даватиме тінь. Неабиякою загрозою для перцю є бактеріальний рак, фузаріоз, верхівкова гниль, мозаїка та інші хвороби. Тому з лікувальною та профілактичною метою двічі на місяць обробляйте грядку фунгіцидом широкої дії Квадрис.

Наразі існує дуже багато сортів перцю. Однак на невелику ділянку доцільно вибирати лише декілька сортів. Найкраще - різного терміну дозрівання. Тоді тривалий час матимете свіжі плоди.

Для отримання ранньої продукції рекомендують такі сорти як Айвенго, Тритон, Колобок, Ранній Беспалова. А пізніший збір забезпечить перець Юпітер, Бел Гой, Богатир, Рубін, Барон, Данко, Рая.

У середині травня можна висаджувати на грядки й помідори. У лунку бажано внести перегній, компост і столову ложку суперфосфату, а потім добре полити рослини. Заглиблювати в ґрунт їх необхідно до перших листочків. Якщо земля недостатньо прогріта — підживіть 0,5% розчином сечовини (0,5 л під кожну рослину), полийте слабким розчином марганцівки і обсипте попелом.

Для капусти підготуйте лунки завглибшки 10 см, заповніть їх перегноєм, компостом, попелом. Заглиблювати рослини теж треба до листків. Через 4-5 днів можна полити розчином марганцівки і обпудрити попелом.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування