AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Щоб троянди дарували радість


Щоб троянди дарували радість

    Вибираючи садові троянди, проконсультуйтеся з фахівцем. Адже ви разом зможете враховувати передбачуване використання саджанця та навколишнє середовище, де він ростиме.

    Вибирайте той саджанець, який найбільше відповідає необхідним для вас критеріям (кущ троянди в ізольованій квітковій групі; у квітковому масиві, де важливі колір і форма; для створення букетів), а також не забудьте про технічні тонкощі та кліматичні умови.

    Правильно виберіть місце посадки вашого саджанця. 6 годин (!) прямих сонячних променів необхідні для максимального цвітіння і максимальної витривалості куща.

    Бажано троянду саджати в землю, в якій ніколи раніше не вирощували цю квітку. Якщо ж старі троянди ще ростуть на вибраному вами місці, то потрібно ретельно витягти всі корені та поміняти ґрунт як мінімум на 40 см глибини.

    Вирийте ямку 40х40х40 см, розпушіть дно, додавши туди органічне добриво (старий гній). Рекомендується використовувати ґрунт з великою кількістю глини (20-30%), щоб затримувати воду.

    Щоб саджанець добре прижився, завжди обрізайте гілки перед посадкою, залишаючи тільки 4-5 сантиметрів. Ніколи не чіпайте коріння. Якщо ваша садова троянда в контейнері та має бутони або вже квітне, обріжте пагони на 50% довжини, щоб зробити кущ міцнішим і полегшити процес вкорінення.

    Місце щеплення повинне бути на 2-3 см нижче поверхні землі, корені розташовуватися вертикально або горизонтально, але ні в якому разі не загинатися догори.

    Якщо ґрунт легкий, помістіть кущ в ямку, занурте коріння у вологу і клейку землю, потім добре розпушіть землю навколо коренів. Навкруг куща зробіть поглиблення. Воно затримуватиме воду під час поливу.

 

  Полив потрібен рясний, до повного насичення ґрунту. Повторити полив необхідно через 24-48 годин. При розприскуванні поливати з розрахунку 10 л води на тиждень на 1 саджанець (1 полив у день). При звичайному поливі: 1-2 рясних поливи на тиждень. Необхідно перевіряти: чи затримує воду поглиблення навколо саджанця.

    Підживлюють троянди з розрахунку 20 г добрива в розчинних гранулах на початку травня (2N, 1,5 P, 1K), потім на початку червня (1N, 1,5 P, 2K), щоб підвищити якість цвітіння. В кінці червня рослини ніколи не удобрюють.      Щоб фізіологічно зупинити рослини до осені, необхідно використовувати сульфат міді (5 кг на 100 л води), цю ж суміш використовувати навесні після обрізки для профілактики захворювань.

    Садові троянди Грандіфлора, Флорибунда, Романтика і мініатюрні необхідно злегка обрізати восени, аж перед заморозками (залишити 50-60 см), потім обрізати дуже низько після останніх морозів навесні, залишити 5-15 см (на великих пагонах), щоб допомогти появі нових пагонів з рясним цвітінням.

    В’юнкі троянди з довгими і товстими стеблами в кінці сезону цвітіння потрібно добре захистити від морозів. Для цього пагони необхідно обережно пригнути до землі, нічого не обрізаючи.

    Ландшафтні троянди не потрібно ні обрізати, ні вкривати на зиму. Якщо вони виросли занадто високі за кілька років, можна їх просто обрізати до бажаної висоти. 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування