AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Вифлеємська зірка


Вифлеємська зірка

    Ця дивовижна квітка – яскраво-черовна пуансеттія (Euphorbia pulcherima) - розквітає напередодні католицького Різдва. Саме тому її в народі називають «Різдвяною або Вифлеємською зіркою». Її крупні червоні пелюстки особливо гарно й святково виділяються на фоні зелених ялинкових і соснових гілок чи білої, як сніг, скатертини...
    Втім, як стверджують німецькі медики, ця краса не така вже й небезпечна. Справа в тім, що пуансеттія або молочай чудовий належить до отруйних рослин.
Та не поспішайте позбутися квітки. Просто притримуйтесь правил, які допоможуть уникнути небезпеки. Ні квіти, ні листя пуансеттії для людини не шкідливі. Рослина також не має шкідливого для всіх, у т.ч. для тварин, запаху. Отруйним, як у всіх рослин сімейства молочаєвих, є сік, який виділяється, якщо зламати стебло рослини.
    Ні в якому разі не дозволяйте дітям близько підходити до квітки, особливо маленьким, бо вони, як відомо, схильні все пробувати на смак. Поставте горщик з пуансеттією в місці, недоступному для тварин. Як відомо, кімнатні рослини найбільшу цікавість викликають у папуг і кицьок. А головне, навіть не намагайтесь прикрасити «зірками» святкові страви, бо це може призвести до отруєння ваших рідних і гостей. 
    Як повідомляють лікарі берлінської клініки "Шаріте", торік в один із рідзвяних днів до них потрапила група молодих людей зі скаргами про біль у шлунку. Виявилося, всі вони скуштували салат з екзотичних фруктів, куди для краси і оригінальності було додано кілька листків пуансеттії. І хоча отруєння юнаків і дівчат було незначним, утім свята були зіпсовані відвідуванням лікарні й необхідністю кілька днів дотримуватися суворої дієти.
    Тож віднайдіть у вашому домі таке місце, де «різдвяна зірка» радуватиме всіх своїм красивим неповторним цвітом, створюватиме святковий настрій і водночас буде недосяжною домашнім улюбленцям та дітям. А ще не забудьте розповісти малечі давню легенду про "Вифлеємську зірку", яку іспанці частіше називають "квітка святої ночі". В цій різдвяній історії бідна дівчинка і її кузен нічого не Мали, аби принести в храм для прикраси вівтаря. Тоді діти зібрали скромний непоказний букет із гілочок придорожнього чагарника. Коли ж дівчинка з любов'ю поклала цей букет до ніг маленького Христа, гілочки зненацька розцвіли... 
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування