AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Як прискорити плодоношення яблуні та груші


Як прискорити плодоношення яблуні та груші

В сучасному садівництві все ширше використовуються прийоми, які не тільки прискорюють вступ дерев у плодоношення, а й сприяють одержанню високих урожаїв. Одним із основних є вирощування сортів яблуні та груші на більш низькорослих скороплідних підщепах або на проміжних вставках карликових підщеп.

Іншим надзвичайно важливим прийомом є мінімальне обрізування молодих дерев без значного щорічного вкорочення однорічного приросту скелетних і напівскелетних гілок. Відміна значного вкорочення однорічного приросту, який раніше широко рекомендувався, обумовлюється особливостями плодоношення молодих яблунь і груш.

Так, у молодих яблунь і груш багатьох сортів (яблука - Джонатан, Джонаред, Айдаред, Мелба, Рубінове Дуки, груші – Вільямс літній) на сильних однорічних приростах закладаються бокові квіткові бруньки, які можуть давати врожай на наступний рік. При цьому квіткові бруньки розміщуються у верхній частині однорічного приросту, який при значному вкороченні, як правило, вирізали. Щорічне видалення приросту з квітковими бруньками стимулює інтенсивний ріст молодих дерев і відволікає час вступу їх в плодоношення.

Тому обрізувати крону молодих яблунь і груш потрібно мінімально, виходячи з потреб її формування.

Досить ефективним прийомом, що стимулює раннє плодоношення молодих дерев, є відхилення скелетних і напівскелетних гілок від їх вертикального положення. Ще ефективнішим, як показує досвід Львівської дослідної станції садівництва, є поєднання мінімального обрізування крони молодих яблунь з відхиленням сильнорослих гілок. Це не тільки ослаблює ріст дерева, значно посилює освітлення центральної і нижньої частин крони, прискорює вступ дерев у плодоношення, а й поліпшує якість плодів.

На прискорення вступу дерев у плодоношення певний вплив має загущене розміщення їх у ряду. Так, яблуні на карликових підщепах висаджують на відстані 1,8-2 м одна від одної, на напівкарликових – 3 м, а на середньорослих – 4 метри.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування